Skocz do zawartości

Weekendowe wypady za Warszawę, kierunek wschód.


Soprano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ponieważ astroamatorów u mnie w okolicy jak na lekarstwo,poszukuję osób z Warszawy i okolic na wspólne weekendowe obserwacje,odrobinę szczegółów możecie znalezć tutaj http://www.astromani...hp?f=30&t=16231 Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych!

Edytowane przez Soprano
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, możemy przetestować miejscówkę. Jak masz prąd, to może być naprawdę fajnie.

Pewnie... jak nie będzie pogody to możecie zrobić imprezę mając prąd :>

 

Aaa... może chodzi o to, że trzeba porządnie oświetlić niebo żeby było coś widać w nocy? :P

 

Naprawdę nie rozumiem czemu nie używacie zwykłego akumulatora samochodowego do zasilania albo akumulatora deep-cycle...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo za dużo kombinowania i do tego kolejne gadżety. Laptop, montaż ASA (do 20 amps w pikach), głęboko chłodzony ProLine (kilkanaście amps przy -60 stopniach), wentylatory, focusery, itp.

Aha :] To trzeba akumulator od ciężarówki.....

Czyli jednak duże kamery i montaże ASA mają jakieś wady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają same wady, są drogie i ciężkie :P A tak poważnie, z poborem trochę przeszarżowałem. Mój DDM85 w czasie trackingu pobiera ~0,5 amp na oś. Najwięcej pobiera w czasie GOTO, do tego zależnie od tego, jakie sobie zdefiniujemy akcelerację, czy prędkości. Zasilacz i podane piki kilkanaście, czy dwadzieścia amperów tyczą się maksymalnych parametrów (GOTO 15-30 stopni na sek. i do tego przy max załadunkowym). Więc wygląda na to, że w ciągu nocy może zjeść mniej, niż tradycyjny montaż (jeżeli dużo nie będziemy naparzać goto ;))

 

Since direct drive motors usually have a high power consumption rate, ASA developed its own low consumption motors together with a well established German company. The mount can easily be operated all night long on a single 12V car battery. Even during fast slews, the mount will not use more than 1 to 2 amperes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu...

 

To co, kiedy jedziemy? Jakieś zacne towarzystwo się zbiera to i nudy nie będzie.... :)

 

Nów wypada 15.10, a zatem proponuję łikend poprzedzający czyli 12. lub 13. X. Ja w tygodniu nie przyjadę, bo pracuję i nienawidzę niewyspania w godzinach pracy. Myślę, że termin powinien podać ( lub zaakceptować) właściciel działki, gdyż to od Niego zależy nasze spotkanie. Co Ty Irek na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff..nie spodziewałem się tak szybkiego odzewu ze strony astrobraci :icon_cool: ..niestety na wstępie powiem,że prądu niet,jedyne co mógłbym spróbować zorganizować to jakiś akumulator od ciężarówki :szczerbaty: ,a jeżeli chodzi o termin spotkania to jestem elastyczny,oby pogoda dopisała..punkt zborny miejscowość Grębków(taka ładna granatowa plama się zaczyna na mapce LP),a od punktu 2 kilosy i jesteśmy na polu..

Edytowane przez Janko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak trafić na własciwe astro FORUM..na innym mój apel nie wzbudził przez rok praktycznie żadnego zainteresowania,no poza kilkoma osobami,a tu proszę,wielu chętnych którzy wolą spotkać się i zaliczyć udaną astro nockę niż siedzieć cały czas przed kompem i polemizowac o dupie Maryny i innych takich..chwała Wam za to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomęczę jeszcze trochę :-)) a może od sąsiada podciągnąć kabelek... za kilka piwek :-)

 

Chociaż niestety mi ten termin nie pasuje (jadę na wesele) to na następnym się zjawię :-)

Edytowane przez Pav1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.