Skocz do zawartości

Orion Optics, Starlight Xpress i Losmandy - pierwsze kroki z astrofotografią.


Tomasz Paterski

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj nawet nie chodzi o kwestie precyzji, ale łatwości i przyjemności startu w zaawansowaną astrofotografię. Taki zestaw najbliższy jest filozofii "point and shot". Nie walczysz z kalibracją, guidingiem, agresywnością, meridian flipem (w większości przypadków), czyli generalnie tym, z czym ludzie startujący walczą kilka lat, zanim zaczną pokazywać prawidłowe ekspozycje. Zero walki z korektorami, adapterami, i tysiącem innych pierdół.

 

Do montażu wepniesz kabel USB i prąd - i voila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam

Czy się mylę? Być może, choć raczej myślę, że oboje doskonale wiemy o co chodziło w mojej wypowiedzi :). Nie sądzę też, żeby ktoś mnie posądził mnie o doradzanie zakupu EQ6 do ASA N8". W każdym razie dzięki za zaproszenie. Jak uda mi się kiedyś odwiedzić Wasze okolice na kilka dni to niewątpliwie się przypomnę. Niestety, na razie na nic takiego się nie zanosi ;(.

 

@Tomasz

Bardzo dobrze wybrałeś! Gdybym miał w planach obserwatorium to już składałbym kasę na ten montaż i coś w okolicy 10", a może nawet 12". 8" z krótką ogniskową po prostu nie wykorzystuje potencjału tego montażu. Jeśli moja wypowiedź miała jakikolwiek wpływ na to, że bierzesz 10" zamiast 8" to jest mi bardzo miło. A jeśli nie.... to też ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam - tak, to ta najważniejsza zaleta owego sprzętu (głównie w moim przypadku, gdyż moje doświadczenie w astrofotografii jest znikome), ale sądzę, że precyzja tego montażu jest o wiele do przodu w stosunku do EQ6 - a że moim celem są szczegółowe foty, jak najwyższej jakości - montaż ten z pewnością da mi większe szanse na uzyskanie zamierzonego celu.

 

@misiekc - zawsze można kupić drugi montaż, a na nim posadzić coś większego ;) Obserwatorium, które mam w planach, chciałbym wyposażyć w dwa teleskopy… Jeden do układu słonecznego, drugi na DS'y (coś większego niż 12") - ale na to przyjdzie czas, i pewnie też sporo mi się odmieni :) Michał, największy wpływ na podjęcie przeze mnie decyzji miał Adam - dzięki doskonałemu wyczuciu moich potrzeb, fachowej porady jak i ogromnej wiedzy pomógł mi dokonać dobrego wyboru, za co jestem bardzo wdzięczny :) Nie sposób pominąć Jacka, jak i wielu innych ludzi, którzy także rozjaśnili mi w głowie, za co im również bardzo dziękuję :) Jak już sprzęt będzie w domu i ogarnę go - zdam foto-relacje ;) Jeśli ktoś z okolic Poznania miałby ochotę kuknąć na sprzęt, bądź astrofocenie - z góry zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.