Skocz do zawartości

Najładniejsze zdjęcia ze świata astrofotografii


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Nowe, niesamowite zdjęcie Martina Pugh (jednego z najlepszych australijskich fotografów) przedstawiające "płonącą gwiazdę". Zrobił ją bliźniaczym do mojego teleskopem PW CDK17. Właśnie dla takich zdjęć półtora roku temu zamówiłem ODK16. Niestety, do dzisiaj go w rzeczywistości nie mam :( Co tydzień słyszę - "już gotowy, w następnym tygodniu wysyłamy". Szaleństwo i jak patrzę na to zdjęcie, to płakać mi się chce :/

 

Flaming-Star-SHO.jpg

 

Pełna rozdzielczość pod tym linkiem: http://www.martinpug...ng-Star-SHO.jpg

 

Swoją drogą, Martin jest kolejnym astrofotografem ze światowej czołówki migrującym po latach z RC na skorygowanego Dall-Kirkhama. Coś czuję, że za chwilę będzie to złoty standard. Miałem nosa ;)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem tytuł wątku. Czasami będę wrzucał jakieś zdjęcia znajomych, czy mniej znajomych, które w jakiś sposób mnie "poruszyły". Zachęcam Was do tego samego. Jak coś Wam się spodoba, to wrzucajcie tu linka.

 

Nie, spokojnie, to nie moje zdjęcie ;) Wolfgang Promper przeniósł swoje zabawki z Austrii do Nerpio, dokładnie tego samego miejsca, w którym ostatnio instalowaliśmy sprzęt dla jednego z naszych klientów.

 

Wolfgang właśnie wrzucił testową próbkę. Ciekawostką w tym zestawie jest to, że astrograf ma ogniskową prawie 5 metrów. Uwielbiam sięganie coraz głębiej i dokładniej, dlatego wrzucam zdjęcie Wolfganga. Długa ogniskowa i wyśmienity seeing zmienia reguły gry - totalnie. Koniecznie zobaczcie full res:

 

http://www.astro-pics.com/33mne.htm

 

 

Czasy krótkie, ale detal iście kosmiczny. Świetnie widać granulację galaktyki i zapewne można dopatrzeć się gromad kulistych. Trzeba by ściągnąć jakąś mapkę (o ile jest?).

 

Apertura, apertura i jeszcze raz apertura + wiedza oczywiście. Tego nic nie zastąpi. Na pewno znacie foty by Adam Block z 32" RC . Urywa podwozie:) http://skycenter.arizona.edu/gallery/galaxies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...
  • Paether przypiął/eła ten temat
  • Darek_B odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.