Skocz do zawartości

AstroKalendarz 2013


jpatka

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynając wysyłkę zamykamy proces zamówień. Gdyby coś komuś jeszcze się namyśliło, proszę wtedy o osobisty kontakt na maila. Jeszcze kilka sztuk (7) mamy do zagospodarowania. Ale musimy pilnować zagadnienia bo inaczej trzeba będzie oddawać własne egzemplarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalendarze dotarły do nas z drukarni. Do jutra przygotowujemy go do wysłania. Pakujemy w koperty i adresujemy. W poniedziałek wysyłamy pocztą i w ciągu dwóch do trzech dni powinny dojść do odbiorców. Przesyłka jest polecona i priorytetowa.

Kalendarz po wydrukowaniu wygląda jeszcze lepiej niż oglądany na ekranie. Mamy nadzieję, że wszystkim przypadną do gusty i będą przede wszystkim dobrze służyć przez cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym wszystkie przesyłki z kalendarzami zostały nadane na poczcie i zgodnie z normą PP powinny być w ciągu dwóch, trzech dni na miejscu u każdego :)
Przesyłka jest priorytetowa i polecona, co może niektórym sprawić pewien kłopot w związku z koniecznością potwierdzania u listonosza odebrania przesyłki. Warto się na to przygotować, by nie biegać po urzędach PP za listem. Koperta jest z bąbelkową wkładką ochronną i nawet przy kilku egzemplarzach nic z nimi nie powinno się stać.

Pani w okienku jak zobaczyła 120 przesyłek formatu A4 i to jeszcze poleconych ... mało nie dostała załamania psychicznego. Szefowa ruszyła jej na pomoc i jakoś Urząd to ogarnął. Niestety nasz pracownik w CK kiedy miał wypisać książkę nadawczą też załamał ręce i dlatego listy ruszyły dopiero dzisiaj. Czy na prawdę 120 przesyłek to tak wiele?

I jeszcze jedna informacja dla wszystkich darczyńców, którzy wsparli ten projekt i dali mu szansę zaistnieć. Darowizna na Centrum Kultury podlega odliczeniu od podatku. Jeśli się spełnia określone warunki można wykazać darowiznę w zeznaniu podatkowym i skorzystać z ulgi na ten cel. Potrzeba do tego wydruku przelewu z darowizną na Centrum Kultury. W razie wątpliwości warto szczegóły sprawdzić choćby w lokalnym urzędzie skarbowym. Pisze o tym, bo niektórzy wpłacali sporo większe kwoty niż trzeba było, byśmy mogli astrokalendarz wydać.

Jeszcze raz wszystkim niezmiernie dziękujemy za udział w projekcie. Nie Astrokalnedarz dobrze wam służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga co do formatu. Od początku, tj. od 2009 roku, przyjęliśmy taką zasadę, by kalendarz mogli wydrukować sobie Ci, którzy nie staną się ich nabywcami z naszego nakładu. Większość drukarek jest A4 a i koszt takiego kalendarza jest znacznie mniejszy. Cena 25-30 zł robi się zaporowa w wielu przypadkach. Ale jeśli takie będzie zapotrzebowanie, można to rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w przypadku takich rzeczy jak kalendarze, ale w przypadku zwykłych plików graficznych (zdjęć) jest tak, że dla rozdzielczości X można zrobić odbitkę o maksymalnej wielkości Y - ale również i każdą mniejszą (ależ odkrywcze, nie? :)).

 

Więc może można by i kalendarz drukować w większym formacie niż A4, a dla tych którzy drukują w domu, udostępnić plik z formatem A4?

Gdyby w przyszłym roku była możliwość kupna większego formatu, to byłbym zainteresowany, w takiej cenie o jakiej wspomniałeś.

 

Czy cena 25 zł jest zaporowa? Nie wiem, ale przeliczając ją na cenę używek (dwie paczki papierosów lub kilka piw), to nie wydaje się być tak straszna... :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie. Przeliczając to jak podaliście tez jestem zdania, że to pikuś. Ale okazuje się, że nie dla wszystkich. Może to być dla niektórych zaskoczeniem, ale są w śród nas tacy, dla których jest to zapora.

 

Mam też nadzieję, że da się to zrobić w większym formacie za rok. Tzn, samo zrobienie nie jest problemem. Zrobimy wywiad jak będzie się widział większy format i sprawa będzie jasna.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety otrzymaliśmy dwa zwroty przesyłek z powodu błędu adresów odbiorców. Jedna już jest wyjaśniona i niedługo kalendarz dotrze tam gdzie powinien. Druga w toku. Niestety nie wszyscy dostarczyli nam właściwe dane i trzeba to teraz naprostować.
Jeśli gdzieś jeszcze kalendarze nie dotarły, a raczej polecony priorytet już wszędzie powinien być, proszę o kontakt na maila sekcjaastronomiczna@wp.pl. Postaramy się problem rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najnowsze wiadomości związane z astro-kalendarzem.

Prawie na początku pisałem, że do kalendarza dołączone będzie pismo astronomiczne - dokładnie Astronomia Amatorska - ale nam się rozjechały trochę terminy i kalendarz dotarł do odbiorców bez pisma. Redakcja stanęła jednak na wysokości zadania i pismo ruszyło do was teraz. Jest to bieżący numer AA. Jeśli macie już ten numer u siebie, proszę zróbcie to co ja ... dałem go innej osobie, która go nie ma, a być może po przeczytaniu spodoba się jej i zacznie go kupować, a może nawet się wciągnie w ta wspaniałą przygodę.

Pozdrawiam Serdecznie wszystkich.

PS. Przesyłka jest normalna i nie trzeba będzie w razie czego biegać na pocztę za poleconymi. Myślę, jednak, że wszystkie dotrą tam gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.