Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Klimaty niesamowite, trochę to przypomina scenerię jaką można sobie wyobrazić

z książki A.B.Stugacckich " Piknik na skraju drogi" lub z filmu "Stalker".

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Klimaty niesamowite, trochę to przypomina scenerię jaką można sobie wyobrazić

z książki A.B.Stugacckich " Piknik na skraju drogi" lub z filmu "Stalker".

Dzięki!

A "Piknik na skraju drogi" to moja ulubiona książka :)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratuluję udanej wycieczki oraz super art. :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Grzybów troche przywiozłeś? Wpadł bym chętnie na stoliczną i pierożka :)

:dobrze:

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki Olo za relację - rewelacyjna wycieczka. Być może i ja się skuszę w przyszłym roku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetna relacja. Nie sądziłem, że zdołam przetrwać taką ilość tekstu - a jednak ;) Swoją drogą, czy widać tam jakieś zwierzęta? Ptaki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super się czyta - na tyle super, że jakoś w przyszłym roku na pewno się tam wybiorę (co było moim marzeniem)...

Oglądałem kiedyś film przedstawiający "relację" z tej katastrofy i wypowiedzi człowieka który corocznie musi przechodzić przeszczep szpiku kostnego + efekt co robi promieniowanie z kliszą filmową robiło swoje...

:-(

Pamiętam jak kazali nam pić jod...

P.

Edytowane przez Pav1007

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetna relacja. Nie sądziłem, że zdołam przetrwać taką ilość tekstu - a jednak ;) Swoją drogą, czy widać tam jakieś zwierzęta? Ptaki?

Tak.

Nie wspomniałem o tym, a to ważne. Uzupełnię o to ten tekst.

W Prypeci, jak najbardziej, ptaki mają się dobrze. Podobno (widziałem na zdjęciach) żyją tam też dzikie psy.

Natomiast cała Zona jest bogata w faunę. Głównym powodem jest to, że do strefy mało kto zagląda i zwierzęta czują się jak w dzikim lesie. Małe ssaki, płazy, gady żyją sobie tam całkowicie normalnie, podobno można się spodziewać wilków i niedźwiedzi, których ślady tam widziano.

"Rudy las" jest obecnie jednym z tych miejsc, które zadziwiają naukowców. Lekkie mutacje doprowadziły do szybkiego powstawania nowych, nie spotykanych na co dzień owadów. O roślinach nie trzeba wspominać

P.S: Dzięki za pomoc w edycji. Wygląda dobrze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O w mordę, ale żeś zrobił wycieczkę i relację do tego. Fajnie się czyta, ciekawy temat.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Olo duże dzięki za tak szczegółową relację, bardzo przyjemnie się czytało, a klimat po prostu niesamowity !

Pozdrawiam

lech

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetnie napisane.

Do dzis czuję okropny smak jodu w ustach z dnia 1 maja 1986. Miałem 10 lat ,wyrwano nas z festynu pierwszo - majowego do osrodka zdrowia, zaczerpnąć pseudo antidotum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obowiązkowy płyn lugola?

Ja miałem wtedy 3 lata, więc nie pamiętam tego.

P.S: Wybaczcie jeszcze te kilka błędów, czy powtórzeń. W międzyczasie poprawię.

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też pamiętam, jak nam podawali jodynę w szkole. I pamiętam, że jeden z kolegów dostał swoją dawkę jodyny dobę wcześniej - jego ojciec był aktywnym w województwie działaczem PZPR...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wciągająca relacja.

Od dziś będę się się odnosił z szacunkiem do tak niedocenianego w reklamach "zwykłego proszku". :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Olo , mam nadzieję , że zdajesz sobie sprawę z tego co zrobią z Tobą na zlocie jak będziesz zbyt mocno świecił (nawet na czerwono) ? :sterb003:

Tak całkiem na poważnie , ciekaw jestem ile razy w roku "wasz" przewodnik oprowadza turystów ?

Kto by (z 20 lat temu) przypuszczał , że Rosjanie udostępnią Czarnobyl światu .

Jednym tchem przeczytałem artykuł . Teraz to ja wręcz czuję metaliczny posmak w ustach (no i te Twoje groteskowo zmodyfikowane zdjęcia) Wimmer 10/10 .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak całkiem na poważnie , ciekaw jestem ile razy w roku "wasz" przewodnik oprowadza turystów ?

Zastanawiałem się nad tym. Zapomniałem go zapytać. Zakładam, że robi to cyklicznie.

Serio. Nie ma się co obawiać promieniowania. Można chodzić normalnie po Prypeci, Czarnobylu, nie bojąc się o napromieniowanie. Dopóki nikt nie zapuszcza się do "Rudego Lasu", nie kopie w glebie, nie włazi do sarkofagu, nie uczęszcza w miejsca stężenia tego promieniowania - to nie ma się czego obawiać.

Kto by (z 20 lat temu) przypuszczał , że Rosjanie udostępnią Czarnobyl światu .

Ukraina moim zdaniem i tak za mało robiła w tym kierunku. Obecnie coś się ruszyło. Nie oszukujmy się: Czarnobyl i Prypeć jest bardzo dużą atrakcją dla turystów. Można by na tym dużo zarobić. Przeznaczono mnóstwo funduszy na nowy sarkofag (Ukraina pokrywa 2/3 wydatku, 1/3 dorzucają najbogatsze państwa). I teraz się zastanawiam: Czy nowy sarkofag, to po prostu nowy sarkofag, czy jest on gwarancją zabezpieczenia i zaproszeniem do zwiedzania okolic elektrowni.

Jeśli mają zrobić porządek również w środku, to ciekawe czy udostępnią Zonę całemu światu do szerszego zwiedzania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta