Skocz do zawartości

Pierwsze szkice z Pablitusa 22"


M-A-X

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Trybus

Świetne szkice, zwłaszcza Crescent i M27 przy 206x. Ten pierwszy bardzo podobnie widać było w moim 18" przy 64x (N31) z filtrem TV Bandmate OIII - subtelne smużki wewnątrz jasnego i wyraźnego obrysu "meduzy". Patrzyłem na Crescenta także przez 13" i mam porównanie. Duże lustro pokazuje DUŻO więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, technicznie jesteś mistrzem. Od razu przychodzą na myśl szkice Serge'a Vieillard'a. Super, że umiesz to robić, potencjał teleskopu jest dzięki temu jeszcze bardziej wykorzystany. Czekam na więcej, M42 będzie genialna, już to wiem!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa....

 

Idę zakopać moje 13'' za domem bo po zobaczeniu co widać 22'' to mogę stwierdzić, że u mnie jest bidnie :mellow:

Miałem zbierać na astrofoto, ale chyba będę zbierał na b. dużego Newtona bo widzę, że potencjał wizuala jest ogromny. W sumie to u Ciebie widać prawie to co na foto (i to całkiem "głębokich") tyle, że w B/W.

 

A szkice świetne technicznie. Tak trzymaj :dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Widać to co na foto i to w długich expozycjach. Jeśli idzie o kolor to tez zaczyna majaczyć w niektórych obiektach.: M57 -widac delikatną zieleń w srodku i brązowo-czerwonawą obwódkę . To samo w M27. W M42 centralna cześć jest już lekko kolorowa. Co do zakopywania sprzętu to bym tak nie rozpaczał. Decydujące są warunki. Nie raz widywałem genialne widoki przez mniejsze telepy, ale za to w super miejscu. Oczywiście mozna w takie miejsce zabrać wiekszy i wtedy jest jeszcze lepiej. KIedys Jowisza zobaczyłem lepiej przez 6 cm refraktor bardzo słabej jakosci , ale za to w super miejscu niż przez 25cm newton w znakomitych warunkach na Mazowsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opad szczęki, wytrzeszcz oczu, niewładność rąk.. ale już mogę pisać. Powalające szkice, które potwierdzają możliwości takiej apertury.. ale że kolory wyciąga!? Nie wierzę! A raczej muszę uwierzyć i wierzę. Rewelacja! Nie mogę się doczekać następnych prac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzięki Tobie M-A-X szkice wróciły właśnie do łask z hukiem i trzaskiem! Tak trzymaj! Po prostu świetne. Piękna i bestia ;) Piękne szkice z potwornego teleskopu - w sensie ogromnego. Jest takie fajne słowo: "gargantuiczny". Ten teleskop to fotonowy Gargantua :D Oczywiście też ładniejszy od niego :)

Oj Pablito się postarał.

pozamiatane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połamcie mu kredki zanim nas wszystkich do końca zmasakruje! ;)

 

M13 kapitalnie przestrzenna. M42 zresztą też. Jeszcze parę szkiców i na giełdzie będzie wysyp sprzętu astrofoto, a Pablito w końcu będzie mógł rzucić pracę, żeby zdążyć się wyrabiać z zamówieniami.

 

Przedstwiam obiecane szkice M42 i M13. Następnym razem zrobię szkice olejne by zasłużyć na te :respect::przytulasie:

Wiesz, z taką studnią fotonów możesz malować widoki z okularu w pełnym świetle jasnej żarówy, nie musisz się ograniczać do czerwonej latareczki ;)

Edytowane przez panasmaras
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.