Skocz do zawartości

Astrofotografia dla początkującego, tutorial


mago83

Rekomendowane odpowiedzi

mago83 - fajnie że masz chęć aby poświęcać swój czas się dla naszej społeczności!.

 

i dzięki za to, że zechciałeś popracować nad moim materiałem.

Nie jest to materiał idelany, ale jak przygotuję materiał z tym samym obiektem i idealnym tłem - bez szumu, to poproszę Ciebie o uzupełnienie tego poradnika, aby pokazać jaką łatwość sprawia praca z dobrym materiałem.

 

Pzdr.P.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uważam , że pomysł jest dobry . ...

Tylko twierdzę , że jest bardzo dobry . Bo PS to dla mnie jest jakis niezrozumiały , a tu masz jak na patelni krok po kroku :laughbounce2:

Mam troszkę ,,zrobionych" na PDF w podobnym stylu tutoriali, które zamieszczali koledzy na różnych forach i stronach.

Dotyczą PS-a - mogę udostępnić.

Nie bedzie to chyba ,,przestępstwem" były publikowane i nie opatrzone zastrzezeniami :icon_biggrin:

Pozycjonowałem dość czytelnie i oczywiście uwypuklałem na końcu autora :mellow:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mago83 - fajnie że masz chęć aby poświęcać swój czas się dla naszej społeczności!.

i dzięki za to, że zechciałeś popracować nad moim materiałem.

Nie jest to materiał idelany, ale jak przygotuję materiał z tym samym obiektem i idealnym tłem - bez szumu, to poproszę Ciebie o uzupełnienie tego poradnika, aby pokazać jaką łatwość sprawia praca z dobrym materiałem.

Pzdr.P.

Zobaczymy co w mojej mocy :szczerbaty: , a była spontaniczna decyzja.

Również gratuluję pomysłu i myślę, że tak jak ja skorzystają z Twojej pracy inni :icon_biggrin:

Pozwoliłem sobie ,,zrobić" PDF.

I bardzo dobrze.

 

Dzięki Wam wszystkim za słowa uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam troszkę ,,zrobionych" na PDF w podobnym stylu tutoriali, które zamieszczali koledzy na różnych forach i stronach.

Dotyczą PS-a - mogę udostępnić.

Nie bedzie to chyba ,,przestępstwem" były publikowane i nie opatrzone zastrzezeniami :icon_biggrin:

Pozycjonowałem dość czytelnie i oczywiście uwypuklałem na końcu autora :mellow:

To może załóż specjalny wątek, a w nim takie pdf'owe kompendium? Ja zadbam o jego "popularność" i ew. ochronę, jakby ktoś się do Ciebie przyczepił. Biorę go na klatę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że podzielę się szybkim sposobem na połączenie dwóch zdjęć z częścią bardzo jasną i ciemną:

 

1. Otwieramy zdjęcie i normalnie wyciągamy krzywe

2. Gdy mamy obraz np. galatyki z przepalonym środkiem:

psp1.jpg

3. Wybieramy Image -> Duplicate następnie OK

psp2.jpg

4. Przechodzimy na zduplikowane zdjęcie i obrabiamy je tak, żeby tylko przepalona część była widoczna

psp3.jpg

5. Naciskamy CTRL+A i CTRL+C na duplikacie (już obrobionym)

6. Naciskamy CRTL+V na oryginalnym zdjęciu i dostajemy zdjęcie z dwiema warstwami

psp4.jpg

7. Na wklejonej warstwie naciskamy Layer -> Layer Mask -> Reveal All

8. przechodzimy na background (tło) czyli oryginalne zdjęcie z przepalonym środkiem, następnie CTRL+A i CTRL+V

9. z wciśniętym ALT klikamy na założonej w pkt. 7 masce i naciskamy CTRL+V

psp5.jpg

10. Będąc cały czas na masce wybieramy Filter -> Blur -> Gaussian Blur

psp6.jpg

11. Wybieramy wartość tak by maska odkryła tylko część przepaloną

psp7.jpg

12. Mamy połączone zdjęcie przepalone z nieprzepalonym tłem.

psp8.jpgpsp9.jpg

 

Warto poeksperymentować z przeźroczystością i łączeniem materiału - tutorial obejmuje tylko główne kroki :-)

 

Pozdrawiam

Paweł

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, jestem początkujący i mam pytanie. Jak po użyciu filtra górnoprzepustowego zrobić nakładkę (17 pkt w pdf)

 

Skopiuj obrazek jako nową warstwę

Po użyciu filtra górnoprzepustowego ustaw mieszanie warstwy (blend) na Overlay.

Potem maska wypełniona na czarno, i pędzlem zaznaczasz elementy które chcesz aby były na podstawowym obrazku

Edytowane przez piotr_a
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.