Skocz do zawartości

Polski lans szkicami - wydzielone z "Polacy na ASOD"


M-A-X

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem jak można porównywać szkice z astrofotografią. Choć idąc to drogą polskich kompleksów:

Polak oczywiście szkicuje bo chce sie lansować a nie ma czym (synta 8", 150/750 Eq3-2, lidletka ;))

Ale jak by dostał np. Eq6, APO 120mm,Sbiga i jakiś guiderek zaraz by o szkicach zapomniał!tylko focił namiętnie!

 

Amerykanin klepie Polaczka po placach "Tak trzymaj Jaśku, fajny szkic" a nasz rodak czuje się trendy, wspaniałym, globalnym i metroseksualnym obywatelem świata! Pokazuje wtedy fotki - linkując współplemieńcom- patrzcie jaki jestem dobry po angielsku do mnie piszą w internecie.. moje nazwisko przeczytał koleś z Teksasu dowiedział się o moim istnieniu...! Może myśli też po cichu o zmianie imienia sieciowego na "John" :) w ogóle czuje się bardzo dowartościowany!

A mam iście diaboliczny plan gdyby: wrzucić na ASODa rozmazaną plamkę i 10 bezładnie rozmieszczonych gwiazdek i nazwać to np NGC 89988 Jako miejsce obserwacji podać: Wieprzlandia... Wydrukowali by czy nie? :icon_twisted: Jak myślicie?

:laughbounce2:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skacząca, śmiejąca się ikonka to nie byle jaki "przecinek" w Twoim poście ;)

Dlatego zapytam:

Dlaczego akurat dziś (1 XI) chcesz pogrzebać ASOD? Zakładanie, że jacyś administratorzy jakiegoś portalu są, w sensie merytorycznym kiepscy lub niczego nie sprawdzają (z lenistwa?) jest nieco ryzykowne. Nie twierdzę, że na pewno się mylisz ale ... tak z ciekawości ... czy widziałeś tam jakiś przykład ich niesolidnej pracy?

 

Co do (zbędnych) kompleksów, to kłam - potrzebie wstydzenia się - zadaje dzisiejsza para szkiców - jest wspaniała i spokojnie powalczy z każdą astro-fotografią (moim zdaniem). Zobacz jakim skromnym telekopem to osiągnięto!

 

http://astropolis.pl...-8/#entry474736

 

 

Pozdrawiam

p.s.

I jeszcze jedno. Skąd pomysł, że szkicującym Polakom tak zależy, żeby być trendy, itd, itp (dziwnie spora lista :icon_biggrin: )

Może pasjonuje ich estetyka obiektów astronomicznych i chęć dzielenia się ich pięknem z innymi. Oraz zachęcania ludzi do nabywania lornetek i teleskopów (bo warto!).

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak tam wyślesz to w rodzinnym necie już nie wypada zamieszczać czy co?

 

Na Twoim miejscu obawiałbym się czegoś takiego. Ranga tej strony może kiedyś wzrosnąć. I wtedy straconego czasu (liczby Polaków tam) już nie nadrobimy.

 

Pozdrawiam

p.s.

a może tam kradną? :o

{To było z przymrużeniem oka}

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też zmaleć właśnie z powodu braku Polaków to tak na marginesie a clue postu, to jakieś igrzyska? musi być jakaś "nasza" reprezentacja? Niby co? po co? i czemu nie nadrobimy, zamykają niebo czy jak?

 

A wstyd to pisać na forum zamiast szkicować - me wstyda się :icon_redface: ale jestem tylko plastykiem-teoretykiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanin klepie Polaczka po placach "Tak trzymaj Jaśku, fajny szkic" a nasz rodak czuje się trendy, wspaniałym, globalnym i metroseksualnym obywatelem świata! Pokazuje wtedy fotki - linkując współplemieńcom- patrzcie jaki jestem dobry po angielsku do mnie piszą w internecie.. moje nazwisko przeczytał koleś z Teksasu dowiedział się o moim istnieniu...! Może myśli też po cichu o zmianie imienia sieciowego na "John" :) w ogóle czuje się bardzo dowartościowany!

 

Tak sobie myślę, że może żartujesz. Jak żartujesz, to niezły żart, a jak jednak nie, to chyba coś masz nie tak w głowie?

"Amerykanin klepie Polaczka po plecach" :blink:

Interesujące, gdyż większość szkiców na ASOD pochodzi z "Ameryki". I ta też "Ameryka", która posiada rozwiniętą mocno dziedzinę astrofotografii, bardzo chętnie wrzuca swoje szkice.

 

Ale jednak zakładam, że to żart! :)

 

... a clue postu, to jakieś igrzyska?

Clue postu to wziąć zebrać te wszystkie osoby, którym chciało się szkicować obiekt patrząc w okular i wymienić ich w tym poście. Właśnie dlatego, że uważam osoby szkicujące, jako osoby wyjątkowe.

Szkic jest moim zdaniem bardzo ciekawy w swojej "wymierającej" formie i w swojej prostocie.

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jak można porównywać szkice z astrofotografią. Choć idąc to drogą polskich kompleksów:

Polak oczywiście szkicuje bo chce sie lansować a nie ma czym (synta 8", 150/750 Eq3-2, lidletka ;))

Ale jak by dostał np. Eq6, APO 120mm,Sbiga i jakiś guiderek zaraz by o szkicach zapomniał!tylko focił namiętnie!

 

 

Hmmm, a czy szkicujący porównują się z astrofotografami? bo coś nie zauważyłam, z samej natury są to odrębne dziedziny, czy mógłbyś rozwinąć co masz na myśli?

Z drugiej strony a niechże się lansują jeśli taka ich wola, boli Cię to? Niech każdy dobiera sobie możliwości do majętności i niech działa, byle jego samego to cieszyło, a czy to według Ciebie lans, to już musisz Ty odpowiedzieć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...... zebrać te wszystkie osoby......

Szkic jest moim zdaniem bardzo ciekawy w swojej "wymierającej" formie i w swojej prostocie.

 

 

I chwała za to, chwała i plusik skomentowałem, widzę że nie potrzebnie, post o "liczbie Polaków tam"

 

Pozdrawiam i dzięki za zebranie wszystkiego razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku!

 

Co do "igrzysk":

 

Znam wielu Polaków w Stanach. Polacy przez wielu amerykanów są uważani za "nieco głupków" Dlatego jak mamy się czym chwalić to chwalmy! I dlatego mam nadzieję, że Robert czyli Ignis (po tym niefortunnym zamieszaniu tu) uwzględni moją prośbę/zachętę do niego i znowu tam zawalczy. Please.

Żeby przełmywać głupie opinie o mierności Polaków.

 

Co do Twojego "me wstyda":

 

Ja na tym forum zamieściłem dwa moje nieudolne może ale jednak szkice. M13 i Łysego nad budynkami. Ponadto napisałem gdzie można we Wrocławiu kupić dobry czarny papier i kredki. W ASP na przeciwko Panoramy Racławickiej. Drodzy Wrocławianie. Kupujcie tam, i rywalizujcie z naszym najlepszym na ASOD Aleksandrem Cieślą! Kiedyś ktoś go przegoni, a nawet jak nie przegoni to warto być wymienianym w dobrym towarzystwie! :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem . . .

 

Nie bardzo rozumiem ; to ja , czytając Twojego posta :

- Jakie polskie kompleksy ?

- Jaki lans ?

- Jakie klepanie po plecach ?

- Jakie istnienie ?

- Jaki "John" ?

- Jakie dowartościowanie ?

- Jaka "Wieprzlandia" ?

Tłumaczę sobie Twoje "przemyślenia" w dwójnasób :

- Albo to prowokacja ( a jedyną osobą chcącą się wylansować to jesteś Ty ).

- Albo to autobiografia ( do której bardziej się skłaniam ) .

 

Pozdrawiam

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i rywalizujcie z naszym najlepszym na ASOD Aleksandrem Cieślą! Kiedyś ktoś go przegoni, a nawet jak nie przegoni to warto być wymienianym w dobrym towarzystwie! :)

 

 

Najliczniejszym nie musi znaczyć najlepszym :) Można dużo i "tak sobie" albo raz a "porządnie" ;)

 

No i nie chodzi też o rywalizację. Chodzi o to, żeby było miło komuś, że znalazł się na tej liście, że ktoś śledzi poczynania Polaków na ASODzie, że kogoś interesują szkice.

 

Jakiś czas temu na ASOD opublikowany został rysunek siedmioletniego Antka. Jego tata, który witał się z nami w wątku "witamy nowych użytkowników" pisał, że Antkowi sprawiło to ogromną frajdę, a jeszcze większą, że znalazł się na naszej liście Polaków na ASOD.

I to w zasadzie chodzi. Żeby komuś mogło być miło, fajnie, i tyle.

 

Ktoś, kto w tym dopatruje się leczenia kompleksów, czy innych skrzywionych cech, sam najwidoczniej powinien leczyć swoje kompleksy i skrzywione cechy.

 

pozdrawiam

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xinins ... też mnie takie myśli naszły ale ...

 

Dajmy już spokój Ignisowi. Tak naprawdę to on podchwycił ironię jego przedmówcy i dlatego nie można jednoznacznie udowodnić mu złej woli (wobec ASOD). Jedyne do czego ja się przyczepiam to do tego, że przyznał się, że z premedytacją nie zamieszcza swoich szkiców do oceny na ASOD.

 

Miejmy nadzieję, że pójdzie z nami na kompromis i czasem coś tam znowu wyśle.

 

Rola szkiców jest ogromna. Między innymi dlatego, że pozwala ludziom kupującym lornetki i teleskopy podjąć decyzję. Kupuję bo zobaczę tam to i to tak i tak.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczę sobie Twoje "przemyślenia" w dwójnasób :

- Albo to prowokacja ( a jedyną osobą chcącą się wylansować to jesteś Ty ).

- Albo to autobiografia ( do której bardziej się skłaniam ) .

 

Jest moim zdaniem trzecie wyjaśnienie tych "przemyśleń":

-"Ten typ tak ma". Nie pierwszy to i nie ostatni raz, kiedy zarzuca komuś lans, dowartościowywanie itp.

 

Raz na jakiś czas czuje potrzebie wpieprzyć komuś szpilę między żebra. Wie komu, wie dobrze kogo szpila najbardziej ukłuje. To w 100% celowe zachowanie. Zazwyczaj szpila pojawia się w moich wątkach o szkicowaniu i jest naostrzona specjalnie na mnie.

Od dawna odnoszę takie wrażenie, o czym mówiłem Ignisowi nie raz, żeby przestał wbijać mi szpile, przestał prowokować.

Słowo "lans" nie jest tu przypadkowe. Niektórzy wiedzą kiedy, gdzie i w jaki sposób użył go, i że mnie obraził.

Robi to nadal. Lubi to najwyraźniej.

 

A potem, że to żarty były itp.

Stara baja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest moim zdaniem trzecie wyjaśnienie tych "przemyśleń":

-"Ten typ tak ma". Nie pierwszy to i nie ostatni raz, kiedy zarzuca komuś lans, dowartościowywanie itp.

 

Raz na jakiś czas czuje potrzebie wpieprzyć komuś szpilę między żebra. Wie komu, wie dobrze kogo szpila najbardziej ukłuje. To w 100% celowe zachowanie. Zazwyczaj szpila pojawia się w moich wątkach o szkicowaniu i jest naostrzona specjalnie na mnie.

Od dawna odnoszę takie wrażenie, o czym mówiłem Ignisowi nie raz, żeby przestał wbijać mi szpile, przestał prowokować.

Słowo "lans" nie jest tu przypadkowe. Niektórzy wiedzą kiedy, gdzie i w jaki sposób użył go, i że mnie obraził.

Robi to nadal. Lubi to najwyraźniej.

 

A potem, że to żarty były itp.

Stara baja.

Zrobiłeś to w iście "sobie właściwym" stylu najpierw zarzuciłeś mi że "mam nie poklei w głowie" co jest FOPA w normalnych stosunkach poszanowania godności rozmócy. Teraz cofasz się do zaszłości! I używasz dwuznacznych inwektyw wobec mnie. Napisałem, już na samym początku, że był to tekst z przymrużeniem oka i jak to trafnie określił Ekolog, podchwyciłem humor przedmówcy nic poza tym!

Powiedz mi skąd ta Twoja bezceremonialna zajadłość wobec mojej osoby. Bo kiedyś zrobiłem rysę na Twej złotej zbroi bezstronnego popularyzatora? Czy jesteś na mnie do dziś uczulony?

1) W żadnym miejscu nie pał Twój nick.

2) Na Twojej liście szkicowników jestem na drugim miejscu jeśli chodzi o prace wysłane do ASOD, czyli w siebie też uderzam co nie? Sobie też zarzucam lans!

Ogólnie szkoda, że sprowadziłeś takie pół-humorystyczne bajania do miana prowokacji !

Ale Ty się nie zmienisz! Teraz to pojąłem ..Twa zajadłość jest silniejsza niż zdrowy rozsądek.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to trafnie określił Ekolog, podchwyciłem humor przedmówcy nic poza tym!

Sorry Ignis ale potem coś zaskrzeczało bo napisałeś, że przestałeś aspirować do ASOD.

Przestało być jasne ile procent Twojego postu to żart, a ile prawda.

 

Moim zdaniem ASOD to nie jest piaskownica dla dzieci z biednych krajów fundowana przez filantropa z USA. Nawet jak chwilami tak wygląda.

 

Olo jest osobą skrajnie wyrazistą, mnie też czasami opaprykowuje tu bez taryfy ulgowej jeżdżąc jak najlepszy kierowca w formule 1 (czyli zamaszyście).

 

Proponuję Ci 2 RUCHY:

 

EDIT: ... done ... :EDIT

2. Napisz coś po prostu o ASOD - jak naprawdę oceniasz ten portal i czy zaczniesz z powrotem tam coś wysyłać?!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś to w iście "sobie właściwym" stylu najpierw zarzuciłeś mi że "mam nie poklei w głowie" co jest FOPA w normalnych stosunkach poszanowania godności rozmócy. Teraz cofasz się do zaszłości! I używasz dwuznacznych inwektyw wobec mnie. Napisałem, już na samym początku, że był to tekst z przymrużeniem oka i jak to trafnie określił Ekolog, podchwyciłem humor przedmówcy nic poza tym!

Powiedz mi skąd ta Twoja bezceremonialna zajadłość wobec mojej osoby. Bo kiedyś zrobiłem rysę na Twej złotej zbroi bezstronnego popularyzatora? Czy jesteś na mnie do dziś uczulony?

1) W żadnym miejscu nie pał Twój nick.

2) Na Twojej liście szkicowników jestem na drugim miejscu jeśli chodzi o prace wysłane do ASOD, czyli w siebie też uderzam co nie? Sobie też zarzucam lans!

Ogólnie szkoda, że sprowadziłeś takie pół-humorystyczne bajania do miana prowokacji lub zarzewi wojny między forumowej !

Ale Ty się nie zmienisz! Teraz to pojąłem ..Twa zajadłość jest silniejsza niż zdrowy rozsądek.

 

Masz rację, odwróć kota ogonem. Prowokuj mnie po raz kolejny w ten sam sposób a potem postaw się w roli pokrzywdzonego. Niezłe.

Jeśli tekst był z przymrużeniem oka, nic poza tym, to przyjmij moje przeprosiny. Zarzut był niesłuszny.

 

Bo kiedyś zrobiłem rysę na Twej złotej zbroi bezstronnego popularyzatora?

 

To jest dokładnie to, co zrobiłeś, i dokładnie wypowiadane w taki sposób, jakbyś robił to nadal. "Złotej zbroi" - to określenie sugeruje jaki masz do mnie stosunek.

 

I, tak. Jak ktoś poniża mnie publicznie, to ciężko mi wybaczyć.

 

Powiedz mi skąd ta Twoja bezceremonialna zajadłość wobec mojej osoby.

 

Skąd? Z powodu Twojej bezceremonialnej zajadłości w stosunku do mojej osoby.

Nie należę do osób, które przyjmują policzki i plwocinę i nadstawiają drugi policzek. Przepraszam. Staram się być szczery w swoim postępowaniu. Gdy ktoś mi wymierza policzek, to mu oddaję. Taki jestem.

 

Ale Ty się nie zmienisz! Teraz to pojąłem ..Twa zajadłość jest silniejsza niż zdrowy rozsądek.

 

Vice versa!

 

Sęk w tym, że to Ty zacząłeś. Trzeba było uważać co piszesz publicznie w kierunku innej osoby. Złota zasada: Jeśli nie jesteś pewien, czy kogoś urazisz, to nie pisz tego.

 

Ale Ty się nie zmienisz! Teraz to pojąłem

 

Ja też to pojąłem już jakiś czas temu. To coś podobnego do "przeniesienia" w psychologii ;)

 

1) W żadnym miejscu nie pał Twój nick.

 

Nie zachowuj się jak dziecko i nie rób ze mnie dziecka. Mój nick nie musi paść. Wiesz o tym dobrze, że sugerując w ten sposób "lans" w mojej obecności, spowodujesz, że skojarzę to z tamtymi zarzutami o "lans" z przeszłości.

Będzie robił to nadal. I za każdym razem użyjesz słowa "lans" w moim wątku. Nie widzisz tego? Też nic nie zmieniłeś w swoim stosunku, a zarzucasz to mi.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, proszę - odpuśćcie.

Przyznam, że do tej pory mam problem z rozgraniczeniem, gdzie jest sarkazm czy ironia w tym wątku a gdzie nie jest. O spór rzeczywiście nietrudno.

Przypomnę tylko o jednym z praw Murphy'ego dotyczących for internetowych - jeśli możesz zostać źle zrozumiany, to tak się stanie. Podejrzewam, że podczas rozmowy w realu* rozmówcy podjęli by od razu co jest żartem a co nie.

Pisząc w necie po prostu bezpieczniej jest pisać w taki sposób, żeby nasze intencje były wyraziste. Proponuję odpocząć od tego wątku.

 

Pogoda będzie w przyszłym tygodniu. Będzie dobrze.

 

_____________

*lub Carrefourze

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję koledzy zakopać toporki. :)

Tak to już jest, że każdy człowiek chce zaistnieć, pozostawić po sobie jakiś ślad istnienia. I to w różnych dziedzinach wiedzy, czy w ogóle życia. My jesteśmy z astro światka, dlatego jedni z nas polują na komety by ich nazwisko stało się wieczne, inny prezentują swoje astrofotografie czy też …. szkice. Robimy to co lubimy, lub możemy robić… i staramy się robić to najlepiej jak potrafimy. Co w tym złego? I fajnie jest jeśli ktoś z drugiego krańca świata może to zobaczyć, ocenić, skomentować.

Pozdrawiam

KK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę ekologu napisać chyba tylko "zmień amerykanów". Wśród tych których ja znam najgorszą opinia jaką mogli nas obdzielić to "socjaliści" powód to do wstydu ale dotyczy też wszystkich europejczyków więc mniej boli.

 

A pomysł opublikowania na Polskim forum, linków do "Polskich" rysunków na pewnym obcojęzycznym portalu jest jak najbardziej ok kompletnie nie świadczy o jakichkolwiek kompleksach. Graniem na tych kompleksach są natomiast wszystkie następne posty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Robimy to co lubimy, lub możemy robić… i staramy się robić to najlepiej jak potrafimy. Co w tym złego? I fajnie jest jeśli ktoś z drugiego krańca świata może to zobaczyć, ocenić, skomentować.

Pozdrawiam

KK

 

Masz rację.

Tak też zawsze robiłem, i zawsze tak mówiłem.

Po prostu bardzo mnie zabolało, gdy w momencie mojego największego starania się zarzucono mi, że się lansuję dla poklasku, i jeszcze gorzej - że robię to dla plusów na forum.

To już nawet nie możesz człowieku zrobić czegoś dla siebie, dla zabawy, dla wspólnego działania? - bo ci zarzucą pychę.

 

No niestety. To jedna z tych rzeczy w życiu, która zabolała mnie najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wielu Polaków w Stanach. Polacy przez wielu amerykanów są uważani za "nieco głupków".

 

Głupi mądremu głupotę wypomni, mądry głupiego określać nie musi ;)

Amerykanie to jeden z najgłupszych narodów, który miał nieco szczęścia w historii, a w nas gdzieś ciągle siedzi kompleks Hameryki, jacy to oni nie są wspaniali pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.