Skocz do zawartości

Plebiscyt Astrofotografii: X.2012 - GŁOSOWANIE


Adam_Jesion

Plebiscyt Astrofotografii - X.2012  

184 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierz zdj?cia, która najbardziej Ci si? podobaj?

    • #1: M33 - Andrzej F.
      14
    • #2: M45 - jcbo
      37
    • #3: M45 - simarik
      14
    • #4: M1 - riklaunim
      16
    • #5: Sh2-160 - wessel
      1
    • #6: NGC185 - jcbo
      4
    • #7: NGC869 i 884 - simarik
      11
    • #8: Sh-171 - piotrem
      6
    • #9: NGC7000 - idgrasil
      33
    • #10: M45 - Andrzej F.
      1
    • #11: M31 - Andrzej F.
      8
    • #12: Maffel 1 i 2 - MarcinPc
      8
    • #13: M31 - Antoni
      12
    • #14: NGC6946 - jolo
      7
    • #15: NGC1499 - wessel
      24
    • #16: IC1795 - JaLe
      8
    • #17: M45 - Antoni
      35
    • #18: M13 - Pav1007
      10
    • #19: IC342 - .zombi.
      3
    • #20: NGC869 - majronx
      2
    • #21: IC405 - maquu
      13
    • #22: Veil Nebula - Iluvatar
      5
    • #23: M27 - dziki
      3
    • #24: M33 - Pav1007
      13
    • #25: M27 - piraniusz_
      18
    • #26: IC1848 - piraniusz_
      12
    • #27: NGC7435 - piotrs
      7
    • #28: M31 - jolo
      3
    • #29: Sadr i okolice - jolo
      6
    • #30: IC348 - wessel
      43
    • #31: M1 - mago83
      1
    • #32: M33 - Tomek96
      3
    • #33: IC434 - wtw
      15
    • #34: M45 - zbuffer
      1
    • #35: NGC1333 - wessel
      17
    • #36: Iris Nebula - dziki
      12
    • #37: IC1396 - orome4
      53
    • #38: IC805 - jolo
      1
    • #39: NGC7000 - jolo
      1
    • #40: M31 - maquu
      5
    • #41: Veil Nebula - .zombi.
      9
    • #42: M27 - .zombi.
      3
    • #43: M33 - ares96
      4
    • #44: B?bel i okolice - napoleon
      32
    • #45: M33 - zbuffer
      2
    • #46: IC342 - jcbo
      23
    • #47: M33 - riklaunim
      1
    • #48: NGC772 - TUR
      1
    • #49: M76 - TUR
      1
    • #50: Abell 426 - TUR
      6
    • #51: VDB 14 i 15 - jcbo
      17
    • #52: SH2-132 - jcbo
      3
    • #53: NGC7000 - piotrem
      7
    • #54: M31 - jcbo
      65


Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw powinno odbyć się głosowanie nad tym, który obiekt wybierzemy sobie do plebiscytu na miesiąc październik :) Bo dziś , to sobie nie wyobrażam, jak miałbym wybrać spośród tak zróżnicowanej gamy obiektów, na dodatek wykonywanych różnymi technikami.

No ale jak taki wymóg, to spróbuję:)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa, kumam...To jeden wór chyba planety, Księżyc, Słońce i komety, ale dyskusja już była w innym wątku. Chętnie bym pomógł, ale masz rację, tu trzeba mieć czas, predyspozycje i doświadczenie do selekcji zdjęć... Po prostu pośród tych kilkudziesięciu zdjęć czegoś mi jednak brakowało i 2 godziny zastanawiałem się czego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i brakuje szerokich kadrów :( po co było mówione, że do super zdjęcia nie potrzeba super sprzętu? Adam, jak potrzebowałeś pomocy przerobowej to dlaczego nie dałeś ogłoszenia na forum? Jak robić coś to chyba lepiej dobrze i wszystkie rodzaje astrofoto włączyć do konkursu. Jakby co to jestem chętny pomóc.

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i brakuje szerokich kadrów :( po co było mówione, że do super zdjęcia nie potrzeba super sprzętu? Adam, jak potrzebowałeś pomocy przerobowej to dlaczego nie dałeś ogłoszenia na forum? Jak robić coś to chyba lepiej dobrze i wszystkie rodzaje astrofoto włączyć do konkursu. Jakby co to jestem chętny pomóc.

Bamus, ja zawsze daje ogłoszenia o pomoc. Przy plebiscycie też pisałem kilka razy. Nie zgłosił się nikt - standard. Pisałem też, że zacznę w podstawowej formie i tak zrobiłem. Nie widzę problemu, żebyś mi pomógł i przygotował pakiet październikowych "szerokich kadrów" (wg instrukcji, którą dałem Andrzejowi). Jutro odpalimy nowe kategorie. Żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bamus, ja zawsze daje ogłoszenia o pomoc. Przy plebiscycie też pisałem kilka razy. Nie zgłosił się nikt - standard. Pisałem też, że zacznę w podstawowej formie i tak zrobiłem. Nie widzę problemu, żebyś mi pomógł i przygotował pakiet październikowych "szerokich kadrów" (wg instrukcji, którą dałem Andrzejowi). Jutro odpalimy nowe kategorie. Żaden problem.

 

no to git :) sorki nie widziałem twoich ogłoszeń. Do jutra wyślę ci listę na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Planet i Księzyca - przebrałem i wybrałem kilka fotek proszę z góry o wyrozumiałość jeśli coś pominąłem

- to tylko zabawa....posiłkowałem się własnym doświadczeniem w ocenie fotek, ocenami userów i zaangażowaniem

(aktywnością) fotoplaneciarzy.

 

Jednocześnie fotki Księżyca -chłopaki - dramat z powodu pogody? - w październiku posucha totalna.

Z racji mniejszej ilości materiału i skupieniu się na Jowiszu naszej grupy ilość materiału jest niewielka

ale i tak będzie nam miło jeśli taki mały plebiscyt rozkręci trochę ludzi do focenia planetek na czym nie ukrywam

najbardziej mi zależy. Na razie biorąc pod uwagę wyniki i poziom ds-owców to trochę mamy do zrobienia ;)

Dodałem również moje fotki ale to wynik małego wyboru a nie próba zabłyśnięcia bo i

specjalnie błyszczeć się nie dało ;) Materiał wysyłam do Adama na pw

 

________________________________________________

Wracając do meritum - większość fotek w tym plebiscycie jest tak wysokiej jakości że trudno

wybierać jednoznacznie najlepsze zdjęcie :)

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.