Skocz do zawartości

Pętla Barnarda - próba sił


Radek Grochowski

Rekomendowane odpowiedzi

Radku superowo wyszło. Jak dla mnie to właśnie Orion na szeroko jest jednym z najpiękniejszych wizytówek nocnego nieba. Sporo obiektów złapałeś na tym zdjęciu. Pętle rzeczywiście trudno uchwycić niemodyfikowaną lustrzanką (mnie kiedyś wyszło to tak link).

W tym roku mam właśnie wielką ochotę żeby zrobić podobny kadr raz jeszcze z tym że tym razem modyfikowanym Canonem.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie najbardziej magiczny obszar północnego nieba. Trochę trudny, bo jednak jakoś wyjątkowo wysoko z PL go nie widać (szczególnie teraz), ale warto się nim zająć. Ja zawsze zimą miałem uziemnione obserwatorium i ostatnie zdjęcie M42 zrobiłem pewnie z 5-6 lat temu. Liczę, że w tym roku uda się do niego podejść (tylko te chmury).

 

Radek, gdybyś miał przerobioną lustrzankę to zdjęcie wyglądało by masakrycznie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. Chyba skuszę się na modyfikowaną lustrzankę. Używkę Nikona D90 można już kupić za 1400zł. Nie jest to może mało, ale to ta sama sprawdzona matryca co D300, powinno być dobrze.

 

Kiedyś znalazłem takie zdjęcie Oriona, do tej pory w wersji poziomej stanowi moją tapetę na lapku :szczerbaty: :

Znam to zdjęcie, wali w głowę jak młot :Boink: Aczkolwiek sporo tam wizji artystycznej. Fakt że M42 wygląda na słabszą od Czarownicy wymownie świadczy o masie zaaplikowanej obróbki graficznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła Fotka :)

 

Używkę Nikona D90 można już kupić za 1400zł. Nie jest to może mało, ale to ta sama sprawdzona matryca co D300, powinno być dobrze.

 

Co do Nikona D90 - ma jedną poważną wadę - NEF jest kompresowany (a NWF' a nie ma w D90 ;( ) i obraz jest rejestrowany w 12-bitowej skali (w D300 14-bit). Tak! matryca, a nawet spora większość wnętrza body jest identyczna z D300, zastosowano ponoć inny przetwornik do matrycy i dodatkowo chłopaki softem przykręcili parametry..,w końcu to z definicji niższa półka, a robienie 2 różnych taśm produkcyjnych to większe koszty, więc software nie pozwala... boli mnie to bardzo, jako "Nikoniarza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to pierwsza próba, telefonem przez wizjer w drzwiach :oco:

 

Każdy tak zaczynał... :icon_rabbit: Ale widać potencjał w matrycy telefonu i dobrą fluorytową soczewkę wizjera w drzwiach. Telefon mocowałeś taśmą klejącą czy przykładałeś ręcznie? No i warunki musiałeś mieć całkiem niezłe? Zgasiłeś światło przed domem, czy użyłeś jakiegoś filtra? Podaj parametry fotki.

 

A poważnie to zdjęcię to miazga, że nie wiadomo co powiedzieć i człowiek pisze głupoty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę.

Telefon to Samsung Galaxy SII, model drzwi jeszcze sprawdzę. Telefon przymocowany za pomocą dedykowanej złączki zamówionej w Krakowie (nazwy sklepu nie podam coby nie robić reklamy). Pojedyncza 5-godzinna klatka bo telefon się zawiesił. Na wyłączonej redukcji czerwonych oczu (stąd złapało się sporo wodoru), prowadzenie za pomocą samochodziku na baterie, który równomiernie popychał drzwi. W międzyczasie współlokator wychodził na fajkę i lekko trącił sprzęt, dlatego gwiazdki wyszły jakie wyszły. Przykurzony wizjer skutecznie wyciął LP. ISO 800 bo więcej na niemodyfikowanym Samsungu nie wyciągnę, włączona stabilizacja obrazu i detekcja mrugnięcia.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.