Skocz do zawartości

Astro-fantazje olejne


M-A-X

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że nie jest wykluczone, że podobne widoki są w kosmosie możliwe.

Brązowe karły, Czerwone olbrzymy, samotne jowisze, super- i hiper-nowe jest cała chmara dziwnych obiektów odkrywanych przez współczesną astronomię, a o planetę czy księżyc nie trudno ;)

 

{obrazeczek} Może nowy temacik podsunę ... ;)

 

Pozdrawiam

p.s.

 

ale, że takie obrazy bez wsparcia kompem ...

 

szok :icon_surprised:

impakt.jpg

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niiiiiiiiieeeeeeee M-A-X....wszystkie piękne, ale no drugi obraz to..... :shocked: :shocked: :shocked: i :wow: Po obejrzeniu całej galerii na Twojej stronie zapomniałem jak się nazywam .......i dobrze...po co mi to wiedzieć.

Twoje dzieła kojarzą mi się z dziełami Zdzisława Beksińskiego........Z pewnością.

Edytowane przez maquu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beksińskiego znałem osobiście i bywałem u niego gdzie mogłem podziwiać obrazy na różnych etapach , i rozmawiać o procesie tworzenia. Mimo że , specjalnie go nie naśladuję , za wyjątkiem jednego obrazu, który z premedytacją zrobiłem w jego klimacie, to jednak musiał na mnie wywrzeć duży wpływ. Na pewno jego technika mi imponowała. Podstawowa różnica polega tym , że ja jestem niepoprawnym optymistą i ten optymizm ,a przynajmniej nadzieję staram się zawrzeć w moich pracach (np ostre światło słoneczne , lub daleka przestrzeń). U Bexy jest jednak pesymizm choć piękny.

Na Bexę pewne środowiska wylewają pomyje , a sami do pięt mu nie dorastają ani poziomem warsztatu, ani wrażliwością i o czym nie mają pojęcia ,bo go nie znali, że był niezwykle inteligentny,z ogromną wiedzą o sztuce i nie tylko, rzadki erudyta, a przede wszystkim dobry i ciepły człowiek.

Oczywiście bez sensu jest naśladowanie jego stylu, ale inspirowanie się i głęboka analiza jego techniki jest równie cenna jak obserwacja dzieł dawnych mistrzów. Beksiński ma na koncie lepsze i gorsze obrazy , a nawet sporo kiczów, ale nawet te zdradzają niesłychane emocje i oddanie tematowi, z którym czasami przegrał.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa różnica polega tym , że ja jestem niepoprawnym optymistą i ten optymizm ,a przynajmniej nadzieję staram się zawrzeć w moich pracach (np ostre światło słoneczne , lub daleka przestrzeń). U Bexy jest jednak pesymizm choć piękny.

Dokładnie tak samo to odbieram :)

 

Oczywiście bez sensu jest naśladowanie jego stylu, ale inspirowanie się

Właśnie dlatego się nie odzywałem, bo nie wiedziałem jak to określić, żeby Cię przypadkiem nie urazić :) Obrazy, które zamieściłeś nie odbieram jako naśladownictwo, ale jako coś nowego, właśnie zainspirowanego Jego stylem. Są piękne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę tylko o moim skojarzeniu i jak się okazuje, słusznym:) Skoro Panowie się spotykali, to wywarli na siebie wzajemne oddziaływanie - tak to już w Kosmosie jest i nie ma w tym nic złego :) M-A-X, skoro znałeś Zdzisława (winszuję), to może znałeś też Nosferatu? Oj, to były czasy...dzięki za przypomnienie tymi obrazami......

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Menelizm odłam pomorski, a świątynią naszą hall dworca, także ładuj te obrazy w express do Gdańska :mr.green:

 

Dla niewtajemniczonych

 

Ludziska! Byłem zagubiony, a odnalazłem się, Marek mym Pasterzem i nie brak mi "dykty" :))))

Przyjmijcie mnie do Bractwa Menelistów Pomorskich. :letsdrink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.