Skocz do zawartości

[Wyniki] Plebiscyt Astrofotografii: X.2012


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za miłe słowa Adam, choć trochę przesadzone :), dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na moje zdjęcia.

Gratuluję wszystkim uczestnikom tej fajnej zabawy, bardzo mi było miło, szczególnie w tak zacnym towarzystwie.

Trochę mnie ogarnęła nostalgia i odgrzebałem swoją pierwszą astrofotografię DS, której tematem była M31 :)

10_01_04 M31_800ISO_16x40s+DRK_4.jpg

Edytowane przez jcbo
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze na zasadami. Może pomożecie?

 

W poprzednich edycjach kilka lat temu wybieraliśmy jedno najlepsze zdjęcie miesiąca. Potem te 12 zdjęć brało udział w wyborach na #1 foto roku. W tym roku zmieniłem te zasady i wybieramy nie 1 zdjęcie miesiąca, a 3 zdjęcia. Dlaczego? Problem polegał na tym, że czasami w danym miesiącu trafiały się 2 genialne zdjęcia i jedno z zasady musiało odpaść, mimo, że było np #2 najlepszym zdjęciem w skali roku. To wg mnie poprawi sytuację.

 

Ale dalej mam wątpliwość, jak przeprowadzić głosowanie na najlepsze zdjęcie roku. Zebrać kandydatów z #1 zdjęć miesiąca i potem dogrywka z tych #2 i #3, czy po prostu wszystkie (w sumie 12x3=36 zdjęć) wrzucić do jednego wora i głosować? Nie potrafię zdecydować. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości jest sporo począwszy od wrzucenia po prostu wszystkiego. Można przy "jednym worku" przyznać początkowe punkty (np 5 za pierwsze miejsce w miesiącu, 3 za drugie i 1 za trzecie). Można podzielić głosowanie na 3 grupy gdzie z grupy "mistrzowskiej" będzie wychodzić najwięcej zdjęć do finału (to już byłoby dosyć skomplikowane :szczerbaty: )

Aha, zamierzasz robić roczny plebiscyt październik-październik? Czy dopiero zacząć od stycznia?

A zresztą i tak koniec Świata za 3 tygodnie :uhm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić jeszcze za 2012, ale oczywiście pytanie dotyczy głównie 2013. W 2012 zrobimy chyba jakąś specjalną rozgrywkę zdjęć z całego roku, czyli ekspresowo wybierzemy zdjęcia za styczeń, luty, marzec, etc. Jak? Jeszcze nie wiem. Może masz w tym temacie pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2012 zrobimy chyba jakąś specjalną rozgrywkę zdjęć z całego roku, czyli ekspresowo wybierzemy zdjęcia za styczeń, luty, marzec, etc. Jak? Jeszcze nie wiem. Może masz w tym temacie pomysł?

 

Jeśli masz taką możliwość, to może posortuj tematy po ilości "like'ów" i weź z każdego miesiąca po 3 z największą ilością, żeby zbyt wiele nie kombinować. Ewentualnie, jeśli trzeba to robić ręcznie, to mogę się zająć jakąś częścią, bo widzę, że w tym roku powstało ponad 15 stron tematów, a to trochę roboty jest.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan powyżej dobrze prawi, zrobiłbym syntezę "lajków" z głosowaniem. Przekopać się przez tematy, powybierać np po 10 najbardziej lajkowanych z każdego miesiąca i zrobić mega głosowanie z 9 miesięcy (27 najlepszych z 90).

Trochę pracy jest ale zaległości spore :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota jest tak czy siak, to mnie nie przeraża. Chodzi tylko o zasady, bo wszystkiego nie ma sensu poddawać pod głosowanie. Trzeba zrobić jakąś selekcję, a wiadomo, jak to się może skończyć :) - w szczególności dla selekcjonera.

 

Oczywiście każda pomoc jest mile widziana. Robotę będziemy robić w wolnych chwilach grudniowych, tak, żeby zacząć plebiscyt roczny gdzieś w 2 połowie stycznia, jak będziemy mieli już zamknięte głosowanie za grudzień.

 

PS. Lajków trochę się boje. Wydaje mi się, że np. dobre zdjęcia z lepszych setupów raczej zbierają mniej lajków, niż nawet sporo gorsze z tańszych. A nie rozpatrujemy tu budżetu, tylko samo zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zaczynacie kombinować. Plebiscyt zaczął się w pażdzierniku to dlaczego chcecie oceniać zdjęcia wcześniejsze? Wg jakich zasad? Uważam że powinno się zachować dotychczasowe zasady tzn. Trzy najlepsze zdjęcia miesiąca biorą udział w głosowaniu na zdjęcie roku ( czyli 36 zdjęc w kazdej kategorii ). W przypadku 2012 roku będzie to tylko 12 zdjęć ale będzie to dla wszystkich jasne i nie będzie jakiś tam podejrzeń o działanie wstecz.

Pozdrawiam

Maciek

PS. Ja też bałbym się lajków. Sam wiem że wielekroć daję lajka z sympatii do kogoś lub jego poczynań a nie oceniając jego pracę.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mało się udzielam na forum, bo bardziej je przeglądam i czytam ale moje zdanie jest takie,że nie może lepiej zrobić tak jak kiedyś za 2008 roku.

Filmiki na Youtube..najlepsze zdjęcia danego roku.Przyjemna oprawa muzyczna i przepiękne zdjęcia.Było w tym czuć klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, sporo mnie to roboty kosztowało, ale na pewno na finał coś takiego zmontuję. Zawsze to jakaś promocja.

 

I zawsze ładna pamiątka;).

Niedługo przesiadam się z wizualu na astro foto,więc będę mógł dorzucić może swoją cegiełkę.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.