Skocz do zawartości

Jowisz (w kolorze :) )


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Ten edit bardzo mnie uspokoił bo już mnie teoretycznie "nosiło" ... to może odkryj całą prawdę ... co oznaczał ten ;) w temacie :icon_biggrin:

 

Co to ... szkice z przymróżeniem oka zaczynamy tworzyć? :o

 

Bo rozumiem, że bez Barlowa

 

Pozdrawiam

p.s.

no chyba, że masz niesamowite oczy ... to przepraszam (ja to nawet Plejad nie rozbijam).

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, zmieniłem ikonkę w tytule z ;) na :)

:) w tytule ma oznaczać, że w kolorze jest fajnie i że mi miło.

;) była błędna, bo jeszcze ktoś tak jak Ty pomyśli, że wykonałem "szkic z przymrużeniem oka", cokolwiek to znaczy.

I w ogóle o cokolwiek chodzi.

 

Nie muszę mieć niesamowitych oczu. Przy dobrej pogodzie taki Jowisz to nic nadzwyczajnego. A, że powiększony, w sensie że w większej skali? A tak sobie zrobiłem. Czasem niektórzy przy szkicowaniu planet, robią sobie takie "powiększenie w głowie", żeby więcej w szkicu oddać szczegółów.

A co do dopisku o właściwej skali; no właśnie jak się ma monitor w odległości na wyciągnięcie ręki i się nie powiększy miniatuy obrazka, to się powinna zgadzać :)

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słyszałem już kiedyś, że on jest spłaszczony z góry i z dołu, i że to dobrze widać. Mi się to jakoś nigdy szczególnie w oczy nie rzuciło. Może dlatego, że tej "jajowatości" nie szukałem? :)

Dałoby radę go spłaszczyć, ale wolałbym już nie kombinować. Wyobraźmy sobie, że jest spłaszczony :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wymądrzać ale moim zdaniem szkic powinien przedstawiać to co widział obserwator a nie to co powinien zobaczyć. Skoro wimmer nie widział spłaszczenia to po jakiego diabła miałby je szkicować?

 

Zgadza się. Dla mnie spłaszczenie Jowisza jest widoczne wyraźnie, stąd podejrzewałem że jego brak może być jakimś przeoczeniem bądź wynikiem "problemów technicznych".

Edytowane przez Piotrek Guzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą z ciekawości zrobiłem sobie test porównawczy :)

Pożyczyłem zdjęcie od Alien7101 (dziękuję, mam nadzieję, że się nie obrazisz), które skalą planety mniej więcej przypominałoby skalę z mojego szkicu.

Wpisałem Jowisza w kwadraty. Pomiędzy "wysokością" i "szerokością" planety wyszła mi różnica 7 (na pierwszym zdjęciu) do 8 (na drugim) pikseli przy 138 pikselach całej "szerokości".

Sorry, takie różnice w wizualu w pływającym, miejskim powietrzu, to nie na moje oczy :) W oku mam gorszą rozdzielczość ;)

 

Jupiter, Io, Europa.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jak dla mnie to rewelka. ;) Bez przesadnego kontrastu, z widocznymi detalami. Szkic bardzo zbliżony do tego co widać w okularze. ;)

Przy Jowiszu jest ten problem, że pełno jest na nim subtelnych detali o różnych jasnościach i kolorach. Ciężko je uchwycić w szkicu nawet ołówkiem.

Ja przymierzam się do Szkicu Saturna... Tutaj to będzie jazda. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.