Skocz do zawartości

Zakupy w teleskopy.pl - dajcie sobie spokój


franz

Rekomendowane odpowiedzi

Również korzystam z tego sklepu i nie mam do niego zastrzeżeń.

 

...a nawet gdyby było coś nie tak, to nie ma co się czepiać, bo w końcu mają chyba najtańszy sprzęt...

a, ten temat dobrze reklamuje sklep :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat tego sklepu nic nie mam do powiedzenia bo nigdy u nich nic nie kupiłem

mogę jednak conieco napisać o naprawach różnego sprzętu

 

tak się teraz porobiło, że coraz częściej naprawianie czegokolwiek przestaje być opłacalne, a przez to coraz trudniej o serwis pogwarancyjny. W trakcie trwania gwarancji zamiast naprawy najczęściej sprzęt jest wymieniany na nowy. Napraw dokonuje się tylko w przypadku urządzeń drogich, a i tu są coraz częstsze problemy z dostępnością części zamiennych

 

działa tu prosty rachunek ekonomiczny: koszt utrzymania serwisu jest wyższy od wymiany uszkodzonych urządzeń. Dodatkowo szybki postęp techniczny powoduje częstą zmianę budowy i funkcjonalności więc elementy od nowych urządzeń nie pasują do starszych. W przypadku teleskopów ten ostatni czynnik nie ma tak dużego znaczenia ale też awarie są tu znacznie rzadsze, a tym samym koszty wymian gwarancyjnych niższe

 

mamy więc większą dostępność tanich urządzeń kosztem gorszego serwisu, co oznacza w razie awarii zakup kolejnego taniego urządzenia. Jeśli będziemy domagać się poprawy serwisu i dostępności części zamiennych będziemy jednocześnie musieli się pogodzić ze zwiększeniem cen

 

Zastępowanie zepsutego sprzętu nowym ma swoje minusy: powoduje wzrost ilości złomu

 

pozdrawiam

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep ma dobre ceny, to fakt.

 

Co do instrukcji (dotyczyło teleskopu newtona) podtrzymuję opinię, w rozmowie telefonicznej usłyszałem "no ale po co to panu, przecież tam wszystko wiadomo do czego służy". W późniejszej korespondencji wyjaśnili moje wątpliwości, ale mały niesmaczek pozostał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz kupiłem filtr polaryzacyjny w Krakowie, wszystko na miejscu. Coś było z filtrem nie tak, bez problemu oddali kasę. To jedyny mój kontakt z nimi i było wzorcowo.

 

Jakby to było częste, to fakt oddawania kasy (lub podmiany) nie rozwiązywałby problemu do końca.

Robisz komuś prezent lub planujesz wyjazd na odległą miejscówką, a tu taki kłopot :(

 

Czyli może jednak "jakikolwiek serwisant" miałby jakiś sens - przynajmniej coś sprawdzi przed wysyłką :P

 

Co do odkupywania domeny. Fakt, nie znam się. Przepraszam za tamto pytanie :icon_neutral:

 

Wytłumaczę tylko intencje:

 

W świecie biznesu "właścicielskiego" prawie wszystko co staje się cenne jest zwykle do odkupienia.

Rozumiem, że tu jest na razie "wzorcowo jak w bajce", pierwsi mają fart po wsze czasy.

Jak właściciel się uprze to i za miliard nie sprzeda. :szczerbaty:

 

 

A wydawałoby sie, że pula domen to jednak dobro troszeczkę wspólne.

Jakby kiedyś Polska zmieniła nazwę na Teleskopy to co? {przykład teoretyczny ale wiadomo o co chodzi}.

 

 

Tak przy okazji powtórzę: mnie osobiście ich strona wydaje się zaprojektowana jakby przez ucznia pierwszej klasy liceum wujkowi

- ale kopii w tej sprawie kruszyć nie będę - przyjmijmy, że znowu się mylę :icon_neutral:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://web.archive.o...4&i=5651&t=5651

:)

 

9 luty 2001 - 9 luty 2005 czyli....

 

Autor: Aleksander

Data: 02-02-05 17:24

Gadu:

 

4 lata teleskopów.pl w Internecie (przynajmniej z założoną statystyką, ale to jest różnica paru dni, więc może nawet dzisiaj wypada rocznica?).

Czy jest tu jeszcze ktoś pamiętający te pierwsze wersje strony?

 

Można składać życzenia i zażalenia : - )

 

Aleksander

 

Dzięki Wam, którzy jesteście z nami!

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

QuasarPJ 170/1350, 1/2 * Tał 100RS, BPC 20 x 60, BPC 26 x 70 na żurawiu QuasarPJ

 

Kontakt mobilny: 0-603-688-567

 

There's much to be seen, more to be heard, and plenty to imagine!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to teraz będzie lekcja historii.......

 

Adam....gdy już offtopikujemy w nawiązaniu do Twojej wypowiedzi, pomijając sklepy internetowe a skupiając się na forach -jak oceniasz rank wiodących for internetowych w PL wg Alexy.com?

Wiesz brak pogody...głupoty do łba przyłażą. :laughbounce2: Zatem pozwoliłem zrobić sobie ściągawkę! -sam kiedyś powoływałeś się w swoim blogu na ten portal jako najbardziej wiarygodny. Pomijając rank "Astronomii.pl " która jedzie na swojej nazwie jak oceniasz taki układ sił z Maniakiem na czele? Ciekaw jestem Twojej opinii! :sunsmiley:

 

1) astromaniak.pl

Alexa Traffic Rank: 375,574 Traffic Rank in PL: 4,176

 

2) astronomia.pl

Alexa Traffic Rank: 448,377 Traffic Rank in PL: 7,278

 

3) astropolis.pl

 

Alexa Traffic Rank: 481,941 Traffic Rank in PL: 9,853

 

4) forumastronomiczne.pl

Alexa Traffic Rank: 768,388 Traffic Rank in PL: 14,705

 

5) astro4u.net

Alexa Traffic Rank: 1,229,977 Traffic Rank in PL: 21,913

 

6) astrocd.pl

Alexa Traffic Rank: 2,146,897 Traffic Rank in PL: 37,553

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alexa w międzyczasie zmieniała algorytm i w tej chwili mierzenie ją serwisów poniżej kilkuset tysięcy unikalnych (reach) userów jest bez sensu. Zresztą, z miesiąca na miesiąc ścięła (z tego co widzę) prawie 50% z Astropolis :), a chyba nie zauważyłeś spadku osób online. Jesteśmy stabilni od 2 lat.

 

Jak zależy Ci na porównaniu zasięgów, to można wyskoczyć ze statystyk Google Analytics. Opublikujesz swoje? Niech Janusz P też pokaże.

 

Alexa portal jako najbardziej wiarygodny.

Nigdy nie pisałem, że jest wiarygodny. Bez jaj. Jest jednym z niewielu narzędzi, ale tak jak powiedziałem, od wielkiej zmiany (chyba 2 lata temu) alexa straciła sens. Kiedyś korzystała ze spyware i dlatego coś tam sensownego czasami pokazywała. Od kiedy branża wymusiła od nich etykę (i wycofanie zbierania wyników ze spyware) dane są warte tyle, co nic. Co zresztą widać, jak na dłoni. Nie jest trudno oszacować popularność społeczności astro - prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alexa w międzyczasie zmieniała algorytm i w tej chwili mierzenie ją serwisów poniżej kilkuset tysięcy unikalnych (reach) userów jest bez sensu. Zresztą, z miesiąca na miesiąc ścięła (z tego co widzę) prawie 50% z Astropolis :), a chyba nie zauważyłeś spadku osób online. Jesteśmy stabilni od 2 lat.

 

Jak zależy Ci na porównaniu zasięgów, to można wyskoczyć ze statystyk Google Analytics. Opublikujesz swoje? Niech Janusz P też pokaże.

O to już konkret, dzięki za naukę. Moje statystyki na pewno wyjdą mizernie ale mimo to z chęcią poszperam w Google Analytics.

POZDRO!

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alexa w międzyczasie zmieniała algorytm i w tej chwili mierzenie ją serwisów poniżej kilkuset tysięcy unikalnych (reach) userów jest bez sensu.

 

 

Nigdy nie pisałem, że jest wiarygodny. Bez jaj. Jest jednym z niewielu narzędzi, ale tak jak powiedziałem, od wielkiej zmiany (chyba 2 lata temu) alexa straciła sens. Kiedyś korzystała ze spyware i dlatego coś tam sensownego czasami pokazywała. Od kiedy branża wymusiła od nich etykę (i wycofanie zbierania wyników ze spyware) dane są warte tyle, co nic. Co zresztą widać, jak na dłoni. Nie jest trudno oszacować popularność społeczności astro - prawda?

 

 

No może rzeczywiście przesadziłem z tą "wiarygodnością" utkwiło mi po prostu to zdanie, które pisałeś o A.

 

Mimo to, stanowi istotny punkt odniesienia i praktycznie jedyny.
Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze pamiętać, że fora raczej będą dobijać do saturacji, czyli osiągnięcia sufitu. Bez wyjścia poza tematykę nie da się zwiększyć zasięgu. AP osiągnęło sufit ok. 2 lata temu. Fora raczej będę powoli się zrównywać zasięgiem, bo czas działa pozytywnie na kojarzenie marki i budowę zaufania. Rośnie z czasem też rozprzestrzeniani linków. Na tym korzystają Ci 2 i 3. Twoje forum też powinno naturalnie rosnąć, bo duża część osób, mimo że większość czasu spędza na np. największym forum, to i tak zajrzy tu i tam.

 

Zresztą, mam wrażenie, że chyba wyszliśmy już z etapu dążenia do hegemonii. Wspieramy różne inicjatywy, nie walczymy z linkami. Niech rośnie cała branża, a sztuka polega na tym, żeby dawać ludziom od siebie jak najciekawsze treści i technologie, żeby to "u ciebie" zostali jak najdłużej, co nie wyklucza tego, że zajrzą i do Ciebie i do Astromaniaka, czy na Astronomia.pl, etc. itp.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No może rzeczywiście przesadziłem z tą "waioraygodnoącią" utkwiło mi porostu to zdanie które pisałeś o A.

I tak nawet było. Kilka lat temu Alexa miała zadziwiająco dobre wyniki. Potem wydało się dlaczego - spyware i wirusy śledzące. Byla z tego spora afera. Teraz są typowym "badaniem", czyli zbierają dane z grupy reprezentatywnej i ekstrapolują. Cholera wie, jak to robią, ale przy serwisach nie idących w miliony ludzi, dane są komiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, wg Alexy w ciągu ostatnich 30 dni Astromaniak urósł 80% :)

 

1 month 0.00051% +80%

W każdej bajce jest ziarenko prawdy, na Maniaku ruch generuje głownie giełda zobacz 60% postów to sprzedam lub kupię. Jak wiemy w dobie kryzysu rynek wtórny kwitnie zwykle dobrze! Dużo też robi sam Janusz roztaczając wokół siebie aurę omnibusa -sprzętowca. To pewne że imponuje tym młodym userom, którzy nad wyraz cenią sobie jego "ostatnie słowo" . Moim zdaniem to celowe działanie jego specyficznego cichego PR opartego głównie o PW. Wzmacnia tym samym obraz firmy jako wyjątkowo profesjonalnej stanowiącej kontrast wobec innych!

Maniak tym samym urasta do miana forum sprzętowego. ;)

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, mam wrażenie, że chyba wyszliśmy już z etapu dążenia do hegemonii. Wspieramy różne inicjatywy, nie walczymy z linkami. Niech rośnie cała branża, a sztuka polega na tym, żeby dawać ludziom od siebie jak najciekawsze treści i technologie, żeby to "u ciebie" zostali jak najdłużej, co nie wyklucza tego, że zajrzą i do Ciebie i do Astromaniaka, czy na Astronomia.pl, etc. itp.

 

A to przepraszam wszystkich tu obecnych ;)

 

Niemniej w razie ewidentnej przesady to jednak interweniować by (teortycznie?) wypadało. No wyobraźmy sobie, że ktoś robi to nagminnie (co tydzień dajmy na to) albo jakoś inaczej "zmusza" zajefajną pokasą do wskakiwania na inne forum.

Bo wtedy to byłoby po prostu niesprawiedliwe - tak sądzę.

 

A mnie to osobiście, "chamsko", prywatnie niepokoi z wygodnictwa ... bo mi się ... ludzie rozlezą :szczerbaty:

 

Z tymi fanami to chyba nie do końca jest jakiś pułap ... cytuję:

 

Mogą cię sprzedać na Allegro

Na aukcjach w ciągu dwóch miesięcy właściciela zmieniło ponad milion facebookowych fanów. Za jednego wystarczyło zapłacić 7 groszy

 

Albo reklama emailowa (z bardzo poważnego portalu biznesowego) skierowana do firm - niestety skasowałem:

"My wiemy jak to zrobić. Dzięki nam w dwa tygodnie zyskasz 18 tysiecy nowych fanów"

 

Tak sobie pomyślałem, że chyba striptiz każą robić szefowi i szefowej :icon_biggrin:

 

Pozdrawiam

p.s.

trochę się rano wzruszyłem bo informatyczno-ekonomicznie nie pasuje mi sytuacja gdy

nagle pojawia się lista zestawiajaca wiele różnych for sugerując, że

mamy do czynienia z zawodnikami tej samej wagi. To jest mimowolna darmowa reklama,

a ja się pytam czemu? Czemu nagle mają wyciekac stąd (choćby na chwilę) nowi ludzie co

nie wiedzą, że ten czy ów portal to "zabawka" dajmy na to?

I dlatego może by tak zamknąć ten wąteczek ?

 

Maniak tym samym urasta do miana forum sprzętowego. ;)

Niby piszesz z uśmieszkiem ale nowi mogą nie złapać.

Na tym portalu i z linka [sklep] tu na górze jest osiągalnych już naprawdę sporo ludzi

co znają się i na teorii sprzętu optycznego i mają wieloletnią praktykę!

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

p.s.

trochę się rano wzruszyłem bo informatyczno-ekonomicznie nie pasuje mi sytuacja gdy

nagle pojawia się lista zestawiajaca wiele różnych for sugerując, że

mamy do czynienia z zawodnikami tej samej wagi. To jest mimowolna darmowa reklama,

a ja się pytam czemu? Czemu nagle mają wyciekac stąd (choćby na chwilę) nowi ludzie co

nie wiedzą, że ten czy ów portal to "zabawka" dajmy na to? Pytam retorycznie.

 

 

Ekosiu! Jako osobie z zacięciem moralizatorsko-fantasmagorycznym, nie obce Ci są pewnie czcze dywagacje w każdej postaci ;) Potraktuj więc ten (off) temat jako właśnie takie bajanie przy braku pogody... i może przy piwie. Nie doszukuj się głębszych znaczeń (czytaj) podtekstów -nie ma sensu! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowa reklama to, w pewien sposób, pieniądze ... ale może ja przesadzam z tą buchalterią - na pewno jednak trzymam się ziemi - czyli szmalu,

a nie jakichś fan...tas...magów.

 

Ty tu jesteś niezły magik ;)

 

Pozdrawiam

p.s.

na blogu Daniela

http://astroparody.b...ne-w-sieci.html

znalazłem fajny obrazek o ten:

magik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba starzeje. Walczyć już człowiek nie ma ikry ;) Czas na konsolidację :P

 

A co do giełdy na AP, to żyje ona bardzo dobrze. Kilkanaście dziennie nowych produktów. Pamiętajcie, że sprzedane towary znikają, do tego nie są to wątki, więc nie mielą się stare. Widać tylko aktualne.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba starzeje. Walczyć już człowiek nie ma ikry

 

na głowę mu wchodzą :icon_biggrin:

udając niewiniątka ... skaczącą mordeczkę :laughbounce2: lansują i lansują :)

 

Ignis ma dzieci - swój chłop - to co on do mnie pisze tak jakoś inaczej ... "Ekosiu"?

To (co mam na głowie) to jest chusta maskująca komandosa DELTA FORCE, a nie beret ... ciotki Matyldy :icon_biggrin:

 

DELTA FORCE uderza: wnioskuję o zamknięcie wątku z podanych wcześniej przyczyn informatyczno-ekonomicznych

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignis ma dzieci - swój chłop - to co on do mnie pisze tak jakoś inaczej ... "Ekosiu"?

To (co mam na głowie) to jest chusta maskująca komandosa DELTA FORCE, a nie beret ... ciotki Matyldy :icon_biggrin:

 

Pozdrawiam

Bynajmniej nie wyglądasz w niej bojowo wręcz przeciwnie...Twój awatar ma właściwości (że tak powiem) obniżające poziom testosteronu :laughbounce2:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladałem, że jesteś na tyle inteligentny, że wiesz, że te statystyki to lipa. To po co je zamieściłeś?

Takie "rewelacje" można co i raz znajdywać, pokazywać na AP i "przy okazji" lansować rożnej maści fora i foremki.

 

A nawet gdyby kiedys nie była to lipa to też ten sam zarzut.

Takie statystyki to może właściciel zamieścić ... jak ma taki chwilowy kaprys by polansować nazwy innych foremek.

 

 

I nie zagadasz sprawy. Uderzenie poszło!

 

Pozdrawiam

p.s.

I proszę zwrócić uwagę, że ja jestem konsekwentny i tego wątku już nie ożywiam, bo zareagowałem szybko.

 

 

Jakbym był Modem to bym tę statystykę od razu skasował. I nie jest to tak specjanie atak na Ciebie tylko na zjawisko ... w nie najlepszym stylu :)

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.