Skocz do zawartości

Magic Lantern, czyli dlaczego canonowcy mają lepiej.


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

ML posiada kilka bardzo przydatnych dla nas funkcji, np zdjęcia sekwencyjne bardzo przydatne przy fotografowaniu meteorów.

Jak dla mnie ML jest trochę przeładowany funkcjami,przydałaby się wersja dedykowana astrofotografii. Jednak po ogarnięciu ogromu możliwości jakie niesie to oprogramowanie świetnie się spisuje w polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

1. Na ile rozbudowany jest interwałometr - czy ma wszystkie tradycyjne funkcje?

2. Jak działa funkcja Timelapse - słyszałem, że nie trzeba nadwyrężać migawki tysiącami klapnięć, tylko można robić Timelapse z poziomu filmowania.

3. Jak działa funkcja HDR przy fotografowaniu i filmowaniu?

4. Jakie jeszcze parametry rozszerza ten soft - ISO (czasami przydałoby się 50 a czasami 12800), szybkość migawki, panoramy 360* ?

5. Na ile stabilna i bezpieczna jest aktualna wersja (chyba 2.3)? Nie powoduje zawieszania się aparatu?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

1. Na ile rozbudowany jest interwałometr - czy ma wszystkie tradycyjne funkcje?

2. Jak działa funkcja Timelapse - słyszałem, że nie trzeba nadwyrężać migawki tysiącami klapnięć, tylko można robić Timelapse z poziomu filmowania.

3. Jak działa funkcja HDR przy fotografowaniu i filmowaniu?

4. Jakie jeszcze parametry rozszerza ten soft - ISO (czasami przydałoby się 50 a czasami 12800), szybkość migawki, panoramy 360* ?

5. Na ile stabilna i bezpieczna jest aktualna wersja (chyba 2.3)? Nie powoduje zawieszania się aparatu?

 

1. Interwałometr ma takie ustawienia: Take a pic every, Start after, Stop after i to właściwie tyle.

4. ISO można modyfikować w zakresie od -0.1 do -0.3 ev co daje pośrednie wartości poza tymi standardowymi, podobnie w przypadku szybkości migawki. Po włączeniu funkcji Exp.Override (działa tylko w trybie live view) zakresy zostają zwiększone, w moim przypadku (500D) ISO do 12800, dolna wartość nie uległa zmianie i nadal jest to 100, szybkość migawki do 1/8000. Można też zmieniać długość otwarcia migawki w trybie bulb do 8 h.

5. Ciężko powiedzieć, każda taka ingerencja w oprogramowanie aparatu niesie z sobą jakieś ryzyko, więc każdy instalując ML powinien mieć na uwadze że robi to na własne ryzyko ;), podczas mojego krótkiego doświadczenia z ML nie zaobserwowałem zawieszenia się aparatu czy niestabilnej pracy.

 

Do reszty pytań się nie odniosę, nie ogarnąłem jeszcze wszystkich funkcjonalności jakie niesie z sobą ML.

Edytowane przez Mateusz_S
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Ciężko powiedzieć, każda taka ingerencja w oprogramowanie aparatu niesie z sobą jakieś ryzyko, więc każdy instalując ML powinien mieć na uwadze że robi to na własne ryzyko ;), podczas mojego krótkiego doświadczenia z ML nie zaobserwowałem zawieszenia się aparatu czy niestabilnej pracy.

 

Jeśli dobrze doczytałem, to ML instaluje się na karcie SD a nie bezpośrednio w sofcie aparatu. Jeśli tak, to mamy komfortową sytuację: jedna karta SD 32GB bez ML z fabrycznymi funkcjami do codziennego pstrykania; druga karta SD 32GB z wgranym ML - do astrofotografii, timelapsów, zaawansowanego filmowania itp.

Można wtedy używać kart zamiennie w zależności od potrzeb. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

JaLe kiedyś gdzieś trafiłem na artykuł, w którym chyba nawet serwis Canona napisał, że korzystanie z Magic Lantern nie powoduje utraty gwarancji, ponieważ tak jak to wspomniano wcześniej nie ingeruje on w oprogramowanie aparatu.
Ps. po tytule widzę, że ktoś chyba wziął bardzo do siebie dyskusję Canon vs Nikon, Pentaxn Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.