Skocz do zawartości

Libreoffice writer a grafika z pliku PDF


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam nadzieje że tematem nie łamie regulaminu forum.

 

Jak w tytule posiadam Libreoffice, ściągnąłem Jave (mam nowego kompa). Gdy kopiuje z pliku PDF obrazek (który zaznacza się czarną oblamówką i niebieskim tłem) i wklejam do Libreoffice Writer to pojawia się tylko czarny prostokąt . Jak zrobić by skopiować ,,normalnie'' grafikę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam nadzieje że tematem nie łamie regulaminu forum.

 

Jak w tytule posiadam Libreoffice, ściągnąłem Jave (mam nowego kompa). Gdy kopiuje z pliku PDF obrazek (który zaznacza się czarną oblamówką i niebieskim tłem) i wklejam do Libreoffice Writer to pojawia się tylko czarny prostokąt . Jak zrobić by skopiować ,,normalnie'' grafikę ?

 

Może zapisz na dysku tę grafikę a potem przenieś do Writera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapisz na dysku tę grafikę a potem przenieś do Writera.

 

 

 

Żeby było śmieszniej to nie da się skopiować obrazku na pulpit czy do foldera (Windows 8 ) a poza tym to nie które grafiki da się skopiować ,,normalnie'' a nie które nie ale !! jedną skopiowałem i część była ,,normalna'' a reszta czarna :shocked::icon_biggrin:

Edytowane przez astrokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się co robisz. Jeżeli kopiujesz grafikę, to dlaczego wrzepiasz ją do "writera"?

Niestety z założenia PDF jest formatem "zaszytym" jeśli nie ma się Acrobata, ale fakt - niektóre grafiki przechodzą.

 

Edytor grafiki ->nowy ze schowka (new from clipboard) albo coś podobnego.

 

Zwróć uwagę, w jakim trybie koloru jest obrazek, czy nie jest z przeplotem, maską, warstwami czy inną cholerą. W razie czego spłaszcz, połącz, usuń, konwertuj na rgb (coś w końcu może zadziała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zastanów się co robisz. Jeżeli kopiujesz grafikę, to dlaczego wrzepiasz ją do "writera"?" Gdybym nie musiał to bym tego nie robił....

 

 

Być może łamiesz prawa autorskie...

Pdf to format, który posiada zabezpieczenia (można nadać hasła). Autor dokumentu może nie chciał, żeby go np. edytowano. Jest też kilka trików, które pozwalają chronić zawartość dokumentu i być może natknąłeś się na coś takiego.

 

Nie wiem, jaki soft posiadasz poza tym edytorem tekstu. Generalnie pdf-a obsługuje większość programów graficznych. Masz może Corela (o fuj, nie wierzę, że to napisałem, ale to najpopularniejszy badziew). On importuje pdfy. Otwierają też niektóre programy "bitmapowe" (bez problemu Photoshop).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.