Skocz do zawartości

HDR - bliżej natury


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o HDR'y to jestem zdecydowanie zwolennikiem fuzji. Ale klasztor w Tyńcu wyszedł bardzo malowniczko. Bez kompleksów mógłby zawisnąć koło innych obrazów pod bramą Floriańską ;).

Wiesz ja jednak swój HDR nazywam Naturalny, bo staram się obróbkę minimalizować i chyba to widać. Co do chmur to nie jest to sprawa prosta .... gdyż zwykle są w ruchu ;) dlatego też wyglądają czasami bardziej artystycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia. Tyniec - przepiękny kadr. :brawo: HDR to super sprawa. Świetne też wychodzą timelapsy w tej technice. Za pozwoleniem JaLe chętnie się pochwalę.

No pewno, dawaj - nawet szkoda się pytać o zgode :)

 

TM HDR to sporo pracy, ale dopiero prawdziwy hardcor to robienie HDRów z filmów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film mam na stronie: http://www.gromadaotwarta.fotolooka.pl/filmypoklatkowe ten z Kościołem Mariackim to HDR.

 

A zdjęcia:

 

0001_widok z Pradziada.jpg0001_Zamek w Mosznej.jpg

 

Jeszcze są panoramy, ale za dużo ważą. Są pod tm linkiem: http://www.fotolooka.pl/joomla1.5/index.php?option=com_xgallery&view=single&id=23&Itemid=90 Jedynie widok na Kraków z wieży bazyliki nie jest robiony w technice HDR, Nie miałem czasu rozstawiać sprzętu. :icon_sad:

 

Pozrawiam.

 

P.S.

Nie wiem czy zdęjcia się dobrze załadują.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
HDRem param się od roku. Przyznam się, że wciągnęło mnie to nie mniej niż astronomia :)

Czekałem jednak, by pokazać swoje prace tutaj, aż do dzisiaj.

Mam nadzieję, że w ostatnim dniu roku dodam Wam nimi trochę pozytywnych emocji :D

 

Oto kilka moich ulubionych:

 

Starasz się mocno i cusik mi niepasuje, bo mam skromną prośbę, popraw Twój temat w tem sposób noo formie porównania np, foto oryginał i po HDR-rze.

 

Serdeczności ślę, Dziadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starasz się mocno i cusik mi niepasuje, bo mam skromną prośbę, popraw Twój temat w tem sposób noo formie porównania np, foto oryginał i po HDR-rze.

 

Serdeczności ślę, Dziadek.

 

Proszę bardzo - przedstawiam zmianę w formie animacji. Mam nadzieję, że o to chodziło :)

 

Edit: niestety serwer AP nie przyjmuje animacji gif :( po za tym z 2.5 mega zrobił 144 KB

 

podaje zatem linka: http://www.astronomia.vot.pl/index.php?view=image&format=raw&type=orig&id=299&option=com_joomgallery&Itemid=30

 

 

 

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, niesamowit fotki. Jakoś wcześniej HDR nie wpadło mi w oko ale teraz widzę że warto tym się zająć.

Jedno pytanko tylko mam- te fotki są robione przy różnych czasach? Przysłona taka sama dla zachowania głębi ostrości?

Fajne!

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.