Skocz do zawartości

Saturn 2012/2013


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajszy Saturn przy niezłym seeingu ale mocno sprzed górowania.

Oddzielna obróbka pierścieni (wylazła straszna AC, zapomniałem że mam korektor dyspersji :):)

 

Jakoś umknął mi ten post - kapitalny Saturn, zwłaszcza na warunki ( ja to już chyba nie doczekam w "dobrym zdrowiu" jak znowu będzie wysoko...) - widać zalety korektora, no i mistrzowską obróbkę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tak dużym lustrem koniecznie kręć z Barlowem , co najmniej 2x , moze być super.

 

A jak prowadzi na kamerze , szybko ucieka z kola widzenia ?

 

Kręciłem 3 tys. klatek z barlowem x2,5. Niestety nie radzę sobie jeszcze z obróbką i to już na poziomie Registaxa 5. Będę sie uczył metodą prób i błędów.

 

Prowadzi pięknie :)

Pomijając lekkie trzęsienie od wiatru to przez pół godziny w zasadzie nie zmienił swojego położenia względem kadru (w wersji bez barlowa).

Dzięki temu nawet w DS-y zdarzy mi się wycelować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturn z czwartku. Warunki nie były najlepsze, ale przynajmniej nie było chmur. Nic szczególnego ;). C14 + kamera IDS UI-1240LE-NIR + Baader Hyperion Zoom Barlow przykręcony do nosa + ADC

 

f/25; 16.05.2013 19:58 UT. RedLum-RGB, kanał RedLum

saturn_redlum_rgb_1958.jpgsaturn_yellow_2042.jpg

 

Pole widzenia pełnej klatki

full_frame.jpg

Pozostałe klipy były nagrywane na mniejszej klatce 600 x 600 (ROI)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu i ja mam Saturna. Nie najlepszej jakości, ponieważ seeing marny. No i pobawiłem się trochę VX10, bo już zarósł pajęczynami ;).

Ten większy to Drizzle 1.5x.

Czas w plikach.

 

Newton VX10, EQ6, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, Powermate 2" 4x,

FireCapture v2.2, Castrator, AutoStakkert 2.1, Astra Image 3.0 Pro, Paint, Corel PaintShop Pro X5.

 

 

Sat_20130519_215337.jpg

Sat_20130519_215451.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Saturn z wczoraj. Czas w plikach. Zrobiłem również test na kolimację. Proszę o Waszą opinię, co sądzicie?

 

 

Newton VX10, EQ6, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, Powermate 2" 4x,

FireCapture v2.2, Castrator, AutoStakkert 2.1, Astra Image 3.0 Pro, Paint.

 

 

Sat_20130526_220435.jpg

Sat_20130526_222549.jpg

gwiazda test kolimacji.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czekałem bardzo długo na zapowiadaną pogodę i się nie doczekałem. Między chmurami udało mi się dopaść go i nakręcić kilka avików.

Newton 10" f20, kanał L-QHY5-3200 klatek,kolor-Canon 600D-1200 klatek

saturnLRGB.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.