Skocz do zawartości

Modyfikowane chłodzone Canony


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedawać możemy wszystko, co ma coś wspólnego z astro. Możemy Ci go ściągnąć, to nie problem. Pytanie tylko, po co Ci to? Koszt 600D to poziom prawie 2000$, czyli w realiach ~8000 zł. Jest sporo dedykowanych kamer astro, które w tej cenie kupisz, choćby QHY8L, która zawsze będzie "poręczniejsza" do astro, a performance będzie miała pewnie lepszy.

 

O ile mogę jeszcze zrozumieć osoby, które modyfikują swoje DSLR, żeby zwiększyć im możliwości, to jednak kupowanie takiego gotowego produktu, w tej cenie, mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z QHY8L właśnie rezygnuje z tego względu, że zawsze taki sprzęt będzie wymagał: zasilania zewnętrznego, laptopa. Po złożeniu mojego zestawu wyjazdowego (zresztą fajnego) jego wykorzystanie jest zerowe. Nie mam szans w tygodniu żeby to wszystko gdzieś zatachać, podłączyć i focić. Póki nie dorobię się jakiejś astrobudy spróbuję fotografować EOS-em (na razie niemodyfikowanym) i pewnie Astrotrackiem. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze i tańsze (w porównaniu do Twojego linku) chłodzenie będziesz miał dzięki temu http://astromarket.p...tik-30b330.html Lub ATM - ogniwo Peltiera, 30 zł, wiatraczek z radiatorem duży + wiatraczek z radiatorem od karty grafiki - z odzysku w warsztacie komputerowym 20- 30 zł + zasilacz coby podołał peltierowi 45 zł + skrzyneczka = około 100 parę zł :icon_biggrin:

Edytowane przez Jacekerbel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, ale te modyfikowane DSLRy chyba wymagają dodatkowe zasilania. Co więcej, wersja zaawansowana także wymaga komputera, więc wracamy do punktu wyjścia.

 

Update: tak jak podejrzewałem, musisz je zasilać osobno i to konkretnie - *Power: 12V, 4.2A DC

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyszłościowo pomyślę nad przeróbką canona i tyle. Za cholerę nie pozbywałbym się kamery gdyby tylko istniało jakieś obejście zasilania i lapka. Wtedy nawet skusiłbym się na złączkę do obiektywów canona i można focić szersze kadry.

 

Może jak źle kombinuje. Zależy mi na doprowadzeniu mojego setupu do takiego stanu, że:

- rezygnacja z guidera (no to AT)

- wykorzystanie obiektywów Canona (50mm, 24-70mm, 70-200 ect.) no i TSAPO65Q

- rezygnacja z HEQ5 (za duże, za ciężkie)

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby zrobić ekosystem do astro pod np. iPadowe czy Androidowe tablety (czy smarfony). Dałoby się taką kamerą sterować z poziomu tabletu. Pomyślę o tym. Pytanie tylko, jaki jest rynek na świecie, bo nakład pracy jest spory.

 

Ile byłbyś w stanie zapłacić za taki soft? :P 5, 10, 20, 50 euro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sterowania idealny byłby gadżet, puszka, do której wpinasz wszystkie elementy, a potem bezprzewodowo sterujesz tym z tabletu/smarfona.

 

No i taka puszka jest i nazywa się komputer ;) Nie jest problemem połączyć się przez VNC czy innym pulpicie zdalnym z takim komputerem za pomocą tabletu/smartfona, więc po co kombinować i tworzyć to co już istnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się mikrokomputer zasilany od razu na 12V z zapisem na kartę pamięci i jakimś duperelowatym ekranikiem max. 8".

Czy dałoby się coś takiego zaadaptować http://pl.wikipedia.org/wiki/Raspberry_Pi hmmm ?

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby zrobić ekosystem do astro pod np. iPadowe czy Androidowe tablety (czy smarfony). Dałoby się taką kamerą sterować z poziomu tabletu. Pomyślę o tym. Pytanie tylko, jaki jest rynek na świecie, bo nakład pracy jest spory.

 

Ile byłbyś w stanie zapłacić za taki soft? :P 5, 10, 20, 50 euro?

Z komórki też można :icon_surprised:

 

http://dslrcontroller.com/about.php

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaLe moższesz mi wytłumaczyć jak krowie na miedzy po kiego mi VNC - ja chcę pominąć kompa, laptopa i temu podobne pierdoły.

 

Teoretyczny setup ma wyglądać:

Statyw -> Astrotrac -> QHY8L + obiektywy canona. Zasilanie wyłącznie jako akumulator bez żadnych przetwornic na 220V. Zestaw minimalny energetycznie (pomijam Powertanka do zasilania AT, czy canona, czy też grzałki na obiektyw).

 

Problemem jest zasilanie, czytanie i zapis danych z kamery.

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaLe moższesz mi wytłumaczyć jak krowie na miedzy po kiego mi VNC - ja chcę pominąć kompa, laptopa i temu podobne pierdoły.

 

Teoretyczny setup ma wyglądać:

Statyw -> Astrotrac -> QHY8L + obiektywy canona. Zasilanie wyłącznie jako akumulator bez żadnych przetwornic na 220V. Zestaw minimalny energetycznie (pomijam Powertanka do zasilania AT, czy canona, czy też grzałki na obiektyw).

zaniemówiłem :szczerbaty:

Czyli jak chcesz sterować QHY ? bo naprawdę nie rozumiem ? Bo te kamery które używałem były sterowane z poziomu komputera QHy jest inna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.