Skocz do zawartości

Modyfikowane chłodzone Canony


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj wątek od początku i to co napisał Jesion.

Wszystko rozumiem, ale zmyliła mnie ta kwota 50 euro, bo chyba trochę nie realna ;)

 

Kup jednak Touchbooka T5 i masz zasilanie na co najmniej 7 godzin (nawet na mrozie). Sterowanie czym tylko chcesz. Przy tych waszych rozważaniach o sterowaniu zapomnieliście o jednym -banku danych (zdjęć) taki przenośny dysk jest nie wiele większy od laptopa którego Ci podałem. Oczywiście fajnie jest wymyślać to co chcielibyśmy, ale jednak należy bazować na tym co możemy mieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Zastanawiałem się nad netbookiem, ale nie wiem, czy Maxim na tym odpali. I główny problem jak zorganizować/zrobić zasilanie do chłodzenia kamery ?

Testowałem na Samsungu N150 i działał. Choć normalnie go nie używam, ale nie mam problemu, żeby naraz był odpalony PHD, Cartes du Ciel, APT, wszystko ze sobą sprzężone przez ASCOM i RealVNC Server, żeby móc z domu sterować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na Samsungu N150 i działał. Choć normalnie go nie używam, ale nie mam problemu, żeby naraz był odpalony PHD, Cartes du Ciel, APT, wszystko ze sobą sprzężone przez ASCOM i RealVNC Server, żeby móc z domu sterować.

 

a ja nadal taki zestaw używam z tym samym softem :). Działa swietnie w polu i do 10 godzin na baterii wytrzyma, ale kombajny typu Maxim to chyba za duże wyzwanie dla tego typu urządzenia.

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dawna używam netbook'a Asus Eee PC. Kiedyś używałem go z AT i wtedy nie miałem żadnego zasilacza - spokojnie działał kilka godzin na swoim akumulatorze, bo kamera ma własne zasilanie a netbook dysk SSD i matrycę LED więc nie żre za dużo prądu. Konieczny był jednak akumulator do zasilania kamery i AT ale Ty i tak chcesz użyć PowerTank'a więc wystarczy.

 

Teraz używam tego netbook'a na zasilaczu na balkonie, do sterowania klasycznym montażem. NIe ma żadnego problemu z odpaleniem MaxIm'a i używaniem wszystkich jego funkcji. Ja to robię na dodatek zdalnie przez Wifi więc musi jeszcze przesyłać obraz.

 

Też kiedyś myślałem o zrobieniu układu do sterowania taką kamerką bez wykorzystania PC. Trzeba by zrobić urządzenie typu host USB i jakoś potem wyciągnąć dane. Problem w tym, że te kamery mają napisane pod dany system sterowniki, które zajmują się komunikacją i interpretacją danych. Jeżeli jest tam np. układ FTDI do komunikacji po USB, no to wymaga on sterownika systemowego, który potrafi zinterpretować sygnały i udawać port COM. Problem w tym, że nasze urządzenie nie miało by systemu....

No chyba żeby zrobić urządzenie na jakimś ARMie, na którym odpaliło by się mikrodystrybucję linuksa. Tylko że ona też musiała by obsłużyć sterowniki. Inne wyjście jest raczej nierealne.

 

Wniosek z tego taki że trzeba raczej kupić gotowy tablet z możliwością podłączenia USB i napisać odpowiednie oprogramowanie + sterownik (jeżeli go nie ma) bo robienie własnego urządzenia sprowadza się do tego samego. Co innego gdyby miec dostęp do wewnętrznego układu kamery.

Edytowane przez zbuffer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wydajność i długi czas pracy na bateri to polecam U410 Lenovo http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-u410-i3-2367m-4gb-750gb-32gb-ssd-gf610m-w7hp-czerwony.bhtml?from=ceneo&p=2599.00&cr=0#opis . Ten ultrabook nie będzie miał problemu z maxim-em :D

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Zastanawiałem się nad netbookiem, ale nie wiem, czy Maxim na tym odpali. I główny problem jak zorganizować/zrobić zasilanie do chłodzenia kamery ?

Jeśli jesteś gotowy na dźwiganie akumulatora samochodowego to nie ma problemu. Zasilasz nim wszystko i możesz też laptopa - jest od groma przetwornic samochodowych do laptopów zasilanych 12V. 60Ah powinno starczyć z zapasem na zestawonoc.

Żeby sterować QHY8 na astrotraku nie potrzebujesz Maxima raczej - wystarczy soft dedykowany, a nawet APT obsługuje już kamerki ASCOM.

A wracając na chwilę do zasilania lustrzanki w polu - kiedy robiłem pierwsze próby na oryginalnym aku w moim 20D, to choć aku wytrzymywał 500-600 normalnych zdjęć, to w polu padał po 30-40 minutach ekspozycji. W 20D po prostu cały czas kiedy lustro jest podniesione aparat pobiera prąd - możliwe że w nowych modelach jest inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, zostaje Ci laptop. Ja do takich manewrów kupiłem Dell Latitude D430. Jest to normalny komp, z dual corem, dużym ram. Dałem za niego parę stówek (po leasingowy). Jest mały prawie tak jak netdbook, ale nie ma problemu z wydajnością. Podpisnałem do niego już nawet duże ASA, FLI ProLine 16803 i parę innych rzeczy na raz. Zero zadyszki.

 

Szczerze polecam to rozwiązanie. Jazz zrobił to samo.

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Latitude-D430.7903.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego samego lapka jak Adam, tylko z wieksza bateria (wystaje z przodu). Bateria w lapku pada ostatnia :) Po wyłączeniu wifików i zmniejszeniu podświetlania matrycy wyciąga nawet 7 - 8h na zimnie.

 

Co do rozwiązania z RPi, QHY można odpalić pod linuxem, więc RPi powinno zadziałać (tutaj kod http://sourceforge.net/projects/cccd/). Gdzieś czytałem też, że na RPi dość łatwo uruchomić INDI project (http://indilib.org/devices/ccds.html). Więc akurat do QHY się to nada. Atik niestety pod linuxem nie działa i nic nie zapowiada, żeby się to zmieniło, więc RPi odpada w tym wypadku.

 

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.