Jump to content
Adam_Jesion

Aktualizacja Astropolis - mogą wystąpić problemy

Recommended Posts

Construction_Site_Silhouette.jpgZ góry przepraszam, że ten komunikat nie pojawił się "przed" procedurą, ale sytuacja była pilna i spontaniczna, dostosowana do wolnego czasu programisty. Dlatego wczoraj dostał zielone światło, żeby czynić powinność. W normalnych warunkach forum byłoby zamknięte przez dobę, dlatego zdecydowaliśmy, żeby je zostawić i ew. obserwować potencjalne problemy. Jeżeli kogoś to zirytowało to oczywiście rozumiem i przepraszam.

Nie mniej, trzeba zwrócić uwagę na benefity. A jakie one są?

1. po prostu lepsze forum
  2. nowe funkcjonalności (odkryjcie je sami)
  3. blokada dostępu botów, które niszczyły nam sukcesywnie forum (szczególnie w statusach).
  4. teraz moderatorzy mogą skupić się na merytoryce, a nie codziennej walce z botami
  5. wiele innych.

Procedura upgradu nie wyszła zbyt profesjonalnie, ale wierzę, że jej efekt będzie najbardziej profesjonalny na całym rynku.

Zalecamy każdemu wykonanie poniższej procedury (najlepiej nawet 2 razy):

• wyczyścić pliki cookies z przeglądarki,
  • wyczyścić pliki tymczasowe z przeglądarki,
  • wejść na forum kliknąć CTRL+R,
  • wejść w jakikolwiek edytor (np. pisanie odpowiedzi w dowolnym temacie) i kliknąć CTRL+R,
  • potem ostatni raz wyczyścić pliki tymczasowe przeglądarki.
Ma to na celu 'załapanie' nowych plików CSS oraz JS.
Oczywiście nie każdy musi to robić. My nie mieliśmy problemu, ale przez specyfikę silnika IPB przy tak poważnych zmianach powinno się wykonać powyższe kroki. Powodzenia.
  • Like 7

Nie ma ponumerowanych "list" w tej wiadomości, przez co się zlała w jedną całość. Za chwilę to naprawimy.

Trzymam kciuki za rozwój AP!

sic itur ad astra

Pozdrawiam inwestorów i programistów

EDIT:

Tak Olo;

korzystam z explorera i ze skype

Natomiast nie korzystam z:

Gadu-Gadu,

Facebooka,

Naszej Klasy,

telewizora,

radia,

Tapatalka. :P

clearing.jpg

Edited by ekolog

Adam, a czy przypadkiem udało Ci się zaimplementować coś do plebiscytów? Czy jeszcze szukasz skryptu?

uncle_sam_pliki_cookies.jpg

Sprawdzam tylko, czy poprawnie działa dodawanie obrazków ;)

Działa :)

...ale chyba kompresuje. Widać to zwłaszcza na literach

Od razu tak było trzeba... Procedura zadziałała :)

Nie wiem, czy mi wszystko działa czy nie...Co może nie działać ?

Aha, ma ciekawość skupiła się na jednym zdaniu:

Procedura upgradu nie wyszła zbyt profesjonalnie, ale wierzę, że jej efekt będzie najbardziej profesjonalny na całym rynku.

O jaki rynek chodzi? :D

Jest szansa żeby przy wprowadzeniu tej aktualizacji uruchomić na forum Tapatalk?

Bardzo mi go brakuje ;)

• Like 1

O jaki rynek chodzi? :D

No taki miejski, startówka, czy jak to tam się nazywa - market, downtown, itp.

Zauważyłem, że nowe forum mocno kompresuje zdjęcia. Przykładowo jotpega 229 kb skompresowało mi do 66 kb, co już mocno odbija się na jakości. Adam, czy mógłyś napisać jakie zasady tym rządzą, np. czy kompresowane są wszystkie zdjęcia, czy tylko powyżej pewnego rozmiaru. Ewentualnie czy dałoby się tak zmienić ustawienia forum, żeby jednak tej forsownej kompresji nie było?

Czy powiodło się może uruchomienie Tapatalka ? Jeśli nie czekam dalej mając świadomość, że jest 1000 innych ważniejszych rzeczy do uruchomienia na forum :icon_surprised:

Forum działa jak należy. Mam jednak parę uwag, co można by jeszcze poprawić:

1. Od wcześniejszej modyfikacji forum nie działa śledzenie wątków. Od dłuższego czasu śledzę wątek "Rzeszów" i od tamtej pory nie dostałem ani jednego maila z powiadomieniem o nowym poście.

2. Jest jeszcze trochę naleciałości z anglojęzycznego szablonu forum. Np. każdego niezalogowanego internautę po wejściu na forum wita taki komunikat:

komunikat.png

Wiem, że obecnie większość osób dorosłych zna angielski, ale myślę że pasowało by to poprawić

3. Gdy klikniemy na znajdującą się w stopce Politykę prywatności wyskakuje strona, na której jest napisane tylko... "polityka prywatności". Wiem że na to prawie nikt tego nie czyta, ale myślę że można ten link całkiem wywalić (o ile to możliwe)

4. Chyba najpoważniejszy problem: po kliknięciu na znajdujący się u góry na przycisk "Forum" wyskakuje mi komunikat "nie znaleziono strony". Problem wystąpił na wszystkich przeglądarkach które sprawdzałem: Chrome, Firefox i IE.

Pozdrawiam

Marcin_K12

Edited by Marcin_K12

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Druk 3d. Projekty wydruków przydatnych w astronomii amatorskiej i nie tylko amatorskiej.
      @Adam_Jesion zachęcił mnie do założenia tematu odnośnie druku 3d. Z oczywistych względów nie ma sensu powielać treści poświęconych zagadnieniom sprzętowym, które można znaleźć w dedykowanych temu stronach/forach. To forum Astro, więc skupmy się naszym podwórku.
        • Like
      • 29 replies
    • Akcja grupowa - montaże Lupus AI
      Ruszamy z akcją zapisów na zakup naszych teleskopów! Oferowany montaż będzie miał sporo istotnych poprawek względem prototypu który przyjechał na jesienny zlot i który obecnie użytkuję. Będzie też przygotowany do instalacji enkodera i gdy skończymy obecnie projektowany sterownik to przyjedziemy i zainstalujemy wszystko co potrzeba.
        • Love
        • Like
      • 49 replies
    • Wydrukuj sobie spektroskop
      Spektroskopia jest dziedziną, w której coraz częściej realizują się astroamatorzy. W Europie szczególnie zaawansowani są tu koledzy z Francji oraz UK. My cóż, dopiero nieśmiało próbujemy, ale nawet tutaj na forum mamy przykłady osób, które osiągają już bardzo dobre wyniki @bajastro.
        • Like
      • 70 replies
    • Nowe działy dla początkujących na Astropolis
      W nawiązaniu do apelu zasygnalizowanego w tym wątku wdrożyłem dzisiaj nowy typ for na Astropolis - tzw. Pytania i Odpowiedzi. Działa to dokładnie tak, jak np. na StackOverflow, czyli ktoś zadaje pytanie, reszta odpowiada i ocenia ich jakość. Autor pytania (lub moderator) w odpowiednim momencie oznacza odpowiedź jako najlepszą (wyczerpującą zakres pytania). 
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Czym są przestrzenie kolorystyczne (sRGB, AdobeRGB) i jak nimi zarządzać
      Proces zarządzania kolorem (sRGB, AdobeRGB, itp) na konkretnym przykładzie.

• 49 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.