Skocz do zawartości

Aktualizacja Astropolis - mogą wystąpić problemy


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Construction_Site_Silhouette.jpgZ góry przepraszam, że ten komunikat nie pojawił się "przed" procedurą, ale sytuacja była pilna i spontaniczna, dostosowana do wolnego czasu programisty. Dlatego wczoraj dostał zielone światło, żeby czynić powinność. W normalnych warunkach forum byłoby zamknięte przez dobę, dlatego zdecydowaliśmy, żeby je zostawić i ew. obserwować potencjalne problemy. Jeżeli kogoś to zirytowało to oczywiście rozumiem i przepraszam.

 

Nie mniej, trzeba zwrócić uwagę na benefity. A jakie one są?

  1. po prostu lepsze forum
  2. nowe funkcjonalności (odkryjcie je sami)
  3. blokada dostępu botów, które niszczyły nam sukcesywnie forum (szczególnie w statusach).
  4. teraz moderatorzy mogą skupić się na merytoryce, a nie codziennej walce z botami
  5. wiele innych.

 

Procedura upgradu nie wyszła zbyt profesjonalnie, ale wierzę, że jej efekt będzie najbardziej profesjonalny na całym rynku.

 

Zalecamy każdemu wykonanie poniższej procedury (najlepiej nawet 2 razy):

 

  • wyczyścić pliki cookies z przeglądarki,
  • wyczyścić pliki tymczasowe z przeglądarki,
  • wejść na forum kliknąć CTRL+R,
  • wejść w jakikolwiek edytor (np. pisanie odpowiedzi w dowolnym temacie) i kliknąć CTRL+R,
  • potem ostatni raz wyczyścić pliki tymczasowe przeglądarki.
Ma to na celu 'załapanie' nowych plików CSS oraz JS.
Oczywiście nie każdy musi to robić. My nie mieliśmy problemu, ale przez specyfikę silnika IPB przy tak poważnych zmianach powinno się wykonać powyższe kroki. Powodzenia.
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za rozwój AP!

 

sic itur ad astra

 

 

Pozdrawiam inwestorów i programistów

 

 

EDIT:

Tak Olo;

korzystam z explorera i ze skype

 

Natomiast nie korzystam z:

Gadu-Gadu,

Facebooka,

Naszej Klasy,

telewizora,

radia,

Tapatalka. :P

clearing.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mi wszystko działa czy nie...Co może nie działać ?

Aha, ma ciekawość skupiła się na jednym zdaniu:

 

Procedura upgradu nie wyszła zbyt profesjonalnie, ale wierzę, że jej efekt będzie najbardziej profesjonalny na całym rynku.

O jaki rynek chodzi? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że nowe forum mocno kompresuje zdjęcia. Przykładowo jotpega 229 kb skompresowało mi do 66 kb, co już mocno odbija się na jakości. Adam, czy mógłyś napisać jakie zasady tym rządzą, np. czy kompresowane są wszystkie zdjęcia, czy tylko powyżej pewnego rozmiaru. Ewentualnie czy dałoby się tak zmienić ustawienia forum, żeby jednak tej forsownej kompresji nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum działa jak należy. Mam jednak parę uwag, co można by jeszcze poprawić:

 

1. Od wcześniejszej modyfikacji forum nie działa śledzenie wątków. Od dłuższego czasu śledzę wątek "Rzeszów" i od tamtej pory nie dostałem ani jednego maila z powiadomieniem o nowym poście.

2. Jest jeszcze trochę naleciałości z anglojęzycznego szablonu forum. Np. każdego niezalogowanego internautę po wejściu na forum wita taki komunikat:

 

komunikat.png

 

Wiem, że obecnie większość osób dorosłych zna angielski, ale myślę że pasowało by to poprawić

3. Gdy klikniemy na znajdującą się w stopce Politykę prywatności wyskakuje strona, na której jest napisane tylko... "polityka prywatności". Wiem że na to prawie nikt tego nie czyta, ale myślę że można ten link całkiem wywalić (o ile to możliwe)

4. Chyba najpoważniejszy problem: po kliknięciu na znajdujący się u góry na przycisk "Forum" wyskakuje mi komunikat "nie znaleziono strony". Problem wystąpił na wszystkich przeglądarkach które sprawdzałem: Chrome, Firefox i IE.

Pozdrawiam

Marcin_K12

Edytowane przez Marcin_K12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.