Skocz do zawartości

Odszedł Piotrek Zasłona (PiotrZ)...


oskar

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zapomnę jak poznałem Piotra zdaje się w Jachrance, pamiętam że chciałem kupić od niego lornetkę i pamiętam że próbowałem negocjować cenę a Piotr powiedział - Adam co tam kasa, ważni są ludzie...

Ot tak wówczas zrobił mi cenę na moja skromną kieszeń, pamiętam to do dziś.

Pamiętam jego pierwsze fotki z kamery astro, zagadki, zloty z jego udziałem. Kurcze to była dusza towarzystwa.

Pamiętam jak do wszystkich kobiet na zlotach mówił - wiesz że Cię kocham... :)

Wszyscy co go znali wiedzieli o co chodzi.

Potem wycofał się z astronomii i już nie zdążył wrócić.

Szkoda...

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam zlot w Jeziorach Małych w Wielkopolsce za czasów powstawania astro-forum.org (dzisiejsze astropolis).

Piotr z ekipą przytaszczyli największy teleskop "Syriusz", który jako jedyny na zlocie był obsługiwany z drabiny. Wtedy to było COŚ.

Do największego teleskopu dorzucili również największą ilość darmowego browara - marki "Warka" chyba - nie pamiętam, dawno to było.

Piotr wydawał się być szalenie sympatyczną, empatyczną dla "młodych stażem" i zarażoną astrohobby osobą - szkoda, że tacy ludzie tak szybko odchodzą :(

 

podobno Bóg to Natura - a w naturze nic nie ginie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólne poszukiwania supernowych... Całe noce przegadane o astronomii... Obserwacje przez ogromne Newtony... To od Piotra dostałem pierwszy aparat, którego używałem do astrofotografii... Nie mogę uwierzyć i żałuję, że dawno nie miałem z nim kontaktu.

Wielka szkoda Człowieka.

Spoczywaj w pokoju.


Na szczęście mogę być 26.01 we Wrocławiu - jak ktoś ze Śląska, również się wybiera to zapraszam do wspólnej podróży - priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Piotra poznałem na jednym ze zlotów wiosennych w Bieszczadach.

To był chyba mój pierwszy zlot a może drugi.. nie pamiętam, w każdym bądź razie pamiętam i zawsze będę pamiętał Piotra jako gościa który przywiózł na zlot swoją "Sześćdziesiątkę" lecz zapomniał zabrać kilku elementów konstrukcji ażuru. I tak sama cela lustra głównego stała i wszyscy chodzili wkoło niej i kukali na LG po czym zapakowaną ją z powrotem do busa i tyle było Sześćdziesiątki" na zlocie :icon_neutral:

 

Śpij spokojnie.

AstroPozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrowi mamy to forum.

Dzięki Piotrowi miałem okazję po raz pierwszy pojechać na zlot do Jodłowa w 2003 roku.

Dzięki Piotrowi miałem okazję po raz pierwszy składać sześciedziesiatkę w Roztokach, do dziś szukam szczeki którą zgubiłem patrząc przez naglera.

Dzięki .... za wszystko. :drinks:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2005, kilka dni po przystąpieniu do Forum, zadzwoniłem do Piotra i spotkałem się z nim na jego ranczo przy Strzegomskiej. Był tam jeszcze Dave.... Piotr pokazał mi swoje teleskopy, pogawędził i zaraził astronomią do końca. Potem spotkania na zlotach, rozmowy..... Nie wiem co napisać jeszcze.... Żegnaj Piotrze...

Edytowane przez Geminiplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co pisać... To Piotr wprowadził mnie w astrohobby i w środowisko tego forum. Kilka lat temu zawiesił swoją astro-aktywność, ale jego obecność w teamie dolnośląskim zawsze była jakoś wyczuwalna - i jeszcze długo, bardzo długo tak pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co pisać... To Piotr wprowadził mnie w astrohobby i w środowisko tego forum. Kilka lat temu zawiesił swoją astro-aktywność, ale jego obecność w teamie dolnośląskim zawsze była jakoś wyczuwalna - i jeszcze długo, bardzo długo tak pozostanie.

Myślę, że będzie zawsze obecny z tymi, którzy go choć raz spotkali....

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.