Skocz do zawartości

Antonin Rukl - Wielki atlas Księżyca - wznowienie po 22 latach


zbignieww

Rekomendowane odpowiedzi

Autor - słynny w świecie czeski selenolog. Też wersja angielska, niemiecka - chyba że ktoś woli węgierską... Detale do ok. 1km

 

http://www.supra-dalekohledy.cz/publikace-cz-atlas-mesice-antonin-rukl-2012-3-18216.html

 

Z wysyłką do Polski może by się to zmieściło w okolicach 200.-zł

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Wczoraj praktycznie nie byłem na forum, więc telegraficznie teraz: Supra liczy sobie za wysyłkę w ramach Czech 180.- koron. Teraz mają tam przerwę (urlop)do 1 lutego, potem mogę zapytać, ile by u nich wynosiła bezpośrednia wysyłka do Polski. Najkorzystniej byłoby kupić chyba w Aventinum (link Bartoliniego) z dostawą do mnie, skoro - jak wyszperał Polaris - bezpośrednio do Polski liczyli by sobie 700.-kc ( rzeczywiście paranoja). Aventinum w ramach Czech wysyła za darmo. Podam też koszt wysyłki z Ostravy, bo w Polsce autem będę dopiero w lipcu a specjalna jazda żeby to wysłać taniej z poczty polskiej ( Cieszyn, Chałupki) - to też dla mnie koszty, benzyna droga...

 

W ciągu tygodnia "sprawdzę" Aventinum, jeśli mają, jakie wersje itp.

 

Salut !

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w księgarniach czeskich nie będzie tego? Córka kuzyna pracuje w czeskim Cieszynie, a mieszka w polskim.

PS. W Aventinum widzę, że jest wersja angielska (cena taka sama 990 koron). Przy zamówieniu można sobie wybrać kraj docelowy Polska, ale nie pojawia się cena przesyłki. Jest za to informacja: "Shipping is not included in the value of the goods. If not mentioned otherwise, its cost is calculated by the tariff of Česká pošta"

PPS. Wysłałem im zapytanie, ile będzie kosztowała przesyłka do Polski.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detale do ok. 1km

Raczej wątpliwe jest by ten atlas zawierał tak małe detale za kilkoma wyjątkami. Najmniejsze kraterki nie przekraczają 2km. średnicy, a wiele z nich nie jest zaznaczonych. Dla porównania moja fotka rejonu i mapy nr.54 na której detale 1km. są problematyczne, natomiast 2km. owszem widać i to w dużo większej ilości. Trzeba to mieć na uwadze żeby omyłkowo nie "odkryć" już istniejących detali. Niemniej atlas Rukla polecam każdemu obserwatorowi. Sam posiadam wydanie niemieckojęzyczne z lat 70-tych i sobie chwalę.

porównanie2x.JPG

Edytowane przez lemarc
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPS. Wysłałem im zapytanie, ile będzie kosztowała przesyłka do Polski.

 

Ja przeszedłem kolejne kroki zakupu i po podaniu kraju wysyłki wyskoczyła mi cena przesyłki ponad 700 koron. Chyba, że faktycznie mogą zaoferować niższą to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Aventinum, mają w wystarczających ilościach wersję czeską i angielską; z niemiecką już gorzej, kończy się.

Lampka nie kłamie ;-), posłał zapytanie i chyba już mu odpowiedzieli. Więc koszt wysyłki do Polski wynosił by u nich ok.300.- koron. Te 700.- Marcina to chyba jakaś droższy czy najdroższy tryb wysyłania...

Nie znam wagi tego atlasu, ale koszt wysłanego przeze mnie z Ostravy zmieścił by się raczej w 200.-koronach. Oczywiście wysłany z poczty w Polsce - jeszcze trochę taniej, ale wtedy zainteresowany musiałby poczekać; wspominałem o tym.

 

Wersja czeska ma dokładny opis dorobku Antonina Rukla, pozostałe wersje - nie !

Jeśli komuś odpowiada pośrednictwo mojej osoby - proszę się zgłosić tutaj, w wątku. Mogę załatwić 4 szt.,przy czym pierwszeństwo mają Polaris i Pablito- jako że pierwsi wyrazili zainteresowanie kupnem. Oczywiście jeśli będą chcieli skorzystać z mojej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena by nie zabiła bardzo chętnie bym chciał mieć go w kolekcji !!! Tylko czekam ile +/- by kosztował.

 

PS. Wolał by właśnie wersje czeską bo więcej można zrozumieć bez tłumaczenia

Edytowane przez astrokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: Dzwonił do mnie Zdenek Pavlik z Aventina, ten z którym uprzednio rozmawiałem. Ciekawy, kto pyta o/ zamawia ( posługując się angielskim ) 20 szt atlasów. Potem wyjaśniliśmy sobie, że to z planetarium we Fromborku...nazwiska nie pamiętam...

 

Alien 7101 - jaka wersja językowa? Skąd posłać - z Ostravy zaraz, czy z Polski - ale później.

 

Marcin, nie marudź! 990 + koszt wysyłki. Kurs korony wezmę z Cieszyna, z kantoru, gdzie zawsze wymieniam http://www.kantor.cieszyn.pl/kursy.php Aktualny kurs w dniu wysłania atlasu.

Natomiast kosztu wysyłki dokładnie nie znam, bo nie znam wagi. Ale, jak pisałem, nie powinien przekroczyć 200 koron.

Indywidualnie Wam podam, na jakie konto w Polsce wpłacicie.

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: Dzwonił do mnie Zdenek Pavlik z Adventina, ten z którym uprzednio rozmawiałem. Ciekawy, kto pyta o/ zamawia ( posługując się angielskim ) 20 szt atlasów. Potem wyjaśniliśmy sobie, że to z planetarium we Fromborku...nazwiska nie pamiętam...

 

Alien 7101 - jaka wersja językowa? Skąd posłać - z Ostravy zaraz, czy z Polski - ale później.

 

Marcin, nie marudź! 990 + koszt wysyłki. Kurs korony wezmę z Cieszyna, z kantoru, gdzie zawsze wymieniam http://www.kantor.cieszyn.pl/kursy.php Aktualny kurs w dniu wysłania atlasu.

Natomiast kosztu wysyłki dokładnie nie znam, bo nie znam wagi. Ale, jak pisałem, nie powinien przekroczyć 200 koron.

Indywidualnie Wam podam, na jakie konto w Polsce wpłacicie.

Wersja angielska, posłać z Polski nie spieszy mi się. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 990 Kc + koszty wysyłki.

Tu macie kopię odpowiedzi na moje zapytanie:

"Dear Piotr Lamparski,
thank you very much for your interest of Atlas of the Moon.
Postal delivery to Poland is about 300,- CZK, the time of delivery is is 1 or 2 weeks.
What language of the book do you prefer - german, english or czech?
Waiting for your answer.
Best regards

Ing. Zdeněk Pavlík
Aventinum s.r.o."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, z odpowiedzi wynika, że jeszcze go jednak w sprzedaży nie ma. Czyli tak jak w TS - trzeba czekać. Ale OK, poproszę 1 sztukę angielską z wysyłką z Polski :) Ciekawe kiedy i czy będą ją miały sklepy w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: Dzwonił do mnie Zdenek Pavlik z Aventina, ten z którym uprzednio rozmawiałem. Ciekawy, kto pyta o/ zamawia ( posługując się angielskim ) 20 szt atlasów. Potem wyjaśniliśmy sobie, że to z planetarium we Fromborku...nazwiska nie pamiętam...

 

Nie z Fromborka ;) To byłem ja. Pytałem o 20 szt., bo mam możliwość zamówienia na czeski adres i odbioru osobistego. Musiałbym tylko dograć szczegóły z czeskim łącznikiem. Odpadłby koszt przesyłki z Czech do Polski, ale doszłyby koszty pakowania i wysłania przesyłki z Polski do was. Opłacałoby mi się to przy następujących założeniach:

 

* zamówienie minimum 20 sztuk,

* cena jednostkowa 200 zł (koszt całkowity, bez dodatkowych opłat, zakładając brak dużych wahań kursu CZK w najbliższym czasie),

* wpłata z góry na moje konto - nie stać mnie, by założyć 4000 zł; w razie niepowodzenia operacji zwracam pieniądze na konto, z którego otrzymałem wpłatę,

* czas oczekiwania: 3-4 tygodnie (zakładam wariant pesymistyczny) od chwili zgromadzenia wszystkich wpłat na moim koncie,

* w Polsce ekonomiczna przesyłka listowa z zadeklarowaną wartością 200 zł, na życzenie przesyłka kurierska za 20 zł (z dopłatą).

 

Jeśli ktoś reflektuje na takie rozwiązanie, proszę o wiadomość w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.