Skocz do zawartości

Antonin Rukl - Wielki atlas Księżyca - wznowienie po 22 latach


zbignieww

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem sygnałek, tam z góry, że jest to tam zapisane i że mażą się mi niektóre grzeszki ;)

Mała rzecz a cieszy - i Was i mnie, chociaż Was to "cieszenie" więcej kosztowało ;) No, ale jam skromny emeryt :) Jak wszystko z biegiem czasu, tak i ten wątek przechodzi do archiwum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam napisz, poślą Ci a wysyłka będzie Cię kosztować ok.300.-koron, czyli ok. 50.-zł

http://www.aventinum.cz/eshop/index.php?route=product/product&path=36_139&product_id=160

 

Ich konto bankowe : účet č.: 293 040 339 / 0800

 

variabilní symbol: 2013030 ,ale to musisz sobie potwierdzić, nie orientuję się w transakcjach międzynarodowych. Zapewne polski bank zaśpiewa sobie za zamianę zł na korony, ale możesz sobie to "na sucho" wszystko posprawdzać. Czasu masz dość bo i tak pogoda nas wszystkich dołuje.

 

Pozdrawiam, Z.

 

PS: kurde, to nie jest nr tel.na skype, tylko nr konta. Ale przepisuję:

 

Konto: Aventinum Praha

 

nr konta 293 040 339 / 0800

wariabilny symbol 2013030

 

 

...i znów się zakolorowało na niebiesko... :)

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Wielki Atlas A. Rukla to zapewne ciekawa pozycja, ale ostatnio kupiłem w wydawnictwie "Vega" inny atlas: "Atlas Księżyca - Fotograficzny atlas Księżyca dla początkujących miłośników astronomii", autor: Sylwia Substyk, cena: 39,90 zł.

http://www.vademecum.astronomia.pl/atlas-ksiezyca.html

 

Dla porównania jego dokładności zamieszczam fotkę ze str. 9 /Mare Nubium/, na której są zaznaczone: Rupes Recta i Rima Birt.

Posiadam także od kilku lat "Kleiner Mondatlas" A. Rukla, ale jest zdecydowanie mniej dokładny niż ten, który oferuje wydawnictwo "Vega".

W nazwie atlasu zupełnie niepotrzebne jest określenie: "dla początkujących miłośników astronomii". Jestem przekonany, że zadowoleni z niego będą także zaawansowani miłośnicy astronomii.

Dla mnie ten atlas ma dodatkową zaletę, której nie posiada "Kleiner Mondatlas", a mianowicie karty atlasu pokazują obraz prosty... a ja najczęściej oglądam Księżyc przez lornetę Kronos 26x70. Przy atlasie A. Rukla też można ustawić sobie prosty obraz, ale wtedy nazwy kraterów są już do góry nogami :)

 

Pozdrawiam

P1110491.JPG

Edytowane przez Marek B.
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.