Skocz do zawartości

Nowa funkcjonalność : stacja pogodowa


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Uruchomiłem właśnie testowo serwis pogodowy na mojej stronie www.astrofun.pl>Weather Station Brok.

Stacja pogodowa WH 2080, oprogramowanie Cumulus.

Do pełni szczęścia brakuje jeszcze przetestowanej , ale nie zainstalowanej kamerki Sky Monitora.

Pracuje na bazie QHY5V z obiektywem o kącie widzenia 110 stopni.

Całość zabezpieczona UPSem EVER DUO Pro 500 z automatycznym restartem usług w razie długich przerw zasilania powodujących awaryjne wyłączenie komputera.

Bardzo zależy mi na Waszej opinii , szczególnie dotyczącej interfejsu graficznego dostępnego na mojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Algorytmy stosowane przez Cumulusa całkiem dobrze to przeliczają.

W zakładce Gauges są wskaźniki kierunku i siły wiatru działające w czasie realnym, ale niestety wymagają Flasha, co czyni je niedostępnymi dla posiadaczy IPADów i podobnych wynalazków :(

Pozostałe dane są wypychane na stronę co 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakładce Gauges są wskaźniki kierunku i siły wiatru działające w czasie realnym, ale niestety wymagają Flasha, co czyni je niedostępnymi dla posiadaczy IPADów i podobnych wynalazków :(

 

Na Androidzie działa poprawnie.

 

Jedyne, co bym ewentualnie zmienił, to kolor czcionek, np. w zależności od temperatury czcionka czerwona lub niebieska + ewentualnie odcienie pośrednie. W sumie można by więcej rzeczy tak pokolorować, ale to już by wymagało chyba zmiany designu strony, więc nie ma chyba sensu kombinować.

Tło na wykresach też bym odrobinę rozjaśnił, bo trochę się zlewa z liniami siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jakoś pogodzić moje pomysły na kolorystykę z kawałkiem flashowym, którego nie potrafię edytować. Tło na wykresach poprawię, masz rację Ilu.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dodałem coś nowego - w zakładce "Sky Monitor Brok" pojawił się obrazek z kamery Sky Monitora.

W tej chwili testuję software i połączenie. Konfiguracja hardware ustaliła się już wcześniej.

Sprzęt - kamera QHY 5V,obiektyw ogniskowa 2mm, Pole widzenia ok.100 stopni.

Akwizycja soft Audela ( polecam - darmowy i bardzo dobry!), obróbka graficzna Fwink, transfer GoodSync.

Moduł Joomla 2.5 do wyświetlania obrazka - mój własny.

Obrazek odświeża się co 10 sekund mniej więcej.

Proszę o Waszą opinię i uwagi.

 

link: www.astrofun.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo widać wnętrze parowca, no i napis jest błędny (nie Netchez, tylko Natchez) ;)

 

Obraz odświeża się co 10 sekund (również w BlackBerry), ale podpis zmienia się rzadziej.

Od strony technicznej niech się wypowiedzą lepiej zorientowani w temacie.

 

Chcesz tę kamerę wystawić na zewnątrz i podglądać stan nieba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napis jest oryginalny z nalepki wyprodukowanej w Stanach :) no ale u nas też piszą "babsztyk" zamiast "befsztyk" :).

Transfer obrazu na stronę w tej chwili jest ustawiony co minutę bo chyba częściej nie trzeba.

Kamera już była testowana na nocnym niebie i daje zadowalający czarno- biały obrazek. Tak jak pisałem już kluczowa sprawa to kamera i obiektyw- zwykły webcam się nie nadaje.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narobiłem się jak cholera, przemieliłem tonę softu i drugą tonę sprzętu po to żebo otrzymać jednolicie szary obrazek zachmurzonego nieba na Sky Monitorze. :(

Niebo jest smutne :(.

 

1.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Algorytmy stosowane przez Cumulusa całkiem dobrze to przeliczają.

W zakładce Gauges są wskaźniki kierunku i siły wiatru działające w czasie realnym, ale niestety wymagają Flasha, co czyni je niedostępnymi dla posiadaczy IPADów i podobnych wynalazków :(

Pozostałe dane są wypychane na stronę co 15 minut.

Zainstaluj na iPadzie przeglądarkę Puffin i będziesz miał dostęp do flashowych stron.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodoszczelna obudowa kamery Sky Monitora właściwie jest już skończona. Wprawne oko dostrzeże w niej elementy niecodzienne jak na taki hitec ale....potrzeba matką wynalazków :)

Grzałka 3W zainstalowana pod kopułką zabezpieczy przed roszeniem i usunie śnieg z pola widzenia ( w teorii przynajmniej ).

Automat przysłony do kamery QHY5V ma czujnik też pod kopułką i działa razem z AGC kamery poprawnie w calym zakresie spodziewanej luminancji - od bezksiężycowej i bezchmurnej nocy do pełnego Slońca.

Kolejne kroki już niedługo :)

 

image.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam nieco temat. Stacja działa od roku i jej dane wyświetlane są w zakładce Weather Station Warsaw East na mojej stronie, jako że zrezygnowałem z budowy obserwatorium w Broku.

Stacja jest dostępna w ogólnoświatowej sieci amatorskich stacji pogodowych Wunderground pod nazwą Warsaw East.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mają i właśnie, to jeden z czynników dla których bym ją chciał;) A jeszcze jak teraz tak ją wychwalisz, to muszę kupić. Nie no zaczekam do następnego sezonu Jowiszowego, może się trafi jakaś na giełdzie przez ten czas, a jak nie to nową się zamówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.