Skocz do zawartości

Odszedł Paweł Maksym


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyt szybko ludzie odchodzą .

 

Ja również podobnie jak Jarek poznałem Pawła na zlocie w Bukowcu.

 

Jego ciepło humor dusza toważystwa itd.

 

Ciężko mi to ogarnąć , miałem później jeszcze kilka razy możliwość spotkania sie z Pawłem , między innymi przed świętami kiedy kręcił program a ja pracowałem wówczas w Delcie, brak mi słów , czasami rozmawialiśmy przez telefon.

 

Poniżej zamieszczam dwie fotki ze zlotu w Bukowcu .

 

BARDZO PROSZĘ OSOBY POSIADAJĄCE INFORMACJĘ KIEDY BĘDZIE POGRZEB BO CHCĘ POJECHAĆ .

 

DO ZOBACZENIA PAWLE W NASZEJ WSPÓLNEJ OJCZYŹNIE NIEBIESKIEJ :Cry:

 

 

p.JPG

Y4110059.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak wczoraj słuchałem audycji z Pawłem Maksymem podlinkowanej na stronie OA Bukowiec: http://www.polskieradio.pl/7/163/Artykul/757457,Komety-sa-jak-kobiety-A-Jowisz-jest-krolem

 

Nie znałem go, ale nawet z tej krótkiej rozmowy dawał się poznać jako bardzo ciepły, pozytywny człowiek i fascynat astronomii.

 

Wyrazy współczucia dla najbliższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek, który stworzył Bukowiec, dla mnie miejsce święte

jeszcze nie zdążyliśmy tam ... nic nie zdążyliśmy

przy Pawle czułem jakoś, że mi wstyd, że mi się nie chce, albo że zajmuję się jakimiś głupotami

jemu jakoś się chciało i działał

inspirował, budował, dzielił się, tak irytująco bezinteresownie

 

jestem całkiem rozmontowany

to wiele zmienia

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy 13 dzień miesiąca nie był dla mnie tak pechowy, bolesny.

Pawła znałem od kilku(nastu?) lat, wspólne brzegówki, wspólne obserwacje, ostatnio wraz z Pawłem miałem zaszczyt współprowadzić kilka pokazów nieba w Bukowcu. Traz wierzę, że nad pokazami nieba Paweł czuwać będzie tam, na górze.....

Zawsze Go podziwiałem, ceniłem za to czego dokonał, zazdrościłem tego, czego zamierzał dokonać...

 

Pawle - dla mnie od wczoraj PATRONIE OBSERWATORIUM W BUKOWCU* - zawsze pozostaniesz z nami.

Stary chłop jestem, ale płakać mi się chce..... :(.....

 

*Sorry Sylwester, musisz ustąpić......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa zdjęcia z Pawłem...

 

- pierwsze - kadr z filmu z wyprawy PTMA na całkowite zaćmienie Słońca w Szantod w sierpniu 1999 roku. Paweł "po węgiersku" przedstawia prognozę pogody na zaćmienie...

 

post-14903-0-92818000-1360798402_thumb.jpg

 

- zdjęcie grupowe po zaćmieniu - niemal wszyscy obserwatorzy PTMA kupili "czarne koszule":

 

post-14903-0-99619200-1360798391_thumb.jpg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie wypijamy w domu przynajmniej kilka kaw. Kiedyś Paweł zostając z Kasią u nas na noc przegadał pół wieczoru o kawie i ekspresach. Wcześniej przepraszając, że nie wypije naszej:) Opowiadał o kawie tak, że następnego dnia pojechaliśmy z Martą do sklepu i kupiliśmy nowy wypasiony ekspres. Było to według Pawła absolutne pijalne minimum:) Tylko dzięki Pawłowi. Było to kilka lat temu. Nawet teraz stoi u mnie na stole kubek z kawą zrobioną w tym właśnie ekspresie.

 

Rozmawiałem z nim ledwo dwa tygodnie temu o organizowanej przez Pawła konferencji.

 

Ciężko coś sensowniejszego poza wspominkami powiedzieć.

Przede wszystkim ciężko uwierzyć.

 

Dołączam stare zdjęcie zrobione u mnie w ogrodzie, gdzie w letni wieczór bawiliśmy się długimi czasami w moim pierwszym canonie.

Przy otwartej migawce kilka razy ustawialiśmy się robiąc "tłum" w stylu I can't dance.... Paweł najlepiej widoczny na tle kopuły Bogdana Jarzyny.

W tle Wielka Niedźwiedzica.

aIMG_3683.jpg

Edytowane przez Tiamat
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To porażająca informacja :(

Pawła poznałem na Kudłaczach, rozmawiałem z nim też telefonicznie. Dał się poznać jako bardzo życzliwy człowiek, pozytywnie nastawiony do ludzi i do życia.

Będzie go nam bardzo brakować :(

 

Pawle wieczny odpoczynek w Panu. Spoglądaj tu czasami na nas i do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.