Skocz do zawartości

Odszedł Paweł Maksym


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję i ogromną przyjemność prowadzić z Pawłem Jego ostatni pokaz nieba w Obserwatorium w Bukowcu. Pokaz wyjątkowy, bo ze względów pogodowych nikt nie przyszedł co absolutnie rozumieliśmy. Mimo wszystko "pokaz" zupełnie wyjątkowy, ponieważ dane mi było spędzić kilka godzin na długich rozmowach, właśnie o przyszłych planach Pawła odnośnie Obserwatorium, o ludzkich pasjach i o tym co możemy zrobić więcej dla Bukowca. Siedzieliśmy w budynku, który swoją charyzmą i siłą woli zbudował. Otoczeni przez śnieg, mróz i ciszę. I to był dla mnie najlepszy "pokaz nieba" jaki odbył się w Bukowcu. Wiedzcie, że Paweł bardzo często wspominał mi o wielu z Was. Maks był, jest i będzie w naszych sercach. Spoczywaj w pokoju Przyjacielu.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie...

 

['] ['] [']

 

-----------------------------

 

Brak słów... Kolejny wspaniały Człowiek, popularyzator astronomii jest już na tamtym świecie. Aż chce się zapytać - kto następny?...

 

Szczere wyrazy współczucia dla Rodziny. Niech Bóg miłosierny ześle Wam pociechę w tych tragicznych chwilach.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję i ogromną przyjemność prowadzić z Pawłem Jego ostatni pokaz nieba w Obserwatorium w Bukowcu. Pokaz wyjątkowy, bo ze względów pogodowych nikt nie przyszedł co absolutnie rozumieliśmy. Mimo wszystko "pokaz" zupełnie wyjątkowy, ponieważ dane mi było spędzić kilka godzin na długich rozmowach, właśnie o przyszłych planach Pawła odnośnie Obserwatorium, o ludzkich pasjach i o tym co możemy zrobić więcej dla Bukowca. Siedzieliśmy w budynku, który swoją charyzmą i siłą woli zbudował. Otoczeni przez śnieg, mróz i ciszę. I to był dla mnie najlepszy "pokaz nieba" jaki odbył się w Bukowcu. Wiedzcie, że Paweł bardzo często wspominał mi o wielu z Was. Maks był, jest i będzie w naszych sercach. Spoczywaj w pokoju Przyjacielu.

 

To jest jakaś kurewska niesprawiedliwość tego świata. Taki człowiek musiał odejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestm wstrząśnięta... nie znałam go dobrze, jednak wdzięczna jestem losowi, że dane mi było poznać tak wspaniałego człowieka. Wesoły, pogodny i dobry, bardzo dobry człowiek. Tak mądry i świadomy, a przecież pełen wiary... za to przede wszystkim tak bardzo go szanowałam. Przypominał mi mojego śp. brata Piotrka, który zmarł w roku, w którym poznałam Pawła ... tak trudno pogodzić się ze śmiercią tak wspaniałych ludzi, ze śmiercią, która nie zważa na czas, za nic ma wiek, oraz to, że przecież stanowczo za wcześnie!

 

Zaproponowałam imię (w 2009r.) dla swojego kochanego siostrzeńca, które zaakceptowała rodzina - imię, na wspomnienie właśnie Pawła ... opowiadałam o nim. Tak wiele osób poznałam, ale Paweł szczególnie wpisał się w moją pamięć. Wiem, że na to pytanie nie ma odpowiedzi, ale pierwszym słowem, które pojawiło się w głowie po otrzymaniu tej tragicznej wiadomości było :dlaczego? Dlaczego taki człowiek, dlaczego tak wcześnie...

 

Paweł, możliwe, że w ogóle mnie nie pamiętasz ... ja o Tobie nie zapomnę nigdy. Odpoczywaj w pokoju...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Paweł był odważnym oryginałem. Nie tylko odjazdowym w stylu astrozlotowiczów, ale miał też fajny dystans do wszystkiego. Pamiętam jak w Biesisku śmiał się ze mnie, że jadę do Barcelony oglądać architekturę. Dał mi radę: Jedź tam do obserwatorium i fabryki Chupa-Chupsów!

Należy mu się planetoida z jego imieniem. A i tak będziemy o nim pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem całkowicie zdruzgotany tą okrutną wiadomością ... :(

 

Paweł .... Dlaczego .... ???? :(

 

Gdy poznałem Pawła w 2008 roku ... zauroczył mnie swoją Otwartością, Prawdziwą Mądrością, Ciepłem i Wiedzą ...

 

Rozmawialiśmy jak dobrzy znajomi, którzy tylko dawno się nie widzieli ... o wszystkim ... jakby Świat miał się skończyć ... a tyle tematów jeszcze zostało ...

 

Nad ranem zaintonował jeszce pieśń "U krokodiła morda płaskaja ...", którą śpiewaliśmy w kółko chyba godzinę ....

 

Paweł ... odszedłeś od Nas ... a my zostaliśmy jak te krokodyle z Twojej piosenki z nic nierozumiejącymi z tego "twarzami" ... :( :( :(

 

A potem były "chryzantemy złociste w półlitrówce po czystej...." i sto zwrotek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł zmarł w wyniku zakażenia po operacji. W grę może wchodzić błąd lekarski. Antybiotyki zostały podane dopiero 13.02. Sprawę bada prokuratura. Na poniedziałek 18.02 zaplanowano sekcję zwłok. Źródło: Źródło: Łódzkie Wiadomości Dnia 15.02.2013 21:45

 

http://www.tvp.pl/lodz/informacja/lwd/wideo/15022013-2145/10100748

 

od 2:12

Edytowane przez Kot789
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka tragedia ! Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem dlaczego tak wspaniały, mądry facet, który zarażał innych swoim optymizmem musiał odejść w tak młodym wieku !

 

Myśląc o Pawle, przypomina mi się jeden świetny kawał, którego pomysłdowacą był Paweł podczas Kudłaczy w 2003 lub 2004 r.

Pamiętam, że wraz z Januszem P pojechaliśmy moim samochodem po coś do Krakowa. Samochód Janusza (Trabant o rejestracji KWC 3...) pozostał na Kudłaczach. Jak wróciliśmy Janusz ne mógł znaleźć samochodu. W końcu samochód się odnalazł za budynkiem schroniska, przeniesiony przez Pawła i kilku innych uczestników zlotu. Niektore literki rejestracji zostały zakryte i zmienione, tworząc informacje na rejestracji WC 3 EUR :) Mieliśmy wszyscy "kupę" śmiechu :)

 

Żegnaj Pawle !

 

P.

Edytowane przez TUR
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł zmarł w wyniku zakażenia po operacji. W grę może wchodzić błąd lekarski. Antybiotyki zostały podane dopiero 13.02. Sprawę bada prokuratura. Na poniedziałek 18.02 zaplanowano sekcję zwłok. Źródło:

 

http://www.tvp.pl/lodz/informacja/lwd/wideo/15022013-2145/10100748

 

od 2:12

 

Ta informacja dobiła mnie jeszcze bardziej... Nie musiało tak być :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże dlaczego odchodzą tacy młodzi ludzie?

 

Jak sam Pawle pisałeś po śmierci Piotra - DO ZOBACZENIA PO TAMTEJ STRONIE.

Wyrazy najgłębszego wspólczócia dla rodziny Pawła.

[*]

Edytowane przez PiotrN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł zmarł w wyniku zakażenia po operacji. W grę może wchodzić błąd lekarski. Antybiotyki zostały podane dopiero 13.02. Sprawę bada prokuratura. Na poniedziałek 18.02 zaplanowano sekcję zwłok. Źródło: Źródło: Łódzkie Wiadomości Dnia 15.02.2013 21:45

 

http://www.tvp.pl/lodz/informacja/lwd/wideo/15022013-2145/10100748

 

od 2:12

 

Jak zwykle, made in Poland.

Polska służba zdrowia, nie ma winnych.

Banda nieodpowiedzialnych nierobów - nie mylić z lekarzami. Prawdziwy lekarz leczy a nierób łazi w białym fartuchu i liczy godziny marudząc że za mało zarabia i na dodatek przez niech umierają ludzie.

U nas w Lublinie mojego kolegę załatwili w identyczny sposób i nie ma winnych.

Kryją się za wzajem, więc trudno taka sprawę wygrać.

Ręce opadają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że komentarze nie są przychylne szpitalowi.

Wypadało by zrobić manifę przed szpitalem i zaproponować panu "doctorowi" operację na stole kuchennym zwykłym nożem i narzędziami z garażu.

Ciekawe jakiego typu zakażenie by złapał...

 

Dlaczego musi umrzeć kilka osób i rozkręcić się afera żeby ktoś raczył zrobić porządek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.