Skocz do zawartości

Odszedł Paweł Maksym


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj (16 lutego) spotkanie astronomiczne Oddziału Krośnieńskiego PTMA odbyło się "w terenie" w Króliku Polskim. Pierwszym punktem spotkania była msza św. w intencji zmarłych Kolegów Emiliana i Pawła odprawiona przez kol. ks. Wiesława.

 

Edytowane przez Vatzek
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że komentarze nie są przychylne szpitalowi.

Wypadało by zrobić manifę przed szpitalem i zaproponować panu "doctorowi" operację na stole kuchennym zwykłym nożem i narzędziami z garażu.

Ciekawe jakiego typu zakażenie by złapał...

 

Dlaczego musi umrzeć kilka osób i rozkręcić się afera żeby ktoś raczył zrobić porządek?

 

Mnie zabrało pogotowie z podejrzeniem wyrostkowym , ale super specjalista stwierdził że to tylko zatrucie :)

 

I tak chodziłem sobie z chorym wyrostkiem jeszcze 6 miesiecy zwiększając dawke leków przeciwbólowych do 1 opakowania dziennie :)

 

Po 6 miesiacach nieprzytomnego męża ledwo zaprowadziła na pogotowie moja żona (miałem 50m do szpitala) :)

 

Na ostrym dyżurze stwierdzono że z zatruciem pokarmowym trzeba poczekać w kolejce więc lezałem na ławce aż żona sie wkurzyła i zrobiła im raban bo nie było ze mną kontaktu :)

 

W końcu fachowcy sprawdzili co mi jest i natychmiast operowali :)

 

Okazało się że to tylko wylany wyrostek :)

 

Po przebudzeniu dostałem dwie pozytywne informacje :)

 

Po pierwsze niestety mogą być komplikacje i dużych szans na dalsze życie nie mam :)

 

Druga to ochrzan od lekarza dlaczego tak późno się zgłosiłem (patrz punkt pierwszy) :)

 

Na pamiątkę zostało mi cięcie jak szablą Bohun ok 40cm i dwie dziury :)

 

Staram się na plaży nie opalać bo się mnie dzieci boją :)

 

Ot taka wesoła przygoda , ale i tak Bogu i lekarzowi jestem wdzięczny że żyję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu, piękna historia i na szczęście z happy-endem.

Paweł dostał też 2 wiadomości z tym że ta drugą, złą, szeptem albo zapomnieli jej mu przekazać?

Jak sobie pomyśle że już Pawła nigdy nie zobaczę to wydaje mi się że śnię....

Szczypię się i szczepię i nie mogę się obudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru lat chodzę z nowotworem na i w kręgosłupie bo pani "doktor" nie zauważyła go na zdjęciu RTG. Po roku poszedłem znów do RTG z powodu potwornych bólów i zawrotów głowy oraz paraliżu rąk i inna pani doktor od razu zauważyła 8cm guza... Cud, że to "tylko" łagodny. W czerwcu miałem pierwszą operację a za miesiąc czeka mnie wycięcie drugiej części guza i wstawienie jakiegoś cementu między kręgi.

 

Chyba wszyscy mieli do czynienia z wszelkiego rodzaju nieprzyjemnymi sytuacjami. Ręce opadają :icon_sad: :icon_sad:

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromna strata .

Jeżeli są jacyś winni , to wierzę całym sercem że zostaną ukarani .

Kondolencje przede wszystkim dla rodziców . To nie powinno mieć miejsca ; aby rodzice chowali własne dzieci .

Trudno cokolwiek powiedzieć na złagodzenie bólu .

Najszczersze wyrazy współczucia .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszmar i obłęd...

Dowiedziałem się na drugi dzień zupełnie przypadkiem (dzięki Adamo, chyba to Ty wstawiłeś tę smutna wiadomość na stronę PTMA?). Dopiero dziś mogłem skorzystac tu z forum. Bez względu na to, czy przyczyną tragedii był parszywy pech czy ludzkie zaniedbanie, jest to krzycząca niesprawiedliwość losu, gdy odchodzi ktoś tak młody (29 lat!!!). Pełen sił i radości życia, którą tak potrafił dzielić się z innymi. Miałem okazję poznać Pawła na zlocie, kontaktowałem się też z nim przez forum -zawsze chętnie służył ludziom pomocą, a fachowiec z niego był doskonały. Z reszta jego publiczna działalność w naszym kręgu jest powszechnie znana. Sa bardziej kompetentni ode mnie by przypominać jego zasługi. Był też zaangażowany w społeczną działalność w innych dziedzinach. Przypadkiem wiem,że był związany z projektem filmowym, traktującym o prawach człowieka w Rosji. Odszedł ktoś, komu inni ludzie nigdy nie byli obojętni.

Wielkie wyrazy wspólczucia dla najbliższych Pawła

-J.

P.S. To jakieś fatum, to już kolejny z nas odchodzi na zawsze w ostatnim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie zaskoczyła ta smutna nowina... nie zaglądam często na forum

Taki młody człowiek, tyle jeszcze mogło być przed Nim...

Podobno Pan Bóg zabiera ludzi do siebie wtedy gdy są najbliżej Niego.

Co teraz czuje Żona, rodzina, najbliżsi - serdeczne kondolencje.

Trudno uwierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sepsy można nierzadko wyratować za pomocą, nie samej ale potrzebnej, wazopresyny (wielki artykuł w Świat Nauki kilka lat temu).

Tylko o tym mało kto wie, a w wielu miastach to jej pewnie nawet fizycznie nie ma. :(

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie PTMA-Warszawa (na Facebooku)
https://www.facebook.com/groups/161965153922255/

umieściłem 4-minutowy filmik, który jest krótkim fragmentem filmu przedstawiającego przebieg XX Konferencji SOPiZ, która odbyła się w Ustrzykach Górnych w 2001 roku. Podczas Konferencji zaplanowano wyprawę w góry, a Paweł Maksym był naszym przewodnikiem.

post-14903-0-51162000-1361144824_thumb.jpg

Podczas wycieczki padał deszcz, a na jej koniec nastąpiło „oberwanie chmury”.

Ten fragment (i wielu innych) planuję pokazać na filmie poświęconym Pawłowi Maksymowi, który chciał bym zrealizować w niedalekiej przyszłości – filmu dotyczącego głównie spotkań i wypraw obserwacyjnych PTMA, z udziałem Pawła Maksyma (zasadniczo od 1998 roku). Film będzie uzupełniony zdjęciami (chętnie skorzystam ze zdjęć innych miłośników astronomii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą otrzymaliśmy informację od rodziny Pawła o dacie pogrzebu.

 

Pogrzeb Pawła odbędzie sie w dn 22.02.2013 piątek - msza św o godz. 13.00 w kościele św. Piotra i Pawła w Łodzi róg ul. Przędzalnianej i Nawrot. Odprowadzenie urny o 15.00 cmentarz św. Anny ul. Lodowa - Zarzew.

 

Łódź jest w centrum Polski dlatego liczę na BAAARDZO szeroką reprezentację naszego środowiska w czasie tej ceremonii. Pozwoliłem sobie dzisiaj rozesłać specjalną informację do kilkunastu tysięcy użytkowników Astropolis. Do zobaczenia w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzinie i Przyjaciołom

 

 

Ś.P. PAWŁA MaKSYMA

 

 

przesyłamy szczere wyrazy współczucia i żalu.

 

 

Kinga Mgeładze , córka Ś.P Stefana Kalińskiego (1901- 1970)

założeciela "Uranii"

 

Elżbieta Patecka , bratanica

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Drogi Pawle

Odszedłeś tam gdzie kierowałeś swój wzrok.

Odszedłeś, ale nie od nas.

Wciąż widzę uśmiech na twarzy twej

Wciąż widzę Ciebie na Forach Astronomicznych.

Wciąż jesteś obecny

Zaprosiłem Ciebie do znajomych na Facebooku.

Nie odrzuciłeś zaproszenia cieszyłeś się, że zaprosiłem.

Pisałem wtedy pisze Paweł do Pawła pytam się czy zgadzasz się przyjąć do znajomych.

Przyjąłeś mnie, wciąż jesteś obecny.

Odszedłeś do kochanych gwiazd

Które kochałeś, które kochały Ciebie.

Ale nigdy nie odejdziesz pamięci mej.

Chociaż nie znaliśmy się na wizji, znałem Ciebie z Internetu.

Byłeś i jesteś moim kolegą, pozostaniesz nim na zawsze.

Bywaj obojętnie gdzie jesteś Pawle

Ja będę wypatrywał Ciebie pośród gwiazd na nocnym niebie.

Pierwszą nockę ofiaruję tylko dla Ciebie.

Szczere kondolencje dla całej rodziny przyjaciół znajomych krewnych Pawła śle Paweł Baran z Przysietnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie dam rady przyjechać na pogrzeb Pawła, obecnie jestem na wyjeździe.

 

Poznałem Pawła na jednym ze zlotów, odezwał się też jako jedyny, który chciał mi pomóc w odzyskaniu pieniędzy od nieuczciwego sprzedawcy z UK, za co byłem Pawłowi bardzo wdzięczny.

 

Po prostu brak słów.

Jeszcze raz składam kondolencje dla rodziny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żegnaj Drogi Pawle,

 

od momentu, kiedy się poznaliśmy, na wyjątkowym, dzięki Tobie wyjeździe (Zaćmienie Słońca w 2006)

astronomia przybrała dla nas weselszą postać, bardziej przyjazną i ciepłą,

ktoby pomyślał, że wówczas taki młody człowiek - może znacząco, pozytywnie wpłynąć.. na tych już niby ukierunkowanych

 

zostajesz już na zawsze w naszych umysłach,

Ryszard i Barbara, Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.