Skocz do zawartości

Eksplozja meteoru nad Czelabińskiem - 15.02.2013


Iro

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam wszystkich za podlinkowany przezemnie filmik "z rzekomym kraterem". Pojawił on się w zmontowanych filmikach z tego wydarzenia. Mea Culpa nie sprawdziłem. Wiecie takie zjawisko , ekscytacja (moja), itd. Jeszcze raz sorki za dezinformację.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10:48 GMT: Russian military discovers 6-meter crater from Urals meteorite.

­10:44 GMT: The meteorite weighed 10 tons before it entered Earth’s atmosphere, the Russian Academy of Science said.

­10:43 GMT: Before falling to earth, the meteorite exploded nine times, starting at an altitude of 55 kilometers, Lifenews reported quoting a source in Emergencies Ministry.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z filmów widać wyraźnie błysk, a później wylatujące szyby. Policzyłem czas. 12 sekund. To znaczy,że rozerwało

meteor na wysokości ok 4 km. Nisko.

 

no raczej nie bo na wielu filmikach ten czas to prawie równe 30 sekund x 340m/s (prędkość dźwięku) daje to wysokość 10200 m czyli tyle ile jest podawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ wydarzenie :) Ja napomnknę że dzisiaj w nocy o 4:20 z niewiadomych przyczyn się obudziłam i nie mogłam zasnąć... no i się wyjaśniło... leciał bolid niesamowite :scratchhead:

 

Do nas kilka minut wcześniej przyszła do łóżka 1.5 roczna córeczka z pluszowym dinozaurem ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czelabińscy naukowcy są tak twardzi, że znali już masę i skład meteoru zanim ten wleciał jeszcze w atmosferę.

taa, po badaniach okazało się iż dokładnie masa tego meteoru była tak duża że, ja pier...e !!! :szczerbaty:

Edytowane przez gryf188
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej nie bo na wielu filmikach ten czas to prawie równe 30 sekund x 340m/s (prędkość dźwięku) daje to wysokość 10200 m czyli tyle ile jest podawane.

Tu jest film na którym mierzyłem czas. Chodzi o magazyn pod miastem.

 

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/tak-wypadaly-szyby-w-czelabinsku,697524.html?playlist_id=14443

 

Wszystko zależy nie tylko od wysokości, ale od odległości od wybuchu. Ten film był nakręcony poza miastem, być może bliżej eksplozji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest film na którym mierzyłem czas. Chodzi o magazyn pod miastem.

 

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/tak-wypadaly-szyby-w-czelabinsku,697524.html?playlist_id=14443

 

Wszystko zależy nie tylko od wysokości, ale od odległości od wybuchu. Ten film był nakręcony poza miastem, być może bliżej eksplozji.

 

tego filmu nie widziałem i masz rację od największego błysku do wywalenia drzwi i szyb jest ok 11 sekund, magazyn musiał być bardziej pod przelotem meteorytu choć po cieniu widać że przelatywał trochę z lewej strony. Ciekawe jaka była moc wybuchu w TNT

Edytowane przez 21szpak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.