Skocz do zawartości

C 2012 S1 ISON


Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Bardzo ładne zdjęcie Napoleon! Widać też pokaźną ilość galaktyczek :))

Ja też zamierzałem uwiecznić Isona przy Masie, nawet zrezygnowałem z nocnego focenia, tylko ustawiłem budzik na 4.00 i... obudziłem się o 5.30:(

Nie dałem za wygraną, wszystko już miałem przygotowane, wystawiłem sprzęt, nastawiłem montaż na biegun, kadr już wiedziałem jaki mam zrobić i od 5.45 do 6.00 robiłem zdjęcia. Tylko pierwsze 5 klatek było jako takie, pozostałe były już białe - świtało:(

Mam tylko z tego poniższą pamiątkę, i... zamiar powtórzenia łowów jutro, tylko, że już nie pójdę spać - zbyt piękne dziś niebo;)

Pozdrawiam.

Ison_2.jpg

ison_lokalizacja.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

2013.10.23. 10 x 120 sek, iso 400, canon 300d, eq6, SW quattro 8", z miasta (Leszno).
Poskładane na gwiazdki smiley.gif , aby coś było widać wersja negatywowa.

Spodziewałem się lepszego efektu, ale to chyba poza miastem.

Obok "głowy" NGC 3279 magnitudo 13,4

 

Udanych obserwacji!

C2012 S1 ISON integration ABE ver2.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wstałem o 4 rano, aby zapolować na Ison'a i Encke'go. Encke pomyliłem z okolicznymi galaktykami i nie trafiłem w nią przed świtem:(

a Ison'a bez problemu znalazłem.

10x60s. ISO 800, WO Zenithstar, SW EQ 3-2, Nikon D3100.

Kometa_Ison_31_10_2013.jpg

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny materiał! Spróbuj powalczyć z opcją punktowych gwiazd i komety. Jeśliby nie wychodziło (DSS czasem robi pojechane jądro komety, mimo wskazywania go na każdym zdjęciu), to możesz zrobić 2 zdjęcia: z kometą punktową oraz drugie z gwiazdami punktowymi, potem te 2 zdjęcia zrobić 2 warstwami w programie foto, za pomocą "pieczątki" wymazaćpojechaną kometę na zdjęciu z punktowymi gwiazdami, a za pomocą miękkiej gumki odkryć kometę z warstwy tej, gdzie kometa jest punktowa (stack w DSS tylko na kometę, jak w Twoim zdjęciu). Tu to jest możliwe, bo mało jest gwiazd na tle komety. I będzie przepiękna fotka!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z braku pogody pobawiłem się trochę starym materiałem :-)

 

https://picasaweb.google.com/lh/photo/V78lUIDlGALo9h0TikEH2kUURxD1dnHKt0k_N6313zw?feat=directlink

 

Kurcze....jak wysyła się gify animowane ??

 

Edytowane przez Nowok76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno forum wywala animacje z gifów, więc jedyną możliwością na umieszczenie gifa jest wstawienie go przez zewnętrzny serwer. Ktoś to pisał niedawno w innym wątku. Nie mam pojęcia po co jest taka uciążliwa funkcja forum? Czy któryś admin może napisać czemu to ma służyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.