Skocz do zawartości

ATM focuser na Arduino


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym to zrobił z drugiej strony - najpierw bym chyba opracował sposób zamontowania silniczka do wyciągu i potem jak już będę znał odległość pomiędzy ośkami silnika i pokrętła mikroruchów wybrałbym kółka i pasek. Tak to robiłem wcześniej przy wyciągu GSO i teraz przy steeltracku też. Zachowanie przełożenia 1:2 nie jest super ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że moje pokrętło jest trochę inne, zdejmę je chyba i założę kółko zębate. I zrobię tak jak mówisz. Nie przyszedł jeszcze silnik ale wymiary są identyczne jak ten, który mam, problem tylko w tym, że z powodu wizyty dzieci, musiałem uprzątnąć pokój :) Sprzęt będę miał pod ręką dopiero za tydzień. Spokojnie mogę czekać na rozwój wydarzeń... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeglądałem strony trafiłem na http://www.motionco.co.uk tam były w wkrętem. Ale Twój, Łukasz, pomysł bardziej mi się podoba.

Dziś przypatrzyłem się dokładnie mojemu wyciągowi. Dwie śrubki to tylko zaślepki. Wykorzystam je do zamocowania silnika. Jest to chyba tak samo jak ma zamocowany silnik Pav1007 na swoim TS80APO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeglądałem strony trafiłem na http://www.motionco.co.uk tam były w wkrętem. Ale Twój, Łukasz, pomysł bardziej mi się podoba.

Dziś przypatrzyłem się dokładnie mojemu wyciągowi. Dwie śrubki to tylko zaślepki. Wykorzystam je do zamocowania silnika.

No to dokładnie jak w steeltracku - dwie śrubki to zaślepki. To znakomicie ułatwia sprawę. W moim GSO musiałem budować pokraczny 'stelaż' do umocowania silnika, ale spisywał się bez zarzutu przez cały czas :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zamykamy zamówienia. Lista chętnych:

1. jolo 1 kit
2. sp3occ 1 kit
3. wtw 1 kit.
4. Jarkowy123 2 kity
5. Tadeopoulos 1 kit

6. diabel4you 1 płytka
7. zombi 1 kit
8. MarysM 1 kit

9. amber 1 kit

 

Czyli mamy 9 kitów + 1 goła płytka. Zamawiam więc jutro 12 płytek - 2 zostaną na przyszłość dla ew. chętnych. Projekt płytki:

2013-11-17_180848.jpg

Rzeczywiste wymiary płytki to 110x52mm. Cały projekt w Eagle dostępny jest też na stronie projektu do pobrania. Jak domówię resztę elementów podam końcową cenę układu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło na PW. Płytki zamówione, mam już też wszystkie ceny. Komplet elementów z płytką (wraz z transoptorem 4N35 i czujnikiem temp DS1820) to 102 zł plus koperta i przesyłka pocztą 12 zł czyli w sumie 114zł. Czujnik DS1820 będzie luzem jako układ, jeśli ktoś chce kupić samemu (np taki z kablem i obudową od razu) to może odliczyć 6zł i dać mi znać na PW żeby było bez czujnika.

 

Zaliczki albo całe wpłaty proszę o przelewanie na konto:

 

Łukasz Socha
Cicha 43
44-144 Nieborowice
43 1910 1048 2516 0372 2338 0001

 

Po przelaniu proszę o info na PW z adresem do wysłania urządzenia.

 

Jeśli chodzi o czas to płytki wg Merkara będą gotowe w 7-10 dni roboczych, czyli pewnie pod koniec grudnia je dostanę. Wtedy wysyłam gołą płytkę dla diablo4you i będę sobie wieczorami kleił kity. Wyślę je w dwóch partiach wg listy zgłoszeń po otrzymaniu całości wpłaty na konto. Oczywiście jak najbardziej zapraszam do odbioru osobistego w Gliwicach albo Nieborowicach.

Pod koniec tygodnia umieszczę w wątku plik PDF z instrukcją podłączenia i używania gadżetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka słów o czujniku temperatury. Układ będzie luzem i wygląda tak:

ds1820_1.jpg

Są też wersje hermetyczne z kabelkiem 1m:

waterproofds18b20_MED.jpg

Jeśli ktoś chce taką to może sobie sam dokupić (widziałem na alledrogo po 20zł) i wtedy przelewa na konto moje 6 zł mniej, tak jak pisałem. W obu przypadkach będzie potrzebne zakończenie całości wtykiem jack 3.5mm stereo, schemacik będzie w instrukcji podłączenia. Wg mnie podłączanie czujnika czy przycisków do sterowania ręcznego każdy może zrobić sobie sam i mieć rozwiązanie szyte na miarę a nie mieć kabelki o standardowej długości zwinięte w standardowe pętelki.Jak dla mnie to jest zaleta takiego kitu :) Można go dać do mini obudowy, umieścić na tubusie przy wyciągu i dać kabelki odpowiedniej długości. Albo dołożyć do obudowy swojego uniwersalnego zasilacza. Albo dać go sobie na stolik a do tubusu pociągnąć jeden kabelek do teleskopu ze sterowaniem do silnika i podłączeniem czujnika temperatury (na końcu po prostu dwie wtyczki będą). Albo w ogóle nie dawać sterowania ręcznego ani czujnika (jak np się ma węglowy tubus).

Wadą jest pewien dodatkowy nakład pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka będzie zrobiona pod obudowę Z36 o wymiarach 125 x 66 x 41mm (np http://www.cyfronika.com.pl/z/kat4z.htm ) - rozmiary i otworki do mocowania. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby samemu zrobić obudowę pod wymiar płytki, np z blachy aluminiowej, albo umieścić ją w jakimś większym pudełku wraz z innymi układami (zasilacz, hub USB i inne).

 

PS - o proszę, tysięczny post :)

Jolo chciałbym się upewnić. W komplecie będzie obudowa czy też nie? Jeśli nie, to czy istnieje możliwość i nie byłby to dla Ciebie duży kłopot byś za dopłatą domówił taką obudowę tam gdzie kupujesz pozostałe elementy elektroniki do focusera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpacz - wrócił z naprawy mój wyciąg i na dole mam wygięty "saport" na mocowanie przyszłego MotoJoloFocusera ....

 

Oj biedaczek, ja muszę kombinować, mam tylko dwa otwory gdzie mogę zamocować, i tylko od góry.

I mam silnik a nie mam kawałka blachy, chyba pójdę i kupię jakiś zawias do bramy garażowej... :)

Od dołu specjalnie nie ma jak... kombinuj :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.