Skocz do zawartości

ATM focuser na Arduino


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

No to zamykamy zamówienia. Lista chętnych:

1. jolo 1 kit

2. sp3occ 1 kit

3. wtw 1 kit.

4. Jarkowy123 2 kity

5. Tadeopoulos 1 kit

6. diabel4you 1 płytka

7. zombi 1 kit

8. MarysM 1 kit

9. amber 1 kit

 

Czyli mamy 9 kitów + 1 goła płytka. Zamawiam więc jutro 12 płytek - 2 zostaną na przyszłość dla ew. chętnych. ....

 

Czyli jeśli dobrze rozumiem masz 2 zestawy w zapasie?

Jeśli tak to mogę zamówić 1 kpl urządzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze rozumiem masz 2 zestawy w zapasie?

Jeśli tak to mogę zamówić 1 kpl urządzenie?

 

Nie do końca, bo już pozamawiałem 9 kompletów elementów tylko :( Więc mogę Ci posłać np samą płytkę ze schematem i sobie będziesz mógł kupić części i polutować. W nadmiarze mam tylko kilka gniazd i kondensatorków i takie mogę Ci wlutować do płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bo już pozamawiałem 9 kompletów elementów tylko :( Więc mogę Ci posłać np samą płytkę ze schematem i sobie będziesz mógł kupić części i polutować. W nadmiarze mam tylko kilka gniazd i kondensatorków i takie mogę Ci wlutować do płytki.

 

Wolałbym kpl , zmontowany i uruchomiony układ

Ile bym musiał dopłacic żebyś zmówił dlamnie części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@motoolo - napiszę Ci wieczorem jak podliczę czego mi brakuje

@damian_n - nie ma problemu, wcześniej w wątku znajdziesz nr konta i przelej tam 15.30zł za płytkę + 7 zł za przesyłkę i napisz mi na PW adres na który ją posłać

 

Tym sposobem pierwsza edycja akcji zamknięta, 12 płytek znalazło właściciela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisałem na PW :)

@motoolo - musiałbyś doliczyć do ceny dodatkowe 10zł za dodatkową przesyłkę gniazdek ze sklepu internetowego - nie mają w Gliwicach w odpowiedniej obudowie. Czyli jakbyś się zdecydował to 102 + 10 + 12 zł w sumie. Wcześniej w wątku podawałem nr konta, daj znać na PW jeśli się zdecydujesz.

 

W załączniku pierwsza wersja instrukcji do urządzenia. W końcowej będą pewnie jakieś zmiany i pojawią się zdjęcia, ale jak ktoś jest zainteresowany to może przejrzeć. Będę wdzięczny za uwagi i pytania.

ASCOM Jolo Focuser.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzutem na taśmę domówiłem jeszcze 3 płytki. Lista chętnych wygląda tak:

1. jolo
2. MarysM
3. sp3occ
4. Tadeo
5. wtw kit + z36
6. Jarkowy123 2 kity

7. diabel4you 1 sama płytka
8. zombi kit + z36
9. amber
10. motoloo
11. damian_n 1 sama płytka
12. ax 1 sama płytka

 

Część wpłat już wpłynęła - dzięki. Dla chętnych będą jeszcze 2 same płytki do własnego montażu - w obecnej edycji nie będę już lutował więcej kitów :)

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie na koniec tygodnia:

1. mam już komplet wpłat - dzięki

2. mam już komplet elementów oprócz Arduino Nano które są w drodze

3. po weekendzie mija 10 dni roboczych w ciągu których mieli zrobić płytki, jak się nie odezwą zaczynam eskalacje :)

 

Udanego weekendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie - czy już mogę zamawiać silnik+kółka+pasek?? czy lepiej zmontować silnik na blaszke i kółka dopiero wtedy obmierzyś wszystko??

ja bym zrobił blaszkę - zamówił silnik - zmontował - potem "ępirycznie" doszedł do tego jaki pasek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie mieć wszystkok 'na stole' i dopiero składać...Bez sensu zamawiać teraz koła, a 2 dni później pasek...- koszt przesyłek, czas....

Jak dobrze pomierzysz i policzysz to będzie ok... Tylko zaprojektuj blaszke z otworami 'w fasolki' - będzie to potrzebne przy ustawianiu napięcia paska...

Edytowane przez Prorok78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo można posłużyć się umiejętnie kalkulatorem (jak ja) :) :) :) i wtedy ma się dwa paski :)

Przymierzam się do zakupu elementów do focusera ale na razie próbuję to wszystko ogarnąć.

Slinik zamawiam ten którey podaliście wcześniej : http://silniki.pl/index.php?site=products&type=250&details=2540

sp3occ - mógłbyś podać jakie koła zębate i paski zakupiłeś do swojego focusera ? Czy koła miają jakąś blokadę do mocowania na ośce ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki wyciąg będziesz montował ?

Koła można zamówić, tylko pasek radzę, po zamocowaniu kół zębatych, łatwiej dobrać długość, chyba, że wszystko wcześniej zaprojektujesz i ściśle będziesz się trzymał projektu...

Ja kupiłem w http://www.ebmia.pl/ ale koła nie mają blokady na osi. Otwór Φ 6mm i trzeba osadzić na Φ 5mm osi silnika i na (jak w moim przypadku) Φ 3mm osi mikroruchów wyciągu. Obroty niewielkie więc zabezpieczenie na osi nie jest trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.