Skocz do zawartości

Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jestem w trakcie dopinania planu zlotu i mam do Was uczestników pytanie:

Czy jesteście zainteresowani emisją filmu o Pawle Maksymie?

Film ten został zrobiony przez Pana Romana Fangora.

Czekam na Wasze opnie na ten temat.

Link do ankiety:

http://astropolis.pl/topic/40736-bieszczady-2013-ankieta/?p=490207

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już o tym pisałem ale w planie zlotu mamy między innymi:

- konkurs Adept 2013 dla młodych (stażem) miłośników astronomii (z cennymi nagrodami)

- konkurs zbieraczy fotonów czyli astrofotografia dla szaleńców

- koncert muzyki elektronicznej naszego kolegi Przemysława Rudzia

- wykłady i prelekcje oraz inne zabawy.

 

W piątek o 11:00 jest uroczyste otwarcie zlotu i proszę aby wszyscy kto może byli na tym otwarciu. Będzie tam trochę ważnych i uroczystych informacji.

Kto był na wszystkich 9 zlotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem w trakcie dopinania planu zlotu i mam do Was uczestników pytanie:

Czy jesteście zainteresowani emisją filmu o Pawle Maksymie?

Film ten został zrobiony przez Pana Romana Fangora.

Czekam na Wasze opnie na ten temat.

Link do ankiety:

http://astropolis.pl/topic/40736-bieszczady-2013-ankieta/?p=490207

Witam

Z całym szacunkiem dla pana Fangora i całej astro-braci, ale uważam, że nie jest to dobry pomysł.

Nie możemy "zapominać" o tych, którzy również zasłużyli się w propagowaniu "astro-świata", a los sprawił, że podobnie jak Ś.† P. Paweł (niedawno - i w krzywdząco młodym wieku) odeszli od nas.

Uważam, że dla niektórych z nas mogłoby być to krzywdzące .

Pragnę podkreślić, iż jest to tylko moje zdanie.

Nie wiem, co znajduje się na filmie p.Fangora ; jeżeli jest to film biograficzny o Pawle, ja jestem przeciw - jeżeli film podkreśla zasługi naszych astro-braci, którzy niedawno opuścili nasze grono, to ja chętnie go obejrzę .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to film biograficzny ale nie bardzo rozumiem dlaczego jesteś przeciw.

Ponieważ to film ukazujący "przedsięwzięcia" jednego człowieka propagującego "astro-świat", a w niedalekiej przeszłości odeszły od nas osoby, które także miały duży udział w propagacji astro-hobby. Więc nie za bardzo rozumiem, dlaczego film nie miałby ukazywać wkładu w rozwój astronomii także i tych osób.

Z całym szacunkiem do wszystkich, to nie jest żadna prowokacja z mojej strony, to po prostu moje zdanie i nie chciałbym być zarzewiem jakiegokolwiek konfliktu, więc w tej kwestii już swoje zdanie wypowiedziałem .

 

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to film ukazujący "przedsięwzięcia" jednego człowieka propagującego "astro-świat", a w niedalekiej przeszłości odeszły od nas osoby, które także miały duży udział w propagacji astro-hobby. Więc nie za bardzo rozumiem, dlaczego film nie miałby ukazywać wkładu w rozwój astronomii także i tych osób.

Z całym szacunkiem do wszystkich, to nie jest żadna prowokacja z mojej strony, to po prostu moje zdanie i nie chciałbym być zarzewiem jakiegokolwiek konfliktu, więc w tej kwestii już swoje zdanie wypowiedziałem .

 

Z poważaniem

 

Jasne, masz rację, że odeszło kilka osób ale o nich nikt nie zrobił filmu. Zrób to chętnie zobaczymy :)

Ja ze swej strony proponuje to co mam do dyspozycji.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to film ukazujący "przedsięwzięcia" jednego człowieka propagującego "astro-świat", a w niedalekiej przeszłości odeszły od nas osoby, które także miały duży udział w propagacji astro-hobby. Więc nie za bardzo rozumiem, dlaczego film nie miałby ukazywać wkładu w rozwój astronomii także i tych osób.

Z całym szacunkiem do wszystkich, to nie jest żadna prowokacja z mojej strony, to po prostu moje zdanie i nie chciałbym być zarzewiem jakiegokolwiek konfliktu, więc w tej kwestii już swoje zdanie wypowiedziałem .

 

Z poważaniem

 

dżizas, k... ja p...! jak mawiał Adaś Miałczyński

od wyrażenia zdania w temacie filmu jest ankieta w wątku obok

jeżeli większość chce obejrzeć przedmiotowy film, a ty nie, to sobie pójdziesz w tym czasie rozmyślać o sensie istnienia

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wybrane cytaty "xininsa":
"...Z całym szacunkiem dla pana Fangora i całej astro-braci, ale uważam, że nie jest to dobry pomysł.
(...) Nie możemy "zapominać" o tych, którzy również zasłużyli się w propagowaniu "astro-świata", a los sprawił, że podobnie jak Ś.† P. Paweł (niedawno - i w krzywdząco młodym wieku) odeszli od nas..."
(...)
"...Nie wiem, co znajduje się na filmie p.Fangora ; jeżeli jest to film biograficzny o Pawle, ja jestem przeciw - jeżeli film podkreśla zasługi naszych astro-braci, którzy niedawno opuścili nasze grono, to ja chętnie go obejrzę ...".
"...Ponieważ to film ukazujący "przedsięwzięcia" jednego człowieka propagującego "astro-świat", a w niedalekiej przeszłości odeszły od nas osoby, które także miały duży udział w propagacji astro-hobby. Więc nie za bardzo rozumiem, dlaczego film nie miałby ukazywać wkładu w rozwój astronomii także i tych osób...."


Widzę tu pewną nielogiczność – z jednej strony "xinins" pisze, że nie wie, co umieściłem na filmie, z drugiej stwierdza, że jest to film biograficzny tylko o jednej osobie (o Pawle). Czy autor tego cytatu widział już ten film ? Sądzę, że nie, bo wtedy by tak nie napisał o tym filmie. Tak na marginesie - nie spotkałem się z takim stwierdzeniem, że film o jednym bohaterze to zły film, a tylko, jeśli będzie o wielu, to dopiero wtedy będzie dobry ?? Przepraszam, że na filmie nie występują inni znani miłośnicy astronomii, którzy odeszli od nas w ostatnim czasie, ale oni nie brali udziału w tych spotkaniach, na których byłem razem z Pawłem, a ja innych nie byłem...
Są tu zdania bardzo krzywdzące mnie – wynika z nich, że ja kręcę filmy o zmarłych. Sądzę, że autor tych zdań ani nie był związany z PTMA, ani tym bardziej - z Sekcją SOPiZ i nie zna faktów związanych z działalnością SOPiZ, ani – dlaczego zrealizowałem ten film ,odłożywszy "na bok" wszystkie moje sprawy rodzinne i zdrowotne.
. Z racji swojego zawodu zajmuję się od wielu (ponad 55) lat nie tylko astronomią ale fotografią reportażową i dokumentalną (filmem również), dlatego niemal na wszystkich Konferencjach SOPiZ i wyprawach astronomicznych kręciłem filmy i robiłem – tak jak wielu innych obserwatorów - zdjęcia. a od wyprawy na zaćmienie Słońca w 1999 zebrało się sporo godzin nakręconego materiału.
Właśnie dlatego, że byłem współzałożycielem SOPiZ, a Paweł Maksym w ostatnich latach był przewodniczącym tej Sekcji, w drugiej połowie lutego br. postanowiłem z tego materiału wybrać te sceny, na których jest Paweł i taki film przekazać rodzinie Pawła oraz członkom SOPiZ.

 

Ten film nie jest typowym filmem biograficznym o Pawle Maksymie. Nie ma jego życiorysu, dzieciństwa, szkoły, pracy etc. etc... Film pokazuje bardzo skrótowo przebieg 7 wydarzeń w PTMA i oprócz Pawła występuje wielu innych członków PTMA. Aby film nie był tylko dokumentem przedstawiającym przebieg tych wydarzeń, dlatego usunąłem wiele ciekawych epizodów z tych nagrań, aby Paweł był tu na pierwszym planie. Nie występuje na ekranie przez cały czas - podczas obserwacji całkowitego zaćmienia Słońca w 1999 roku przez wiele minut tylko słyszymy JEGO głos. Ale relacja Pawła jest wzruszająca... Choć może nie powinienem tu o tym mówić - zarzucą mi nieobiektywność...

 

Kiedy powstały pierwsze minuty filmu, zwrócił się do mnie Adamo z prośbą, abym udostępnił ten film i aby można go było pokazać na "Astrozlocie" dla co najmniej 100 miłośników astronomii – w większości znających Pawła Maksyma. Kiedy okazało się, że cały film ma 127 minut długości i usłyszałem uwagi, że będzie za długi na pokazanie na zlocie, poświęciłem dodatkowy tydzień pracy na zmontowanie skróconej do 52 minut wersji na zlot.

Mimo wszystko dobrze się stało, że takie krytyczne uwagi o tym filmie pojawiły się teraz, a nie podczas projekcji filmu.
Prawie 10 lat temu byłem na jednym z podobnych "astrozlotów" – zapamiętałem go nie tylko dlatego, że były dobre warunki pobytu i świetne wiejskie jedzenie, ale głównie z innego powodu. Przed wyjazdem myślałem o tym co będziemy robić, jak w nocy nie będzie pogody - dlatego wziąłem z sobą kilka filmów fabularnych i komedii – ot tak, na "wszelki wypadek". Do pokazania tych filmów nie doszło – nie dlatego, że w nocy była pogoda obserwacyjna i na oglądanie nie było czasu, ale dlatego, oglądano takie zdjęcia ciał (nie astronomicznych...), że TVP nie pokazała by ich przed północą i pewnie tylko dla osób wieku 30+...

 

post-14903-0-72252000-1366749355_thumb.jpg
To zdjęcie zrobiłem "na pamiątkę" tego astrozlotu...

Chyba rację mieli ci, którzy przestrzegali mnie przed publicznym pokazaniem filmu o Pawle Maksymie i jego roli w popularyzacji astronomii i w PTMA.

Edytowane przez Hermes1937
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Romanie, to jest tylko jeden głos sprzeciwu i dla mnie niewytłumaczalny.

Dla wielu z nas Paweł był kimś ważnym ,znanym i lubianym.

Nikogo nie będę przymuszał do oglądanie tego filmu ale myślę że sporo osób będzie zainteresowanych projekcją filmu.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem swoją wypowiedzią urazić kogokolwiek (a już na pewno p.Fangora) wyraziłem tylko własne zdanie . Nie używając żadnych niestosownych słów. Rozumiem, że nie wszyscy zgadzają się ze mną (może nawet nikt się nie zgadza) i nie zamierzam nikogo do swoich racji przekonywać . Padło pytanie, a ja na nie odpowiedziałem.

"Muszę" się odnieść jednak do nielogiczności o której jest tutaj mowa. Cytuję :

 

Widzę tu pewną nielogiczność – z jednej strony "xinins" pisze, że nie wie, co umieściłem na filmie, z drugiej stwierdza, że jest to film biograficzny tylko o jednej osobie (o Pawle). Czy autor tego cytatu widział już ten film ? Sądzę, że nie, bo wtedy by tak nie napisał o tym filmie. Tak na marginesie - nie spotkałem się z takim stwierdzeniem, że film o jednym bohaterze to zły film, a tylko, jeśli będzie o wielu, to dopiero wtedy będzie dobry . . .

 

Nie ja stwierdzam, że jest to film biograficzny. Nie stwierdzam także, że film o jednym bohaterze to zły film, a o wielu dobry. Nie oglądałem filmu więc takiego stwierdzenia nigdy nie ośmieliłbym się napisać .

Byłem (i jestem) przeciwny do filmu biograficznego . Po przeczytaniu, cytuję :

 

Ten film nie jest typowym filmem biograficznym o Pawle Maksymie. Nie ma jego życiorysu, dzieciństwa, szkoły, pracy etc. etc... Film pokazuje bardzo skrótowo przebieg 7 wydarzeń w PTMA i oprócz Pawła występuje wielu innych członków PTMA. . .

zmieniam także moje zdanie .

Właśnie tak sobie wyobrażałem film biograficzny : życiorys , dzieciństwo itp.

 

Jeżeli poczuł się Pan urażony jakąkolwiek z moich "wypowiedzi" (które jak widzę były wynikiem nieporozumienia) to proszę przyjąć moje przeprosiny.

 

Pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie chciałem swoją wypowiedzią urazić kogokolwiek (a już na pewno p.Fangora) wyraziłem tylko własne zdanie (...).Jeżeli poczuł się Pan urażony jakąkolwiek z moich "wypowiedzi" (które jak widzę były wynikiem nieporozumienia) to proszę przyjąć moje przeprosiny.

 

Pozdrawiam

 

przeprosiny przyjmuję.

 

Co do filmu - jeszcze się zastanowię, czy przekażę Adamo tę skróconą wersję filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedź jest niejednoznaczna.

 

Mam nadzieję, że zastanawiasz się czy przekazać pełną (127 min) czy skróconą. A nie czy w ogóle.

Wynik ankiety jest oczywisty. Za! Ponadto polecam proste rozumowanie:

 

Jeżeli ktoś ma odwagę napisać, ze trochę nie przepada za biogaraficznymi filmami (itp), to najzwyczajniej w świecie bedzie miał

też odwagę w czasie emisji filmu robić cos innego. I ani nikt nie będzie miał do niego pretensji ani to dla niego żadna hańba.

 

Po prostu odważni (społecznie) ludzie dają sobie rade w takich sytuacjach więc i Xinins da sobie radę w razie co.

Zresztą widze że i jego film najprawdopodobnej zaciekawił.

 

A Xinins to barwna postać ... w dowcipach konkuruje ze mną w jeżdżeniu po bandzie

więc najpierw Hermesie poczytaj jego (i moje) dowcipy dla rozluźnienia się bo tu nie ma co się spinać, jest OK :)

 

Pozdrawiam

p.s.

Piszę to i dlatego, że tu co prawda Xinins zmienił zdanie ale za 20 lat

taka sytuacja (choć z innymi zapewne osobami) może się powtórzyć

i tak to widzę ogólnie, generalnie.

 

 

 

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Twoja wypowiedź jest niejednoznaczna.

 

Mam nadzieję, że zastanawiasz się czy przekazać pełną (127 min) czy skróconą.

(...)

Pozdrawiam

p.s.

Piszę to i dlatego, że tu co prawda Xinins zmienił zdanie ale za 20 lat

taka sytuacja (choć z innymi zapewne osobami) może się powtórzyć

i tak to widzę ogólnie, generalnie.

 

Dla mnie odpowiedź jest jednoznaczna - pełną wersję filmu Adamo dostał już jakieś 8 dni temu, ale po uwagach na temat długości filmu, zrobiłem - o czym już wcześniej pisałem - wersję 52 minutową

Jeśli nie będzie wielu osób sprzeciwiających się projekcji filmu - to wyślę tę (krótszą) wersję filmu do dyspozycji Adamo.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.