Jump to content

Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy

Recommended Posts

• Replies 270
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Witam! Dajmy spokój już tym dyskusjom ze względu na wzywanych zmarłych i ich spokój jak również ze względu na pana Romana który wkładając w film dużo pracy robił go dla tych którzy naprawdę chcą go zo

Mam już 105 osób na liście nie licząc dzieci Mam już 1 sponsora nagród na konkursu ADEPT 2013 - firma Teleskopy.pl Super, czekam na kolejnych chętnych. A bym zapomniał, Przemysław Rudź ufundował k

Witam   Dla tych co nie zapłacili za zlot w terminie przewidziałem nieco inne miejsca noclegowe oraz troszkę inną toaletę.

Posted Images

Witam

Mam takie pytanko o dojazd . Na mapie Targeo po wpisaniu miejsce docelowe Stężnica kieruje mnie do - Baligród . Czy daleko z Baligrodu jest do Stężnicy ,i w ogóle czy ten odcinek drogi jest dobrze oznakowany ? Na planie dojazdu na Astrozloty.pl widać, że jest jeszcze kawałeczek, a nie za bardzo widzę czy jedna droga z Baligrodu prowadzi do Stężnicy, czy wiele.

Pozdrawiam

Właściwie jest jedna droga z Baligrodu do Stężnicy, od zjazdu w Baligrodzie to jakieś 4 km (do miejsca zlotu). Jest tam drogowskaz "Stężnica 3".

Dzięki dobrodziejstwom Google Street View możesz podglądnąć w którym miejscu jest zjazd i jak wygląda ;).

Wessel, jak nic się nie zmieni u Ciebie to odezwij się do mnie, chętnie skorzystam za stosowną opłatą (zapewne "przelewem") :D

• Like 1

Jak będzie ładnie planujemy być nawet we wtorek, bedzie już ktoś?

ps.

Zabiorę trochę klamotów do sprzedania, może montaż pod ETX 125 EC z szyną pod lustrzankę i akumulatorem - taki starszy zamiennik Astrotracka tyle że z autostarem Meada 457, może coś jeszcze...

Aha

Ma ktoś ochotę na darmowy monitor samsung 17 cali (kineskop) ? leży u mnie i się kurzy, może ktoś zna potrzebujących. :)

Paether, jakoś się dogadamy. "Przelewem" to nie dam rady bo mi parę osób piwo wisi i bym same gwiazdy podwójne widział :). Damy radę , spoko..

Pogoda szykuje się średnia. Ale może się jeszcze wiele zmienić. Teraz jestem w Mucznym i obserwuje prognozy ICM i dynamika zmian mnie zaskakuje.
Kto rezygnuje? :)

Informacje dotyczące konkursu ADEPT 2013

1. Ułożonych jest 40 pytań

2. Jest to test wielokrotnego wyboru

Pytania są proste i tendencyjne - powodzenia :D

Na P.W. możesz mi podesłać te pytania (już się pomęczę nad znalezieniem do nich odpowiedzi :yltype: ), a żeby nie było podpadziochy to może nie dawaj mi 40 tylko z 38(tak bez niepewności). A co do wygranej, no to coś Ci odpalę :rofl:

Ciao,

Jadę z Warszawy i chętnie zabiorę się z kimś, kto ma auto i zmieści mnie wraz z moją słodką Syntą 8'' i paroma szpargałami.

W zamian za dorzutkę do paliwa, radio na żywo o wszystkim :gitara: .

Kto może mnie zabrać?

Urszula

Dla mnie wszelkie prognozowanie pogody dalej jak dwa dni do przodu jest tylko sposobem na poprawienie/zepsucie sobie nastroju. W niecały tydzień jeszcze kilka razy się zmieni ;)

• Like 1

Witam,

osoby które chcą być wcześniej proszę o maila.

Wracając do pogody, w tej chwili mam w Mucznym czyste niebo i kilkanaście stopni powyżej zera :)

A ICM podaje 60% zachmurzenia.

Witam,

osoby które chcą być wcześniej proszę o maila.

Wracając do pogody, w tej chwili mam w Mucznym czyste niebo i kilkanaście stopni po wyżej zera :)

A ICM podaje 60% zachmurzenia.

Sat24 pokazuje to bardzo ładnie :)

i tak ma być... znaczy się nie tak jak w wawie :-) Pogoda ma być!

Adam, ja jeszcze nie wiem czy będę w środę wieczorem czy w czwartek rano - dam znać niedziela/poniedziałek - jak będą jakieś konkretniejsze prognozy.

Paweł

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
      • 30 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Haha
      • 81 replies
    • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
      • 30 replies
    • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
      "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
        • Thanks
      • 44 replies
    • Montaż "Wirus 2020"
      A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
      • 123 replies

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.