Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, to ja tym bardziej nie będę się na razie wysilał... :)

Może na forum można by założyć jakiś kalendarzyk z obiektami które mamy zamiar fotografować danej nocy albo w najbliższej przyszłości? Może udałoby się wtedy urozmaicić nieco galerię...

 

PS ja przykładowo dziś chcę się zasadzić na NGC2903

Edytowane przez jolo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cały ambaras w tym, że widać co i jak na różnych konfiguracjach. Koledzy nie ograniczajcie się ;)

 

To może też działać w drugą stronę - czyli fotografujesz to samo. Byłaby to jedynie forma informacji, od usera zależałoby co z nią zrobi.

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie astrofoto cenię sobie najbardziej. Z niecierpliwością czekam na efekt finalny.

 

Też lubię, ale to trudny kawałek nieba. Głównie dlatego, że wymaga długich ogniskowych i sporej sprawności całego setupu. M.in. dlatego skalowałem sprzęt.

Póki co muszę wydłużyć subekspozycję do 20 min w przypadku takich obiektów. Mam spory zapas potencjału i muszę to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię, ale to trudny kawałek nieba. Głównie dlatego, że wymaga długich ogniskowych i sporej sprawności całego setupu.(...)

 

Dobrze wiedzieć że w ogóle się u nas da. Tyle się czyta o fatalnych warunkach w naszym klimacie, że można zacząć wątpić czy w ogóle warto się pakować w takie jakby na to nie patrzeć kosztowne zestawy... ale jak widać warto.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak chyba nie podzielam tej fascynacji. Uwielbiam czystą energię kosmiczną, czyli rejestrację monochromatyczną. Tam przynajmniej nie ma takiego pola do własnej interpretacji ;) Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w kontekście estetycznym zawsze kolor będzie bardziej przemawiał do wyobraźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem coś co być może cześci z Was wielce zdziwi. Zrobienie dobrego L to " pikus" ;). Zrobić kolor i dobrze połączyć z L TO JEST kwintesencja obróbki

Dlatego osobiście bardziej doceniam prace LRGB ponad L lub Ha natomiast zgadzam się że mono jest wolne od emocji astrofotografa :)

Edytowane przez MarcinPc
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem coś co być może cześci z Was wielce zdziwi. Zrobienie dobrego L to " pikus" ;). Zrobić kolor i dobrze połączyć z L TO JEST kwintesencja obróbki

Dlatego osobiście bardziej doceniam prace LRGB ponad L lub Ha natomiast zgadzam się że mono jest wolne od emocji astrofotografa :)

 

No to ja pewnie mam spaczone spojrzenie. Zawodowa praca przez 20 lat w Photoshopie zmienia trochę percepcję na ocenę obróbki ;) Łączenie LRGB to przecież pikuś, przy innych pracach graficznych. Klikasz i jest ;)

 

PS. Oczywiście ironizuję, bo wiadomo, że jak ktoś nie zna dobrze narzędzia, to nawet najprostsza czynność jest wyzwaniem. Więc warsztat chyba nie powinien być elementem oceny samej fotografii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.