Skocz do zawartości

Wymiana łożysk w montażu - warto?


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrywanie peca z pilota to jakaś pomyłka szpiega - do tego służy PERecorder. Ja osobiście uważam że warto nagrać peca ponieważ guiding się mniej męczy :) - mówię z doświadczenia, poza tym pec zmniejsza błąd okresowy i nie koliduje z guidingiem.

Jak masz lapka na sesji, to oczywiście tak jest lepiej, ale jak masz zestaw bez guidingu, to laptopa raczej nie będziesz nosić, a więc zostaje PEC w pilocie. Nigdy nie próbowałem odpalać peca i guidingu na raz, gdzieś w instrukcji EQmoda podobno zalecają, żeby tego nie robić, choć to pewnie ma marginalne znaczenie. PEC raczej niewiele wniesie przy guidowaniu.

Wg mnie to jest bez sensu. Już lepiej zainwestować parę stówek w guiding nawet do krótszych ogniskowych i mieć 100% uzysk niż liczyć na to, że PEC na tyle wygładzi każdy przebieg ślimaka żeby mieć dobre zdjęcie...

 

P.

Oczywiście, że lepiej jest mieć guiding, tyle, że a) nie każdy ma akurat kasę b ) ktoś chce mieć sprzęt mobilny, czyli sam montaż + aparat z obiektywem. W obu tych przypadkach PEC zwiększy osiągi i będzie sensowny.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecają żeby nie stosować PEC+guiding przy sterowaniu przez port ST4. Przy pulse guidingu można stosować PEC+guiding i może to poprawić prowadzenie jeśli np jesteśmy zmuszeni stosować dłuższe czasy naświetlania guidera (więcej niż 4-5 sekund). Zasadnicza różnica jest taka, że guiding koryguje błędy które już nastąpiły, natomiast PEC im zapobiega.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny ten ekstraktor do modyfikacji eq6? piotr_a pisał że przy wymianie koła przy silniku wystarczy imbusem odkręcić śrubkę mocującą. Resztę da się analogicznie?

 

Potwierdzam, żadnych extraktorów nie potrzeba.

Wszystkie zębatki schodzą bez problemu i bez używania ponadstandardowych narzędzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, o tym rozmawiamy - w EQ6 ten trybik się odkręca nie "wybija"

 

P.

 

Dzięki Paweł,potrzebowałem potwierdzenia,ponieważ oddaję montaż do regulacji i modyfikacji.

Wiem,że trzeba czytać ze zrozumieniem,ale od kilku dni trzyma mnie grypa....żołądkowa i chodzę jak" nietomny".

 

 

Edytowane przez Jarek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :-) Ja dziś swój modyfikuję :-)

 

Jeszcze jedno pytanie :),czy modyfikacja w/g Piotra bierze pod uwagę naciąganie paska gumką recepturka,czy jednak mamy wszystko porozbierane i pasek nakłada się ręcznie?

Paweł,dałbyś rade gdyby była taka potrzeba wrzucić jakieś fotki czy opis jak to wygląda,czy wystarczy nam dobry tutek jak modyfikował swój montaż Piotr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że wystarczy to co napisał Piotr. Pomysł z gumką był zaczerpnięty z innego forum (SGL) - jeśli się da zrobić to bez gumki to nic nie stoi na przeszkodzie :-)))

W EQ6 silniki są "tyłkiem" do użytkownika więc trzeba zahaczyć kołem na silniku na pasek wystający przez dziurkę od ślimaka.... cięzko to opisać :-)

 

Jakby cos było inaczej niż to co napisał Piotr (w co wątpię) to wrzucę info :-)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że wystarczy to co napisał Piotr. Pomysł z gumką był zaczerpnięty z innego forum (SGL) - jeśli się da zrobić to bez gumki to nic nie stoi na przeszkodzie :-)))

W EQ6 silniki są "tyłkiem" do użytkownika więc trzeba zahaczyć kołem na silniku na pasek wystający przez dziurkę od ślimaka.... cięzko to opisać :-)

 

Jakby cos było inaczej niż to co napisał Piotr (w co wątpię) to wrzucę info :-)

 

P.

 

Oczywiście nie zarzucam ,że Piotr nie do końca jasno opisał modyfikację bo wykonał kawał dobrej roboty.

Chodzi mi o zebranie jak najwięcej informacji,ponieważ jak wspomniałem oddaję montaż znajomemu do regulacji i modyfikacji.Chciałbym aby miał jak najwięcej informacji jak jej dokonać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie :),czy modyfikacja w/g Piotra bierze pod uwagę naciąganie paska gumką recepturka,czy jednak mamy wszystko porozbierane i pasek nakłada się ręcznie?

Paweł,dałbyś rade gdyby była taka potrzeba wrzucić jakieś fotki czy opis jak to wygląda,czy wystarczy nam dobry tutek jak modyfikował swój montaż Piotr?

Patent z wykorzystaniem kawałka druta do przytrzymania paska jest najlepszy. Po 15 minutach walki z gumka recepturką dałem sobie spokój. Kawałek drutu z haczykiem na końcu wprowadziłem z góry przez otwór lunetki polarnej (wtedy nie przeszkadza w manewrowaniu silnikiem) i cała operacja trwała minutę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dokonałem dzisiaj zakupu łożysk do ślimaka 689Z - pani w sklepie zapewniała mnie że są to EZO ale nie ma na nich żadnych oznaczeń firmowych - jedyne napisy to "CRAFT EU 618/9Z" i "689Z".

 

Może macie Panowie takie łożyska pod ręką lub pamiętacie jak wyglądały wasze, jak były opisane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent z wykorzystaniem kawałka druta do przytrzymania paska jest najlepszy. Po 15 minutach walki z gumka recepturką dałem sobie spokój. Kawałek drutu z haczykiem na końcu wprowadziłem z góry przez otwór lunetki polarnej (wtedy nie przeszkadza w manewrowaniu silnikiem) i cała operacja trwała minutę.

 

Zgadzam się, patent z drutem jest najlepszy. Szybko i precyzyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@.Zombi.

Jak chcesz to mogę Ci zrobic fotkę EZO ślimakowych, bo mam te łożyska nieomal pod ręką. Ale.... Moje też nie mają żadnych oznaczeń więc fotka niewiele Ci powie :)

Po czym poznać że są dobre? A no po tym że jak wyjmiesz stare i porównasz jak się obracają z nowymi to w palcach wyczujesz różnicę. Gładko, równiutko. Tak masełkowato. Nawet pod obciążeniem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w sklepie który mam po drodze z pracy http://www.arteks-lozyska-pasy.pl/index.php?show=index, cena za zestaw Timkeny/EZO 320 PLN, myślę że to dobra cena.

 

 

Paweł, pamiętam miałeś gdzieś wątek o łożyskach ale nie mogłem go odszukać, moje wyglądają tak:

 

IMG_20131026_130532.jpgIMG_20131026_132339.jpg

Edytowane przez .zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.