Skocz do zawartości

Wymiana łożysk w montażu - warto?


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam że są już również wszystkie zaliczki na kity EQ6 - to dobra wiadomość :)

Mamy niestety mały problem z kitami do EQ6 ze strony http://www.beltingonline.com/heq6-belt-mod-drive-kit-12220 :( W czasie składania zamówienia okazało się że podana cena to cena netto a przesyłka 11 kitów które będą ważyły trochę więcej będzie kosztowała 45GBP. Niestety nigdzie wcześniej nie była taka informacja podana :(

Dlatego na razie zamówienia nie złożyłem i proszę o potwierdzenie czy piszecie się na taką cenę również. Wcześniej wstępnie obliczona kwota to było około 323zł z przesyłką w UK i Polsce. Jednak po doliczeniu VATu nowa cena za kit do EQ6 to około 383zł z obiema przesyłkami.

Proszę o info na PW lub w wątku - jeśli ktoś rezygnuje natychmiast zwracam zaliczkę, jeśli ktoś jest chętny dalej to będziemy zamawiać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kity do HEQ5 z Rowan Eng zostały wysłane, nr przesyłki 796817646700 - Fedex (jeszcze chyba nie ma w systemie).

 

PS - już jest https://www.fedex.com/fedextrack/?tracknumbers=796817646700&cntry_code=us&language=english

Edytowane przez jolo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze kity do HEQ5 już lecą do Polski, trzeba się zastanowić nad sposobem przesyłki. Niedawno próbowałem się zarejestrować na stronie UPS i po kilku próbach miałem telefon z banku że na mojej karcie wykonywane są jakieś dziwne operacje, więc dałem sobie spokój. Proponuję przesyłkę pocztą polską jako paczkę priorytetową - razem z kopertą bąbelkową wyjdzie około 12zł. Ponieważ kit jest dość sporo warty, więc na życzenie mogę posłać z zadeklarowaną wartością - przy 450zł dodatkowo trzeba doliczyć będzie 9zł. Dajcie znać co o tym myślicie... :read:

Również w kwestii przyszłych przesyłek kitów do EQ6.

Może macie jakiś sprawdzony i prosty sposób wysyłki inną firmą kurierską? Może paczkomaty? Ale to nie każdy będzie miał blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nadaję przesyłki poprzez AlleKurier.

Na ich stronce można wybrać konkretnego przewoźnika,umówić się na odbiór przesyłki itp.i ceny są atrakcyjne.Jedyny wymóg-należy się zarejestrować.

Dokumenty przewozowe w zależności od firmy kurierskiej drukuje się w domu.Nadanie przesyłki to raptem 5 min.

Osobiście jestem zadowolony z ich usług.

 

http://allekurier.pl/kontakt#content.nadaj.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, kity do HEQ5 się gdzieś błąkają w drodze do nas a ja dostałem rozliczenie przelewu. Wyszedł funt za 5.1206 (kurs z wtorku).
Zakładam przesyłkę DPD za 16.7zł z ubezpieczeniem na 500zł.

5 off HEQ5 belt kits = 444.75
1 off spacer = 22.50
1 off pinion extractor = 9.95
discount -10% = - 47.72
Fedex = 16.75
Total £ 429.48 + £16.75 shipping. ( £446.23 total )

Wychodzi po 440,93 zł za kit z dostawą DPD. Dostałem różne zaliczki (dzięki) więc każdy musi sobie policzyć ile trzeba dopłacić :)

Dla przypomnienia lista szczęśliwych nabywców kita do HEQ5:

1. kudi145

2. poldip
3. skriabinlover
4. .zombi.

@Kevin - za podkładkę z kurierem wyszło praktycznie dokładnie tyle ile wpłaciłeś zaliczki, więc jest ok.

 

Po dopłacie (albo przed, byle nie zamiast :) ) wyślijcie mi PW z adresem do przesyłki. Jeśli ktoś będzie chciał za pobraniem to dodatkowo 4.91zł trzeba będzie przygotować.

 

Łukasz Socha
ul. Cicha 43
44-144 Nieborowice
43 1910 1048 2516 0372 2338 0001

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko Krzychoo226 nie potwierdził, ale zamówiłem już kity do EQ6. Jeśli Krzychoo zrezygnuje to mam nadzieję że kit znajdzie chętnego na giełdzie :)

 

Nie rezygnuję, nie rezygnuję :) Przez ostatni tydzień byłem pozbawiony dostępu do internetu, więc za brak kontaktu ze mną najmocniej przepraszam i dziękuję za zamówienie również mojego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowalem na nocnym niebie [heq5 RAstronomy] niestety, po okolo 15 minutach musialem zakonczyc, wiec trudno napisac o wszystkich zaletach czy wadach, jednak i w tak krotkim tescie latwo zauwazyc, ze zmiana wychodzi na lepsze, jakosc prowadzenia poprawila sie o jakies 50-60%. Co do "pinion extractor" bardzo przydatne urzadzenie, bez tego mozna sie mocno nameczyc przy zdejnowaniu tej malej zebatki ;)

 

Moge komus wyslac pinion extractor bo akurat za dwie godzinki lece do Polski, konkretnie do Pszczyny, jak ktos blisko mieszka moze podjechac i odebrac lub moge wyslac poczta. Bedzie mozna przeslac to do kolejnych osob potrzebujacych a na koncu chcialbym miec to z powrotem :)

Edytowane przez ares96
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ares96 - fajnie słyszeć z pierwszej ręki potwierdzenie pozytywnych opinii. Mam nadzieję że nasze zamówienia dojdą jak najszybciej :)

 

Przyszło również rozliczenie za mody do EQ6 z Beltingonline. Kurs funta w zrytym banku wyszedł po 5.1344 :(

Zakładam przesyłkę DPD za 16.7 z ubezpieczeniem na 400zł.

11XHEQ6 kit 707,35GBP

shipping 4-6 day road service 45,00GBP

discount -70,73GBP

VAT @20% 135,42GBP

Total: 817,04GBP

Po skomplikowanych przeliczeniach wychodzi po 398,06zł za kit z przesyłkami na gotowo.

Podobnie jak w przypadku poprzednich kitów dostałem zaliczki o różnej wysokości więc każdy będzie sam musiał obliczyć ile trzeba dopłacić. Jeśli ktoś chce kurierem za pobraniem musi przygotować jeszcze 4.91zł więcej.

W przypadku tych kitów nie ma super pośpiechu, ponieważ będą one gotowe około 20 października dopiero i potem jeszcze 4-6 dni przesyłki zanim będą u mnie.

 

Łukasz Socha
ul. Cicha 43
44-144 Nieborowice
43 1910 1048 2516 0372 2338 0001

 

Po przelaniu proszę o PW z podanym adresem wysyłki.

 

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest komplet wpłat za kity do HEQ5 - jak tylko przyjdą wysyłam kurierem całość. Rafałowi (kudi145) wyślę zaraz jak tylko wymienię paski u siebie ponieważ do paczki dojdzie "zdejmowacz zębatek" :) Proszę poustalajcie potem między sobą jak go przekazywać - kolega ares96 też oferował swój ekstraktor do udostępnienia dla innych pod warunkiem że na końcu wróci do niego. Planowe doręczenie paczki do mnie ma być niby dzisiaj wieczorem - jak rzeczywiście przyjedzie a będzie pogodna noc będę miał straszny dylemat :whaaaaa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest komplet wpłat za kity do HEQ5 - jak tylko przyjdą wysyłam kurierem całość. Rafałowi (kudi145) wyślę zaraz jak tylko wymienię paski u siebie ponieważ do paczki dojdzie "zdejmowacz zębatek" :) Proszę poustalajcie potem między sobą jak go przekazywać - kolega ares96 też oferował swój ekstraktor do udostępnienia dla innych pod warunkiem że na końcu wróci do niego. Planowe doręczenie paczki do mnie ma być niby dzisiaj wieczorem - jak rzeczywiście przyjedzie a będzie pogodna noc będę miał straszny dylemat :whaaaaa:

 

Ja na Twoim miejscu wykorzystał nockę do focenia :) Wiadomo,że pogodnych nocek w naszej szerokości geograficznej jak na lekarstwo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, do tego bym Cię nigdy nie namawiał :D Miałem na myśli że ten ekstraktor jest ponadplanowy i skoro ares96 go oferuje to warto żeby został i pomógł nam w akcji. A kto go będzie miał pierwszy czy drugi to wg mnie sprawa chęci tylko. Ja mój będę wysyłał wg listy tak jak pisałem.

 

PS. Paweł - jak go będziesz miał wcześniej to będziesz mógł sprawdzić czy też się nada do montażu EQ6, bo to wcale nie jest powiedziane że spasuje - tam są inne zębatki i ośki też mogą być inne.

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.