Skocz do zawartości

Przyroda i nie tylko z kamery cyfrowej


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 5 lat później...

 Poprzedniej zimy do mojego ogrodu, po raz pierwszy, przyleciał myszołów. Musiał być bardzo osłabiany i wygłodzony, skoro zdecydował się wlecieć do ogrodu.. Prawdopodobnie dostrzegł, że  dokarmiam wrony siwe, więc też przyleciał się posilić. Dokarmiałem go trzy dni, porcjami mięsnymi i już więcej nie przyleciał. Natomiast ostatniej zimy, przyleciał tylko raz. Filmiki są bez dźwięku, gdyż nagrywałem z domu a okna nie chciałem otwierać, ponieważ było zimno na dworze.

 

Panasonic HC-V550.

 

 

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzisiaj zrobiłem sobie spacerek nad rzekę Odra. Do rzeki mam w linii prostej niecałe 800 m, więc bardzo mało. Poszedłem tam, w celu obadania, jaki jest poziom wody. Poziom jest nawet dobry, susza nie wpłynęła znaczącą na poziom wody. Może w innych regionach, jest gorzej, nie wiem. Nawet w starym korycie rzeki, jest woda, na długości około 100 m i szerokości 10 m. Dzisiaj wyczytałem, ze Odra jest mocno skażona i już mnóstwo ryb się otruło, a był już taki moment, że nawet raki się pokazały w rzece.

 

Poniżej dwa filmiki. Odra w Brzegu Dolnym z mostem i stare koryto rzeki.

 

Nagrane z Panasonic HC-V550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiejsze, częściowe zaćmienie Słońca w kamerce. Oraz fotki sprzętu. Ponownie przydał się stary montaż od Uniwersał. W jednym z filmików słychać tą brzęczącą muchowatą, która jest na zdjęciach.

 

Zoom 62X
Panasonic HC-V550, Baader AstroSolar Safety Film ND 5.0, Corel PaintShop Pro X7, Avidemux 2.7.8

 

1.thumb.png.8c6ce99a56e2f3b0854b12ef142c820f.png2.thumb.png.ad2484cfe73afaa689c662352710ff88.png3.thumb.png.9d1dcb27f3c6e49fac6b29c9ac36f139.png

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Od jakiegoś czasu, w moim ogrodzie, mieszka sowa uszatka. Na miejsce "noclegowe" wybrała sobie kilkunastometrowy świerk, który rośnie blisko domu. Dowiedziałem się o jej pobycie w ogrodzie, ponieważ w ciągu dnia, kilka razy pohukuje. Dzisiaj usiadła w dobrze widocznym miejscu, więc od razu ją nagrałem i dzięki temu, mogę ją Wam pokazać. 

 

Panasonic HC-V550

 

 

 

s1.jpg.b055f174405aa94472124bc47cc06d81.jpg

s2.jpg.4f976fc4ac1b913ecbe60f82ad422d53.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.