Skocz do zawartości

Przyroda i nie tylko z kamery cyfrowej


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj spacerując w ogrodzie, wzdłuż płotu, spotkała mnie miła niespodzianka :). Trafiłem na gniazdo zięby, które znajduje się na starym lilaku, w rozgałęzieniu, obrośniętym bluszczem. Policzyłem, że są trzy pisklęta :). Ostatnie 30 sek. filmu najfajniejsze.

 

JVC GZ-V500BEU, Everio MediaBrowser 4, Corel PaintShop Pro X5.

 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego spotkania w ogrodzie to się nie spodziewałem ;). Wyszedłem z domu po godz. 22, żeby się przewietrzyć i na skalniaku spotkałem kunę :). Pobiegłem szybko do domu po kamerę i latarkę i udało się ją nagrać :). Jakość słaba, gdyż słabe oświetlenie. Jednak i tak się bardzo z tego ucieszyłem :). Odniosłem wrażenie, że ona bardziej bawiła się ze mną w chowanego, niż się bała.


JVC GZ-V500BEU, Everio MediaBrowser 4, Corel PaintShop Pro X5.








kuna (1).jpg

kuna (2).jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kot siedział sobie spokojnie na trawie, mimo to , pleszka uznała go za zagrożenie dla swoich piskląt (budka wisi na lipie, która stoi 20 m na lewo, w dół od kota) i postanowiła odpędzić intruza ;). (W 20 sekundzie filmu odpędza). Oraz w drugim filmiku widać jak pleszka wlatuje do budki, żeby nakarmić pisklęta :).

 

JVC GZ-V500BEU, Corel PaintShop Pro X5.

 

 

 


Pleszka (1).jpg

Pleszka (2).jpg

Pleszka (3).jpg

Kot i pleszka (1).jpg

Kot i pleszka (2).jpg

Kot i pleszka (3).jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj też miałem do czynienia z młodym wróbelkiem :). W tym roku przegapiłem moment czyszczenia budek i gniazda są prawie na wysokości otworów wlotowych. Dzisiaj w jednej budce głośno krzyczał wróbelek. Zobaczyłem, że otwór wlotowy jest przytkany dużymi piórami. Poszedłem po drabinę, otworzyłem przednią ściankę budki i dłonią, delikatnie zacząłem go szukać. Siedział w samym rogu z tyłu. Jak tylko go wyciągnąłem, lekko otworzyłem dłoń, od razu odfrunął :). Przy okazji wyczyściłem budkę ;), gdyż pierwszy lęg już się zakończył i młode są już samodzielne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie mam nic ciekawego do pokazania, ale mam informcję. W pobliskim gnieździe jest mały bociek:) pierwszy raz go dziś zaobserwowałem.

Nie próbowałem nagrywać ale trochę wątpię czy będzie go widać przy użyciu mojej kamerki lipnej. Jutro może spróbuję coś nagrać, lub chociaż jakieś zdjęcie zrobić maleństwu.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja takie coś złapałem i zrobiłem z tego slow motion. Niestety osobnikowi się nie powiodło tym razem, widać jak się zsuwa z wodospadu zaraz koło kamieni na pierwszym planie.

 

 

 

 

Edit:

 

Mam jeszcze fotkę ;).

 

4o89.jpg

Edytowane przez spider72
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nagrałem jeża. Zawsze wieczorem przychodzi na kolację. W szóstej sek. filmu złapał pomrowa. Na początku nie wiedziałem co on tak namiętnie udeptuje. Dopiero gdy poszedł, okazało się, że przeszkodziłem mu w przyrządzaniu kolacji ;). Obecnie w ogrodzie mam dwa jeże. Wiele lat temu, gdy jeszcze nie było w pobliżu dużo domów, na kolację potrafiło przyjść na raz i z osiem jeży. Nawet matka z młodymi. Jednak w tym okresie jeszcze nie było kamer cyfrowych i nie miałem jak nagrać ;).

 

Jestem zaskoczony jakością zdjęć. Właściwie to są przechwyty pojedynczych klatek z odtwarzacza. Nic z nimi nie robiłem, tylko trochę zmniejszyłem.

JVC GZ-V500BEU, Everio MediaBrowser 4.

 

 

 

Jeż (1).jpg

Jeż (2).jpg

Jeż (3).jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane boćki:) z dedykacją dla Wojtka bo chyba najbardziej czeka na boćka juniora:P

zdjęcie robione canonem 350d bez obiektywu ale przyłożonym do okularu lunety opticron 80mm ED na statywie Manfrotto ( wartej pare tyś zł, będę ją miał tylko 1 dzień ale może skrobnę jakiś opis jak zdążę).

Filmik kręcony też z przyłożenia do okularu kompaktem Nikon coolpix.

 

Bociany dopiero co się podniosły po kilkugodzinnej ulewie.

Później pewnie jeszcze coś spróbuję dodać :)

 

IMG_2674.JPG

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny film. Sorki za trzęsące ręce, mam nadzieję że bardzo Was to nie będzie irytować bo jeszcze parę filmów mam i małą niespodziankę ;) ale to później.

Od południa już było trudniej kręcić bo kadr jest tuż nad dachem stodoły, a gdy dach się nagrzał to falujemy że hoho.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana niespodzianka:)

Gdy usłyszałem klekotanie, to biegiem na strych bo tam już cały sprzęt był. Załapałem się na końcówkę karmienia, ale niestety nie wyrobiłem się z ustawieniem aparatu by nagrać.

Dzięki temu że było karmienie, czekała mnie niespodzianka, bo są dwa małe boćki:) co przedstawiam na filmie.

Ale ten jeden krótko po posiłku "uwalił się" gdzieś w gnieździe i tak cały dzień schowany.

Ale za to den drugi ma chyba ADHD bo cały czas albo człapie z jednej strony gniazda na drugą, albo wygląda za krawędź, patyki dziobie i "rzuca" nimi. W miejscu usiedzieć nie może:)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.