Skocz do zawartości

zero pojecia


Adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sznownych grupowiczow !

Rozumiem ze pytanie tego typu bylo pewnie setki razy wiec z gory za to przepraszam...

Odrazu zaznaczam ze prawie nic nie wiem o teleskopach i jestem zielony w tym temacie chcialem sobie kupic cos na poczatek tak max. do 500 zl moze polkne "bakcyla" i bede zbieral na cos powazniejszczego, poczytalem troszke grupe i zobaczylemz ze ktos proponuje cos takiego http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...5f9bdced589461c

 

ja jeszcze sie zastanawiam nad tymi

 

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=25419274 (taki sam kosztuje u producenta 390 zl universe.com.pl)

a co myslicie o tym

http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=25117818 (Chinska zabawka?)

 

co myslicie o tym sprzecie, co moglbym przez niego zobaczyc

 

PS. Jeszcze jedno .... rozumiem ze przez teleskop typu refraktor bede mogl poogladac rownierz krajobrazy, a nie tylko niebo noca ( mama nadzieje ze dobrze mysle), a czy z tele. typu newton jest tak samo ? tzn czy bede mogl rowienierz przez niego podgladac "pania z naprzeciwka" czy tylko niebo ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie nic nie wiem o teleskopach i jestem zielony w tym temacie

 

i w tym stanie nic nie kupuj!!!!

 

poczytaj forum! umów się z kimś z bliska na obserwacje...

 

wtedy podejmiesz bardziej świadoma decyzję. i nie wyrzucisz pieniędzy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zapraszam do mojego domku na wsi, 30 km od Koszalina. Wprawdzie nawet do nas dodarła elektryczność w postaci latarni przy drodze, ale wystarczy pójść odrobinę dalej (na łąkę sąsiada) i już mamy warunki idealne (szczególnie na wschód).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to są akurat zalety wsi - że mogę wystawić sobie teleskop na trawnik i w zasięgu mam 3/4 nieba. Ale poprzeciwnje stronie są i minusy - np. to, że 2 razy dziennie muszę odbyć prawie godzinną wycieczkę PKS'em do odległego o 30 km Koszalina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze odzew byl spory ciesze sie ze nie zignorowaliscie mojego pytania..ostatnio nie mialem czasu tu zagladac (praca,szkola no i teraz sesja), zaczalem sie troszke rozgladac i rzeczywiscie chyba bede musial uskladac troszke wiecej grosza mysle mysle ze ok 2000 zl powinno na cos dobrego wystarczyc ... szczerze mowiac im wiecej o tym wszystkim czytam tym bardziej mnie to wciaga, a to mnie bardzo cieszy :) .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj koledzy, nie do końca odpowiedzieliściu Adamu`owi. Uważam, że do podglądania pani z naprzeciwka, to i te za 500zł "teleskopy" także się nadają.

Luki, co Ty opowiadasz? Pomorze, to nie tylko Koszalin, a niedaleko Wejherowa ostatnio dwukrotnie był zlot astrobraci. A gdzie dokładnie mieszkasz? 30 km, to akurat godzinka rowerem, po co siedzieć w autobusie :wink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tez jestem sam (amator astro w  okolicy 100km)  i  znam uroki tego typu  sytuacji, lacze sie w bolu...

 

Z Buska do Tarnowa nie jest tak wiele :)

Z Regulusem planujemy zrobic wypad w miejsce o mneij wiecej takich wspolrzednych :

http://www.pilot.pl/index.php3?z_city_id=0...olrzedne=?28,37

 

Lub tez tutaj :

 

http://www.pilot.pl/index.php3?z_city_id=1...polrzedne=?93,4

 

Wsiadasz w auto jedziesz przez nowy most w Koszycach i masz blizej niz my ;))))

A jak nie to rower...to jakies 30-40km gora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hendryk - do Słupska mam 40 km. Dokładnie to 15 km od Sławna, w kierunku na Polanów, jeśli się orientujesz w tamtejszych okolicach. Miejscowość: Lejkowo, wieś jakich wiele :)

 

Jeśli wiedziałbyś o jakimś zlocie "w okolicy" poiformuj mnie, a chętnie bym się dołączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Lejkowo - całkiem blisko, jakbyś widział pędzącego kolarza, to prawdopodobnie mój brat, a rzadko ja. O zlocie w okolicach nic nie wiem, ale możesz spróbować coś zorganizować, jeżeli masz dobre miejsce, jak Bodzio w Kamieniu. Chociaż już raczej jesienią.

I popraw moje imię :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.