Skocz do zawartości

Aktualnie na Słońcu


Ainar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy mnie oczy zawodzą czy gdzieś się podział temat "Aktualnie na Słońcu" więc wrzucam do nowego, gdyby jednak się gdzieś ten stary odnalazł to proszę o scalenie.

A co do zdjęcia:
Data: 11 kwietnia 2013r
Teleskop: Synta 12" z kitowym okularem 25mm

Aparat: Samsung Galaxy S2


Zdjęcie z projekcji afokalnej, cudów nie ma ale i tak cię ciesze bo powietrze jakoś dziwnie spokojne było :D

Slonce11kwi2013.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawień było tyle na ile pozwalał telefon czyli wartość ekspozycji zjechana maksymalnie na dół (zdjęcie było prześwietlone) i tryb czarno-biały. Co do ostrości - wyciąg maksymalnie skręcony i niżej nie pójdzie :D może spróbuje jeszcze na starym adapterze ze starą redukcją 2" -> 1,25" to coś poleci niżej. Myślałem, że zdjęcie zrobię przez ES'a 14mm ale kitowy okazał się lepszy do tego. Mam parę filmików z tej "sesji" ale dla Registax'a chyba nadal brakuje ostrości. Co jeszcze... Lekkie wyostrzenie, korekcja krzywych i poziomów w PS, no i dodany kolorek. Wrzucam zdjęcie surowe może ktoś będzie się chciał pobawić i pochwalić osiągnięciem :P

20130411_102121.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię sprowokowałem a Ty mnie zastrzeliłeś! Na czarno-białej wersji widać na moim monitorze miejsce gdzie odcina się brzeg okularu ale i tak... WOW. Dla mnie super, nie wiem czy wyciągnąłeś tak granule czy pikseloze zdjęcia ale jak dla mnie super :laughbounce2: Uchylisz rąbka tajemnicy czym potraktowałeś to zdjęcie? Jakie filtry i wartości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka obrabiana w Corel PaintShop Pro X5. Kolejność taka: 1. Inteligenta korekta zdjęcia..., 2. Balans bieli, 3. Światło dopełniające/ Przejrzystość ( w tej opcji można wyciągnąć granule)... 4. Jaskrawość/Kontrast(jeżeli potrzebny). Wszystko robię na wyczucie, ruszam suwaczkami i sprawdzam jak wygląda fotka.

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

od kilku dni na tarczy Slonca jest widoczna nowa grupa plam o nr. 1944. jest duza i piekna. potrzeba tylko dobrej pogody zeby ja focic. wczoraj i dzisiaj miedzy chmurami udalo mi sie zrobic fotki Slonca. wykorzystalem obiektyw zmiennoogniskowy 300mm plus zoom 2x.

Sony SLT a58 iso 200 t=1/640sek.

 

_DSC2522 (Copy).jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 lat później...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.