Jump to content

Sklepy z lornetkami i teleskopami w Radomiu i okolicy


Recommended Posts

Witam.

Zna ktoś jakieś dobre sklepy z lornetkami w Radomiu?

Potrzebuje namiaru sklepów w radomiu w których mógł bym kupić lornetkę Celestron Skymaster 15x70

witam,

komputronik-Plac Konstytucji ,mediamarkt-CH m1 ,fotojoker-CHm1

Link to post
Share on other sites

Salon myśliwski Sedyko na Puławskiej... Nie byłem co prawda już kawałek czasu ale mają tam dużo miejsca i lornetek na pewno nie brakuje. Kiedyś był drugi sklep myśliwski na ul.Miłej ale nie wiem czy jest jeszcze.... Tam też mieli sporo sprzętu.

Edited by krzychb
Link to post
Share on other sites
witam,

komputronik-Plac Konstytucji ,mediamarkt-CH m1 ,fotojoker-CHm1

wydaje mi się, że w tego typu sklepach nie będą mieli celestrona skymastera 15x70, no chyba, że się mylę.

 

Salon myśliwski Sedyko na Puławskiej... Nie byłem co prawda już kawałek czasu ale mają tam dużo miejsca i lornetek na pewno nie brakuje. Kiedyś był drugi sklep myśliwski na ul.Miłej ale nie wiem czy jest jeszcze.... Tam też mieli sporo sprzętu.

tam mogą mieć, muszę zadzwonić i się zapytać, żebym nie jechał na darmo, bo do Radomia mam 40km.

 

A nie ma sklepu typowo pod astronomię?

Edited by Konrad_M
Link to post
Share on other sites

Właśnie podzwoń. W ten sposób zdecydowanie najwięcej załatwisz.. Zresztą słuchaj w każdym sklepie mogą Ci zamówić.... W salonach myśliwskich mają różne sprzęty. W Sedyko widziałem drogie Swarki ale też nie brakowało Delty czy nikona. Samego Sky mastera to i w Media Markcie kupisz jeśli nie na miejscu to sprowadzą tylko w sumie po co?... Bierz przez net.. Kupujesz wygodnie i bez ryzyka. Towar w razie jakiejś wady można przecież zwrócić bez podawania przyczyny.

 

Typowo astro sklepu w Radomiu nie masz ale masz dobre połączenie z Wawą a tam już :Delta,Astromarket i TPL :icon_biggrin:....

Edited by krzychb
Link to post
Share on other sites
Kupił bym przez neta, ale jak sprawdzę czy lornetka ma dobrą kolimację, nie porównam przecież kilku egzemplarzy aby wybrać najlepszą. No chyba, że to zbędne?

 

 

No tak... Obyś miał na miejscu te kilka egzemplarzy i jeszcze umiał profesjonalnie je porównać.... Bo na ewidentny brak kolimacji to zawsze możesz oddać kupując na odległość...... Zresztą zawsze możesz oddać jeśli oddasz sprzęt w stanie "niezmienionym" w ciągu 10dni...

 

 

Tak drogi Polarisie.... Ale to trzeba mieć jeszcze wiedzę,żeby porównać... Bo... Sprawdzić, czy lorneta daje obraz podwójny czy poprawny to każdy potrafi i w tym przypadku reklamacja na odległość nie jest problemem. Ale ocenić dokładność kolimacji, wady optyczne lornetek dających generalnie poprawny obraz dzienny to już nie taka prosta sztuka..... Swoją droga czasem trącająca o szukanie dziury w całym w "pewnych" przypadkach :icon_rolleyes:

Edited by krzychb
Link to post
Share on other sites
Guest polaris

Masz rację. Mnie bardziej chodziło o ergonomię samego korpusu i muszli ocznych. W dzień nawet nie wychwycisz niektórych wad optycznych, a nawet minimalnego rozkolimowania które będzie wyraźnie widoczne na gwiazdach. W sklepie ocenisz jakość wyczernienia, warstwy przeciwodblaskowe, odwzorowanie bieli, ogólną korekcję pola, chromatyzm, dystorsję, wygodę ogólną i czy pasuje Ci ER.

Link to post
Share on other sites
Masz rację. Mi bardziej chodziło o ergonomię samego korpusu i muszli ocznych. W dzień nawet nie wychwycisz niektórych wad optycznych, a nawet minimalnego rozkolimowania które będzie wyraźnie widoczne na gwiazdach. W sklepie ocenisz jakość wyczernienia, warstwy przeciwodblaskowe, odwzorowanie bieli, ogólną korekcję pola, chromatyzm, dystorsję, wygodę ogólną i czy pasuje Ci ER.

 

Tak...Ale zważ na to,że kolega ukierunkowany jest na SM 15x70 a w obrębie tego tylko modelu większość cech będzie zupełnie tożsamych... Ot dla przykładu, nie ma SM 15x70 z warstwami lepszymi bądź gorszymi , oddających biel lepiej bądź gorzej... Na wszystkie rażące wady w obrębie tego modelu zawsze można zrobić zwrot a tych maluczkich człek bez doświadczenia i tak nie wychwyci a i nie będą one tak znaczące w praktyce dlatego ja zachęcam do zakupu przez net.... Sposób bezpieczny i wygodny.... No ale niech tam sobie decyduje sam zainteresowany.... Pozdrawiam Serdecznie :laughbounce2:

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem już lornetkę w sklepie mysliwskim Sedyko w Radomiu. Przyszła do sklepu wczoraj, sprawdzili ja i mówią, że jest wszystko ok, jadę ją odebrać jutro i sprawdzę dokładnie. Nie chcieli mi sprowadzić większej ilości sztuk w celu sprawdzenia i porównania, ale za to dali najniższą cenę jaka jest na ceneo i jeszcze mówią że przy odbiorze opuszczą na dobre piwo.

W tym przypadku i tak będę miał tylko jedna sztukę do oglądania, dlatego faktycznie chyba lepiej i wygodniej by było zamówić przez internet, zwłaszcza, że do Radomia mam 40 km.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 21 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 130 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
    • Like
   • 247 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 85 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.