Skocz do zawartości

cos w tym jest :):):):)


Rekomendowane odpowiedzi

Dowód osobisty ma formę spersonalizowanej karty identyfikacyjnej o wymiarach 54 x 85 mm, wykonanej z tworzywa sztucznego, zawierającej dane osobowo-adresowe - tyle mówi rozporządzenie Rady Ministrów. Ale mało kto wie, że format nowo wprowadzanych dokumentów jest - jak zauważył podczas wizyty w Polsce Däniken - nieprzypadkowy.

 

Czy może bowiem być przypadkiem, że dwie długości dowodu podzielone przez jego szerokość dają - nieomal dokładnie - słynną ludolfinę π = 3,1416? Czy przypadkiem jest, że stosunek boku dłuższego do krótszego równy jest stosunkowi długości orbity Marsa do orbity Ziemi? Czy nikogo nie dziwi, że długość dowodu wyrażona w milimetrach i pomnożona przez sto jest równa uniwersalnej stałej gazowej, zaś szerokość wyrażona w milimetrach podzielona przez tysiąc równa jest masie elektronu podanej w atomowych jednostkach masy? Jednocześnie długości dwóch krótszych boków pomnożone przez 1012 dają odległość Wenus od Słońca, długość dłuższego boku pomnożona przez 7x1013 daje odległość Plutona od Słońca, pomnożona przez 8x1012 daje długość orbity Wenus, a przez 11x1012 - długość ziemskiej orbity. Obwód pomnożony przez 5x1012 równy jest długości orbity Marsa, a pomnożony przez 1014 - długości orbity Neptuna. Płytka o tak dobranych wymiarach, że kodują one większość istotnych stałych fizycznych i informacji o naszym systemie planetarnym, nie może być dziełem przypadkowego urzędnika. Z pewnością stworzyła ją pozaziemska potężna Inteligencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem już coś ostrzej powiedzieć :roll:

:twisted:

ale zorientowałem się w jakim dziale jestem

:wink:

Brawo Elwira :Cheers:

 

a tak swoją drogą niektórym powinni pozabierać te kalkulatory

czego to ludzie nie wymyślą z nudów :?: :mrgreen:

 

Pozdrawiam

:smoke:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda Elwiro, że zamieściłaś to w tym dziale. Trzeba tych naszych kolegów bez poczucia humoru nieco podpuścić. A niech się podenerwują. I bardzo dobrze, że nie dałaś żadnych minek w tekście. To było świetne, tak trzymaj :buzi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Benedykt
Dowód osobisty ma formę spersonalizowanej karty identyfikacyjnej o wymiarach 54 x 85 mm, wykonanej z tworzywa sztucznego, zawierającej dane osobowo-adresowe - tyle mówi rozporządzenie Rady Ministrów. Ale mało kto wie, że format nowo wprowadzanych dokumentów jest - jak zauważył podczas wizyty w Polsce Däniken - nieprzypadkowy.

 

Witaj Elwiro !

 

Nie do końca jest tak jak, piszesz.

Dowód osobist ma tzw. format ID-1, którego wymiary określa norma ISO 7810.

Wymiary te wynoszą :

długość : 3,370" (85,598 mm)

szerokość : 2,125" (53,975mm)

grubość : 0,030" (0,762mm)

Przyjmuje się przybliżone wymiary karty ID-1 (SxDxG) 54x86x0,76 mm.

 

Poza tym format nowo wprowadzonych dokumentów nie jest wcale nowym formatem, lecz stosowanym od wielu lat. Wszystkie karty magnetyczne (np. kredytowe, bankomatowe) mają takie wymiary.

W przypadku kart elektronicznych stykowych i zbliżeniowych taka sama jest szerokość i długość, natomiast grubość jest zwykle nieco większa i wynosi w zależności od rodzaju karty i producenta od 0,8 do 1,0 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt
długość : 3,370" (85,598 mm)

szerokość : 2,125" (53,975mm)

grubość : 0,030" (0,762mm)

 

Ciekawi mnie dlaczego akurat te wymiary są takie, a nie inne (jak chociażby "pełne" mm lub cale). :shock:

 

Wymiary w milimetrach nie są "pełne", bo wynikają z przelicznika calowego.

 

Jeśli chodzi o wymiary w calach, to są przecież "pełne" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

A tak poważnie, to nie zastanawiałem się nad tym. Podstawowa jednostka w miarze calowej (czyli cal) jest zbyt duża, aby móc w niektórych przypadkach stosować całkowite wielokrotności. Stąd ileś tam miejsc po przecinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary w milimetrach nie są "pełne", bo wynikają z przelicznika calowego.  

 

Jeśli chodzi o wymiary w calach, to są przecież "pełne"    

 

A tak poważnie, to nie zastanawiałem się nad tym. Podstawowa jednostka w miarze calowej (czyli cal) jest zbyt duża, aby móc w niektórych przypadkach stosować całkowite wielokrotności. Stąd ileś tam miejsc po przecinku.

 

To chyba tak:

3,370" to 3 i 3/8"

2,125" to 2 i 1/8"

 

aby było dokładniej używają jaszcze 1/16" :mrgreen:

 

Pozdrawiam

"smoke"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze zaczynacie,waszmoscie,dzielic wlos na czworo:))))))))))))))

Ten zart jest ironia na Danekena,poniekad moze slusznie poniekad moze nie.

A`propos liczenia,to ja liczylam to systemem dwunastkowym,bo jest podzielny przez najwiecej liczb i ulamki sa ladniejsze:))))))))))))))

Dzieci i matematyka zawsze mowia prawde.Dajcie mi grzechotke!:)))))) :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.