Skocz do zawartości

Kupno dwóch wężyków spustowych w sklepach foto - tragedia


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przeglądam oferty sklepów i po prostu chcę dokupić 2 wężyki spustowe: jeden do canon 500D mod i drugi do 6D. Przeglądając oferty sklepów można się nabawić ciężkiej nerwicy serca albo zawału.

Opisy pomylone, robione na zasadzie crtl+c crtl+v. Zdjęcia przy opisach wsio rawno - szukam RS-60N3, na zdjęciu końcówka E3, szukam RS-60E3, a na zdjęciu końcówka N3. Więc kurcze nie wiem, czy jak zamówię to przyślą mi to co chciałem, czy to co jest na zdjęciu :(

 

Kurcze, czy tylko ja się czepiam takich pierdółek ? Wkurza mnie takie niedbalstwo.

 

Grrrrrrrrrrrrrrrr - no dobra prawie mi przeszło...

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś kupiłem w Fotoamigo coś takiego http://www.fotoamigo.pl/canon-600d-550d-500d-450d-400d-350d-300d-60d-elektroniczny-interwalowy-wezyk-spustowy-phottix-tr90-p-468.html

tylko, że kosztowało to połowę mniej niż dzisiaj

oczywiście z wtykiem do C350D

inne drobiazgi też tam kupiłem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie żadnego bawienia się w samoróbki - potrzebuję wężyków również do timelapsów.

 

Jeśli zależy ci na programowalnym, to mam w domu jeden, którego nie używam (wtyczka micro-jack). Mogę zabrać na zlot, wygląda tak, jak pod linkiem Zbyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! widzę, że problem jest szerszy niż myslałem. Polujac na "Pana Starrsa" zarchiwizowałem bezzwrotniew śniegu wężyk do Sony A-200/A-57 dwa lata temu bez problemu do kupienia w sklepach foto... Dzisiaj,....od "Sklepu dla Idiotów" począwszy, przez MediaXpert, Euro AGieDe, FotoDżołkera, i wiele, wiele innych w RZ w których tego typu utensylia spodziewałbyś się znaleźć a, słyszysz "Nie ma takich części bo mało schodzą, NIE OPŁACA SIĘ,....niech Pan sobie poszuka w Internecie"1) Co raz bardziej tęsknie do "parszywych" lat 90-tych...

 

 

__________________________

1) Był taki szmonces o zasadniczej różnicy między capitalizmem a sołszylizmem: "tu nie da się nic sprzedać tam nie da się nic kupić".

 

 

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don Pedro - jakbyś widział co na półkach mają w Tarnobrzegu (chodzi mi sklepy foto) to załamałbyś ręce. Te pseudo fotograficzne punkty to gorzej niż PRL. Nie ma dosłownie nic. Moje ostatnie pytania jak byłem w dwóch sklepach:
1. czy są żarówki błyskowe ? "A chodzi Panu o żarniki do lamp błyskowych..."

2. potrzebuję dekielek do obiektywu 58mm - "nie ma i nie będzie..."

3. a czy filtry NDx400 dostanę ? - "niestety nie mamy..."

 

psia mać z tym wszystkim :(

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tego problemu, u nas nie ma dobrych sklepów fotograficznych (zastąpiły je marnej jakości pseudo góralskie karczmy) więc wszystko kupuję online.

A z drugiej strony to gwałtowna sprzedarz internetowa doprowadziła do sytuacji iż w sklepie stacjonarnym mamy tylko rzeczy które szybko schodzą i można na nich zarobić.

czyli w skrócie to rynek czyli my klienci sami do tego doprowadziliśmy, ale mi w sumie to nie przeszkadza. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek zawsze można zainstalować w smartfonie coś takiego https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.dslrcontroller&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImV1LmNoYWluZmlyZS5kc2xyY29udHJvbGxlciJd , i za pomocą telefonu sterować wszystkim. Problem pojawia się jak nie mamy smartfona :szczerbaty:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam tych problemów

w sklepie, o którym wcześniej pisałem byłem kilka razy. Prowadzą go pasjonaci, którzy mają pojęcie w temacie, a sam sklep jest dobrze zaopatrzony. Gdy zadzwoniłem, że przyjadę kilka minut po zamknięciu to zaczekali

raz ich nie posłuchałem i kupiłem coś co mi odradzili i ... to był ostatni taki mój zakup. Jednak to oni mieli rację

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam tych problemów

w sklepie, o którym wcześniej pisałem byłem kilka razy. Prowadzą go pasjonaci, którzy mają pojęcie w temacie, a sam sklep jest dobrze zaopatrzony. Gdy zadzwoniłem, że przyjadę kilka minut po zamknięciu to zaczekali

raz ich nie posłuchałem i kupiłem coś co mi odradzili i ... to był ostatni taki mój zakup. Jednak to oni mieli rację

 

pozdrawiam

 

I właśnie tam zamówiłem wczoraj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.