Skocz do zawartości

Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Stężnica 2013 - zdjęcia, relacje


Rekomendowane odpowiedzi

Liczyłem na to, że ktoś ze 100 zlotowiczów zrobi jakieś zdjęcia podczas projekcji filmu o Pawle Maksymie - dołączył bym te zdjęcia do II części filmu. Ale chyba nikt takich zdjęć nie robił...

 

Hermes, jestem przekonany, że są takie zdjęcia. Zapewne przez delikatność materii nikt nie chce ich publikować w tym wątku. Po tym poście może ktoś udostępni Ci na priwa, albo wrzuci publicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na to, że ktoś ze 100 zlotowiczów zrobi jakieś zdjęcia podczas projekcji filmu o Pawle Maksymie - dołączył bym te zdjęcia do II części filmu. Ale chyba nikt takich zdjęć nie robił...

 

Szkoda że nie napisałeś przed zlotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szkoda że nie napisałeś przed zlotem.

 

Ponieważ przed zlotem były głosy krytyczne, że puszczenie filmu tylko o Pawle to zły pomysł, nie chciałem zabierać dalej głosu na Forum w tej sprawie.

Jeszcze sporo czasu przed zlotem korespondowałem z Adamo w sprawie puszczenia filmu o Pawle i zdecydowania, którą wersję puścić - sam podjąłem decyzję, że pełna wersja będzie za długa.

 

Napisałem do Adamo w sprawie zrobienia zdjęć podczas projekcji filmu.

Cyt: "...Może udało by się sfotografować grupę oglądających film o Pawle ? Umieścił bym to drugiej części filmu, w której zdjęcia z ostatnich kilku lat będą stanowić większość..."

Dostałem odpowiedź: "...Ok postaram się to zorganizować..."

Nie chciałem się więcej narzucać (przypominać)... Wiem od Adamo, że film oglądali prawie wszyscy, którzy w piątek po południu byli już na zlocie. Przynajmniej widownia dopisała. :)

 

Trudno - nie ma sprawy. Film zakończę zdjęciami z pogrzebu Pawła - chyba prawie 90% zdjęć i nagrań wideo które umieszczę na filmie, zostały zrobione przez Janusza Wilanda i przeze mnie. Mam nadzieję, że film spodoba się tym, którzy dostali pełną I część (rodzina i najbliżsi znajomi Pawła, których znam).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje zdjęcie jest z pokazu filmu. Tak jak pisał Adamo, warunki oświetleniowe nie sprzyjały, a zastosowany przeze mnie statyw butelkowy nie był jakoś super stabilny. Wszakże zdjęcie jest.

 

http://astropolis.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=95415

 

Jakbyś chciał RAWa, albo jpeg w pełnej rozdzielczości to pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podnieść jeszcze temat, o którym wszyscy szeptali a tu chyba nikt jeszcze go nie poruszył.

Temat nieba. O ile nie da się nic zarzucić organizacji zlotu, warunkom zakwaterowania i jedzonku (mega!) to odnoszę wrażenie, że niebo nad Stężnicą to nie jest niebo nad Roztokami. Czy mi się tak tylko wydaje czy ktoś jeszcze odniósł takie wrażenie? A do przecież do Roztok raptem kilkanaście kilometrów zaledwie...

 

Mi (i pewnie większości z Was) to szczególnie nie przeszkadza ale mej lubej opowiadałem wręcz legendy od bieszczadzkim niebem. A tu niebo było tylko ciemne, a nie epicko ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do tego nie przyczynił się też maj? Poprzednie zloty były wcześniej, a noc astronomiczna dłuższa. Również nie byłem pod wrażeniem tego nieba w porównaniu z tym, co widziałem w Roztokach np. we wrześniu. Tam zaliczyłem opad szczeny, tu było co najwyżej poprawnie. Nie było to również niebo bezchmurne, a przejrzystość powietrza nie była idealna. Był taki moment chyba drugiego dnia, kiedy pazur pokazały okolice Skorpiona i Strzelca, czarne niebo i szpilkowate gwiazdy. Niestety nie przełożyło się to na resztę nieba.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć rację. Choć z drugiej strony do przesilenia letniego było jeszcze 1,5 miesiąca a w Bieszczadach noc astronomiczna występuje normalnie przez cały rok. Ale ciężko mi się na ten temat wypowiadać bo w Bieszczadach pod gwiazdami byłem dwa razy. To powinni stali bywalcy na ten temat coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, to była taka pogoda. Ciągle coś wisiało na niebie. Był taki moment gdzie zrobiło się naprawdę fajnie ale szału nie było.

Od Stężnicy do Roztok jest w linii prostej 10-11km więc tylko Baligród może troszkę przeszkadzać bo do Leska jest 20km.

Niech się wypowie Szymek czy Jcbo bo oni bywali tam już kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolu, nie spodziewam się po tobie agresji w moim kierunku :) Wiem, że z pogoda różnie bywa i tyle ale z drugiej strony ciesze się, że była taka pogoda jaka była bo jak by miało lać jak kilka dni temu to ja pier...
Ja obstawiam że to jednak taka pogoda się trafiła.

Edytowane przez Adamo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć rację. Choć z drugiej strony do przesilenia letniego było jeszcze 1,5 miesiąca a w Bieszczadach noc astronomiczna występuje normalnie przez cały rok. Ale ciężko mi się na ten temat wypowiadać bo w Bieszczadach pod gwiazdami byłem dwa razy. To powinni stali bywalcy na ten temat coś powiedzieć.

 

W Stężnicy też byłem dwa razy, ale zrobiłem mały wywiad środowiskowy (z tubylcem ;) oglądającym nocne niebo

Okazuje się, że Stężnica w ma bardzo dobre opinie o jakości nieba, chociaż są lepsze miejsca, ale niestety dostępne tylko dla pieszych.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.