Skocz do zawartości

Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Stężnica 2013 - zdjęcia, relacje


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim , którzy mi pomagali przy noszeniu gratów i wspierali duchowo. Na szczególne uznanie zasługuje Phaether wraz Towarzyszką i Mariusz, którzy do końca czekali by pomóc mi zabrać się z powrotem z placu boju. Wcześniejszej nocy sprawdzaliśmy jak długo można obserwować M57. Doczekaliśmy do 4:00 kiedy to na bardzo już jasnym błękitnym niebie wciąz bardzo wyraźnie było widać Mgławicę Pierścień. Niestety zmęczenie było silniejsze od ciekawości.

 

Towarzyszka ma na imię Aga a mój nick to jedno "h" :P

Przyznam, że w moim przypadku to nie był przejaw zmęczenia a raczej chłodnej kalkulacji ;) Na polu obserwacyjnym zostaliśmy tylko we dwóch, godzina 4:00, M57 jeszcze miała potencjał utrzymać się jakiś czas a ja już myślałem, jak wstanę na śniadanie ;)

Jeśli na następny zlot przywieziesz to 32" to możemy mieć problem z transportem lustra.

Tak czy owak dzięki wielkie za udostępnienie Pablitusa, był nawet taki okres czasu z nocy z piątku na sobotę, że miałem go na wyłączność bo reszta gdzieś uciekła. Widoki nieziemskie.

Minus taki, że moje dziewcze chce mieć takiego samego :wacko:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Postanowiłam dołączyć do tego zacnego grona. Bardzo się cieszę, że udało mi się być z Wami na zlocie. Pierwszy raz uczestniczyłam w czymś takim i jestem pod ogromnym wrażeniem. Co prawda nie znam się tak na tym wszystkim jak Wy, ale mój "astroparodiowiec" zaraził mnie miłością do astronomii i powoli poznaję jej tajniki :P Dziękuję za świetną atmosferę i mile spędzony czas w doborowym towarzystwie :) Dziękuję Maxowi za te cuda, które mogłam oglądać przez jego bestię i Pablitowi za przepiękne słoneczko oraz Panasowi za transport do domu przez 20 km dziurawej drogi :P Z resztą dziękuję wszystkim za cały zlot i czekam na jeszcze więcej zdjęć. Było naprawdę super i na pewno jeszcze nie raz zagoszczę na takim zlocie. Pozdrawiam! Aga

 

 

.Dziękuję wszystkim , którzy mi pomagali przy noszeniu gratów i wspierali duchowo. Na szczególne uznanie zasługuje Phaether wraz Towarzyszką i Mariusz, którzy do końca czekali by pomóc mi zabrać się z powrotem z placu boju.

Towarzyszka poleca się na przyszłość i czeka na jakiś galaktyczny obraz :D

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dziękuję Wam wszystkim za wspaniały zlot.

Szczególne pozdrowienia ślę ekipie z mojego domku, zwłaszcza dla historyków i dentystów za wyborne towarzystwo na połoninach; ekipie warszawskiej z domku "Cinkciarz" za ponadstandardową dawkę humoru, koledze z domku "Dochtór Nobilem" za miłe rozmowy, koledze i koleżance z domu "Emigrant" - szczególnie za mrożące krew w żyłach opowieści o opustoszałym domku "Tokarz" i za miłe towarzystwo w drodze powrotnej, która pięknie nastrajała do opowieści o łazikach marsjańskich.

Wszystkim dziękuję za to, że byli - już na wasz widok człowiekowi lżej się na duszy robi :friends:

I oczywiście przeogromne podziękowania dla Adamo za organizację (szczególnie za wprowadzenie oferty LastMinute oraz WeźSięDoCholeryCzłowiekuZdecyduj).

 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
szczególnie za mrożące krew w żyłach opowieści o opustoszałym domku "Tokarz"

:rofl: Kurde umieram z ciekawości :whaaaaa:

Musicie mi to w Zatomiu opowiedzieć! :)

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dziękuję wszystkim za zlot! przede wszystkim szczególne podziękowania dla Adama za organizację. :) Podziękowania szczególne także dla Paethera za wykombinowanie miejscówy na zlocie na dwa dni przed terminem oraz astroparodystyczną mapę nieba. Dziękuję też m_jq2ak'owi za transport i udostępnienie swojego mini-taurusika o aperturze jedynie pół metra.

 

A teraz kilka słów o zlocie.

Za postem Wimmera muszę koniecznie dorzucić kolejną listę skarg i zażaleń... Sorry... muszę.

 

Po pierwsze... Miejscówka w jakiej organizowany był zlot. Ciemno jak w d..e u murzyna. Kto to widział?! Można było zęby powybijać idąc do swojego teleskopu. A co gorsza staranować czyjś sprzęt. To jest niedopuszczalne!
Po drugie... Towarzystwo... no tragedia po prostu. Do tej pory mam zakwasy przepony. Ileż można mieć dobry humor i się śmiać? No ja się pytam?!
Po trzecie... Teleskopy... No tutaj to już w ogóle przegięcie ze strony zlotowiczów. Na polu stały jakieś w ogóle przerośnięte monstrumy... żeby to chociaż 12"... A to jakieś 16stki a co gorsza 20" i 22". No kompleksów można się nabawić po prostu. Jeszcze mnie niedobroty zmuszały "no weź popatrz na M51... Nooo patrz". No i co? Musiałem ulec... Bo co biedny zrobić miałem? :/ No i? Do tej pory mam powidok M51 z takimi obrzydliwie jasnymi ramionami, z takim paskudnym nieestetycznym w ogóle mostem międzygalaktycznym i strukturami wokół jej sąsiadki. No obrzydlistwo. Bleeee
Tutaj też szczególny ochrzan dla Pablito, co mu się zachciało lunta na Słońce wystawiać przy takim upale. A mówiłem jak do człowieka. Przenieś go w cień... Ale nie... Nie posłuchał. Skandal... Wo ogóle te paskudne granule,mastur yyy... protuberancje. jednym słowem, ohyda... i to przy upale z 40*C. No po prostu skandal.
Po czwarte... Komety. No kto to widział żeby przez teleskop widać było kometę ponad 15 mag?! Wiecie ile to w sumie daje komet do obserwacji? Ile to komet do oceny i ile to czasu zajmuje? A ja tylko C/2012 S1 (ISON) obserwowałem... Co gorsza w GUIDE8 brakło mi zasięgu gwiazdowego i nie miałem gwiazd do porównania na mapce! Skandal! Kto to widział takie niebo gdzie zasięg gwiazdowy w teleskopie jest dużo większy od zasięgu gwiazdowego takiego programu jak GUIDE8?! No i jak to się skończyło? Musiałem zapełnić kolejne megabajty na dysku jakimś katalogiem gwiazdowym.

Także to na razie tyle skarg. Niech no mi się jeszcze coś przypomni... :D


Pozdrawiam!
Maciek. :)

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzyszka ma na imię Aga a mój nick to jedno "h" :P

Przyznam, że w moim przypadku to nie był przejaw zmęczenia a raczej chłodnej kalkulacji ;) Na polu obserwacyjnym zostaliśmy tylko we dwóch, godzina 4:00, M57 jeszcze miała potencjał utrzymać się jakiś czas a ja już myślałem, jak wstanę na śniadanie ;)

Jeśli na następny zlot przywieziesz to 32" to możemy mieć problem z transportem lustra.

Tak czy owak dzięki wielkie za udostępnienie Pablitusa, był nawet taki okres czasu z nocy z piątku na sobotę, że miałem go na wyłączność bo reszta gdzieś uciekła. Widoki nieziemskie.

Minus taki, że moje dziewcze chce mieć takiego samego

 

 

Towarzyszka ma na imię Aga a mój nick to jedno "h" :P

Przyznam, że w moim przypadku to nie był przejaw zmęczenia a raczej chłodnej kalkulacji ;) Na polu obserwacyjnym zostaliśmy tylko we dwóch, godzina 4:00, M57 jeszcze miała potencjał utrzymać się jakiś czas a ja już myślałem, jak wstanę na śniadanie ;)

Jeśli na następny zlot przywieziesz to 32" to możemy mieć problem z transportem lustra.

Tak czy owak dzięki wielkie za udostępnienie Pablitusa, był nawet taki okres czasu z nocy z piątku na sobotę, że miałem go na wyłączność bo reszta gdzieś uciekła. Widoki nieziemskie.

Minus taki, że moje dziewcze chce mieć takiego samego :wacko:

Sorki za niepamięć. To nerwicowe. Nie nalezy brać do siebie. Przez to, że chciałem złapać dwie sroki za ogon oglądaliście rozkolimowanym (Pablitusa i C11). Za byki i brak przecinków też przepraszam. Z 32 damy radę. Lustro będzie ważyło jakieś 42kg, czyli tyle ile worek cementu. Znam takiego, który brał 3 worki na raz:) Ucałuj Agę . Dziewczyna wie co ma znaczenie pod ciemnym niebem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd nikt nie narzeka na marudzących astrofotografów :-D to dobry znak :-)

stuka mi 5 godzina obróbki materiału :-))))

 

Ze swojej strony muszę powiedzieć, że z wielkim smutkiem rozstawałem się ze znajomymi i nowymi twarzami :-( Fajnie było Was poznać/zobaczyć po raz kolejny. Fajnie się było z Wami napić. Fajnie było obserwować wizualowców czy przypadkiem nie rozkładają się za blisko astrografów. Fajnie było pokląć na "świnie" :-).... Reasumując - czy to wizualowiec, czy astrofotorgaf, czy zakochany w niebie amator, czy osoba która chce się rozkochać... Fajnie mieć Was za znajomych :-)

 

Dzięki

Paweł

Edytowane przez Pav1007
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czwarte... Komety. No kto to widział żeby przez teleskop widać było kometę ponad 15 mag?! Wiecie ile to w sumie daje komet do obserwacji? Ile to komet do oceny i ile to czasu zajmuje? A ja tylko C/2012 S1 (ISON) obserwowałem... Co gorsza w GUIDE8 brakło mi zasięgu gwiazdowego i nie miałem gwiazd do porównania na mapce! Skandal! Kto to widział takie niebo gdzie zasięg gwiazdowy w teleskopie jest dużo większy od zasięgu gwiazdowego takiego programu jak GUIDE8?! No i jak to się skończyło? Musiałem zapełnić kolejne megabajty na dysku jakimś katalogiem gwiazdowym.

 

Guide 9 :Salut: się kłania :smokin:

 

Z chęcią bym się złożył z kimś co by w kilka osób zakupić źródła - Guide 9 jest na licencji GPL - tylko ... trzeba mieć płytkę DVD z źródłami ;)

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.