Skocz do zawartości

10 lat Astropolis - 1. września 2013.


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Astropolis to głównie ludzie ze wschodu i południa.

 

Nie widziałem tego w pierwszym czytaniu (albo post był wyedytowany). Drogi Ignisie, załączam mapę naszych "podbojów". Zaznacz na niej swoje rubieże, żebyśmy wszyscy mieli świadomość, gdzie wtykasz swoje flagi i gdzie nam nie wolno przebywać.

 

A tak na serio - proszę, żebyś się jednak powstrzymał z takimi postami, a szczególnie w takim wątku.

 

PS. Jak widzisz, nieźle stoimy w całym kraju i sądzę, że ta mapa odzwierciedla po prostu popularność astronomii w danych regionach. AP miesięcznie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy ludzi, co oznacza, że takie statystyczne wnioski można już wyciągać (penetracja bliska 100%).

rejonizacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest świetna okazja, żeby jednoczyć ruch astroamatorski, zmniejszyć podziały czy animozje. Piękna byłaby wspólna impreza, może nawet przedłużona - jedna bezpośrednio po drugiej w tej samej lokalizacji. Uczestnikom w to graj - mogliby zaliczyć całość lub którąś z części. Tylko trzeba iść na współpracę, nie na jakąś tam wydumaną konkurencję.

Wspólny zlot załatwiłby wiele a pewnie byłby łatwiejszy w organizacji.

Astroamatorzy, łączcie się! :Astrobrać:

 

Zgadzam się w 100%.

 

PS. To dobry moment, żeby rozpocząć nową świecką tradycję - co najmniej 1 zlot w roku mógłby być organizowany przez wszystkie fora. Jestem przekonany, że Janusz (Astromaniak) da się namówić, ekipa Astronomia.pl za pewne także. Zostaje FA i AstroCD (mam nadzieję, że także by się przyłączyli). Lepszej okazji nie będzie.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mapki Adama dodam coś od strony statystycznej. Te trzy województwa co wyszły na bardziej spenetrowane liczbowo,

są zarazem albo duże albo gęsto zaludnione. Zatem gdyby policzyć nasycenie astropolitańczykowianami

na 100 tyś mieszkanców to mapa byłaby prawie jednokolorowa. Wszędzie podobnie mocno zabarwiona.

 

Pozdrawiam

p.s.

Przy okazji przepraszam, jeśli komuś nie podoba się, że myślę matematycznie

i dlatego czasami upieram się (i dziwię jak jest inaczej) żeby na forach nie pojawialy się linki

do innych for. Bo zawsze mi się wydaje, że tego nie da się sprawiedliwie wyważyć

(po równo czy jakoś tak) i dlatego najbezpieczniej (coby najeleganciej tedy) tego po prostu nie robić.

Może nie tyle upieram co proszę o takie samopowstrzymywanie się. ;)

 

 

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ciebie to akurat wcale, a wcale to nie dotyczy Adamie :)

Pozdrawiam

p.s.

a ponadto ja tylko skomentowałem mój wcześnijszy wpis w tym wątku

(to było uzupełnienie mojej Edyty no takie jakby objaśnienie jej - stonowane)

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mapki Adama dodam coś od strony statystycznej. Te trzy województwa co wyszły na bardziej spenetrowane liczbowo,

są zarazem albo duże albo gęsto zaludnione. Zatem gdyby policzyć nasycenie astropolitańczykowianami

na 100 tyś mieszkanców to mapa byłaby prawie jednokolorowa. Wszędzie podobnie mocno zabarwiona.

 

Masz pewnie rację, bo idąc głębiej, to na mapie miejsc widać, że największa koncentracja jest w dużych skupiskach, jak miasta.

ap_miasta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Prostamol pomoże? :)

A tak na serio- niedawno wróciłem do astronomii i astrofotografii i nie pamiętam i tych i tamtych wojenek. I więcej- mam je gdzieś. Będę jeździł na każdy zlot na który będę miął ochotę pojechać a jak ktoś mnie uzna "persona non grata" to pojadę na działkę do Broku i tez będę focił.

Czytam to wszystko i coraz bardziej się dziwię - o co tu właściwie chodzi? Strefy wpływów, wojenki, wykresy,dowody - nie rozumiecie że w ten sposób ZNIECHĘCACIE ludzi do wspólnego oglądania nieba?

Tyle na ten temat.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który będę miął ochotę pojechać a jak ktoś mnie uzna "persona non grata" to pojadę na działkę do Broku i tez będę focił.

No to może po prostu przyjedziemy do Ciebie w większej grupie? :D

 

A moje wykresy nie są w kontekście "wojenek", a po prostu - to wątek także o historii Astropolis, więc pewnie podzielę się jeszcze innymi zakulisowymi informacjami. Ubolewam, że Ignis zmienił znaczenie tych wypowiedzi - zakładam, że nieświadomie.

 

Chciałem znaleźć statystyki od 2003 roku, ale jakoś nie potrafię. Monitoring Google mamy jakoś od 2008 roku dopiero. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna retrospekcja - Astropolis (Astro-Forum) z lipca 2006:

 

afnew.jpg

 

i jeszcze zmiana strony głównej (kiedyś mieliśmy stronę startową - z której, btw - prawie nikt nie korzystał, dlatego została zlikwidowana). Poniżej wersja z roku 2007 (projekt):

 

AF2007.jpg

 

A to pierwsza wersja strony głównej - 2003 rok, wrzesień:

 

ap_home.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje FA i AstroCD (mam nadzieję, że także by się przyłączyli). Lepszej okazji nie będzie.

 

Wątpliwa sprawa i to nie ze względu na jakąś politykę, tylko na FA już dosyć mocno zakorzenił się plan "5-8 września - Zatom", a AstroCD raczej pojedzie na AstroShow w Spale, który jest organizowany również w weekend na przełomie sierpnia i września.

Trochę późno na takie inicjatywy gdzie wszystko już przyklepane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak już wspominamy sobie historię forum to przypominałem sobie, że jakiś czas temu (już dobre 4 lata minęły od tego momentu :whaaaaa:) opisywałem zmiany w wyglądzie w pierwszych latach jego działalności. Oto link do tematu:

 

http://astropolis.pl/topic/26380-powrt-do-przeszoci/

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie i kiedy ?? :D

 

Termin jest już raczej pewny. Miejsce nie, ale ze względu na bardziej konferencyjno-warsztatowo-imprezowy charakter, na pewno musi to być miejsce dobrze skomunikowane (liczę na gości także z zagranicy). Myślę, że w przeciągu najbliższych 2 tyg będziemy w stanie przedstawić Wam projekt tego wydarzenia oraz pewnych partnerów, którzy w imprezę włożą coś od siebie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lokalizacja gdzieś na wschodzie kraju? W okolicach na północ Puszczy Białowieskiej, na południe od Puszczy Piskiej tudzież na południowym Podlasiu? Ciemno tam jest jak najbardziej i sporo agroturystyki do nocowania : )

 

http://www.forumastronomiczne.pl/pliki/LP-mapa_PL.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.