Skocz do zawartości

10 lat Astropolis - 1. września 2013.


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz już go zrobić, bo miał ustawiony timer na 5 sek, a nie 5 min ;) Dodam, że system ma ranking, do tego quizy będzie mógł sobie zakładać każdy, kto chce.

 

 

O geezas...

 

 

kkazik40 - 83%

 

Kazik, ktoś Ty? Jak to możliwe, że walnąłeś go w 83%? Zakładałem, że najlepsi wyjadacze dobiją do 50%, a tu ciach... ponad 80? To nierealne :)

 

 

Szymek_O, a Ty bana powinieneś dostać. Ty 50%? Znaczy, nic nie wiesz, jak to działa :)))

 

 

 

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz tam jakieś ośrodki o wysokim standardzie?

 

Może nie w górach a w środkowej Polsce

 

Hotel Ossa koło Rawy Mazowieckiej

 

Jak pogadam z właścicielami to nawet zgaszą nam światło na terenie , rabat dla naszej grupy na pewno załatwię spory, kwestia ile osób na ile dni , tylko uwaga : tam jest full wypas, dyskoteki, SPA , basen, staw, mnóstwo alkoholi i świetne jedzenie, ogólnie bardzo cięzko wyjechać.

 

Poza tym każdy miałby w miarę sprawiedliwy (środek Polski) i wygodny dojazd (10 km od trasy szybkiego ruchu), w sumie ośrodek nawet bardziej pasowałby nie na zlot stricte astrofotograficzny ale na świetne miejsce do zrobienia zlotu zlotów (z sąsiedniego wątku) czy nawet mini targów astronomicznych.

 

Orion ze statywu na balkonie i z ogrodu w Ossie :)

 

IMG_1500.jpg IMG_1471.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Ossą jest pewien problem : to jest duży, prywatny hotel. My na pewno go nie zapełnimy i będzie problem z wyciemnieniem bo inni goście albo będą jeszcze przed grillem albo już po. Tam duże firmy typu Sony, 3M, Duracell potrafią trzy imprezy integracyjne zorganizować jednocześnie ( byłem, jadłem i piłem :) ) i miejsc wystarcza.

Standard jest b.wysoki i to też może byż minus- nie da się rozsądnych cen uzyskać.

Tyle wiem o tym hotelu... miejscówka zacna i oprócz powyższych uwag - bomba:). Nawet balonem można polatać :)

 

PS. "Kompleks Ossa to doskonałe centrum kongresowe koło Warszawy. Podróż samochodem ze stolicy zajmuje jedynie 40 minut. Obiekt wyposażony jest w 29 sal konferencyjnych o wysokim standardzie. Oferowane przez nas sale to przestronne pomieszczenia idealne nawet dla dużej liczby osób (nawet do 2 tysięcy uczestników)." źródło- www.ossa.pl

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Ossą jest pewien problem : to jest duży, prywatny hotel. My na pewno go nie zapełnimy i będzie problem z wyciemnieniem bo inni goście albo będą jeszcze przed grillem albo już po. Tam duże firmy typu Sony, 3M, Duracell potrafią trzy imprezy integracyjne zorganizować jednocześnie ( byłem, jadłem i piłem :) ) i miejsc wystarcza.

Standard jest b.wysoki i to też może byż minus- nie da się rozsądnych cen uzyskać.

Chyba nie myślisz że tam niebo jest jak w Bieszczadach.

To świetne miejsce jak pisałem na zrobienie zlotu integracyjnego, konferencji lub targów , miejsca na prezentacje jest tam naprawdę sporo i można zlokalizować obserwacje daleko od hotelu.

Z prądem też nie będzie problemu.

Bardziej nastawiłbym się na szkolenie, integrację i rozrywki wszelakie niż smoliste niebo które i tak jest całkiem niezłe, w końcu jesteśmy kilkanaście kilometrów od wiekszego miasta (Rawa).

Co do ceny ta zależy od ilości i programu,jak chcemy na bogato to trzeba zapłacić, wersja podstawowa na pewno byłaby dużo tańsza dla dużej grupy niż dla indywidualnego klienta.

Zresztą na dniach wpadnę do biura to zagadam o ewentualnych rabatach dla nas. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli tak to ma wyglądać to ok. Pytanie tylko czy tzw. integracja z konferencją przyciągnie wystarczająco dużo zlotowiczów i będzie wystarczająco atrakcyjna. Jakoś dla mnie zlot bez "nieba" to kicha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, byłem przecież na nowojorskim NEAIC i się zakochałem w tej formule. Absolutnie najlepszy "zlot" na jakim byłem, a chyba nie muszę tłumaczyć, jakie w NY jest niebo :D W tym roku nie dopuszczam do myśli, że nie pojadę na imprezę Ken'a Crawford'a, a ona też jest organizowana w zaświetlonym centrum Santa Clara. Marzy mi się coś takiego w PL, a do tego niebo nie jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w górach a w środkowej Polsce

 

Hotel Ossa koło Rawy Mazowieckiej

 

Jak pogadam z właścicielami to nawet zgaszą nam światło na terenie , rabat dla naszej grupy na pewno załatwię spory, kwestia ile osób na ile dni , tylko uwaga : tam jest full wypas, dyskoteki, SPA , basen, staw, mnóstwo alkoholi i świetne jedzenie, ogólnie bardzo cięzko wyjechać.

 

Poza tym każdy miałby w miarę sprawiedliwy (środek Polski) i wygodny dojazd (10 km od trasy szybkiego ruchu), w sumie ośrodek nawet bardziej pasowałby nie na zlot stricte astrofotograficzny ale na świetne miejsce do zrobienia zlotu zlotów (z sąsiedniego wątku) czy nawet mini targów astronomicznych.

 

Orion ze statywu na balkonie i z ogrodu w Ossie :)

 

attachicon.gifIMG_1500.jpg attachicon.gifIMG_1471.jpg

 

Znam miejsce. Mówiąc krótko - jest super. I niebo też będzie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek ma rację. Przecież chodzi o hm... imprezę rocznicową a nie super obserwacje. Zresztą w okolicy można znaleźć miejscówkę dla zapaleńców-obserwatorów. Ossa to zacne miejsce, a moja 7-letnia córa bo pobycie tam ciągle śpiewała: " I love Ossa"... to taki maleńki off-topic. :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie pytanie dyletanta: nie taniej napić się w domu? Przeciez nawet na tej fotce widać ze niebo jest do kitu. Po co mydlic oczy ze jedziemy focic albo oglądać? I tu cenie podejście Adama do tematu, przynajmniej uczciwie stawia sprawę...

Dla mnie astrozlot bez nieba, focenia, klątw w ciemności itp.itd traci walor astro.

Kończę swój udział w tej dyskusji, bo już widzę w jaką stronę ona zmierza...

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.