Skocz do zawartości

co dalej?


mitek 24

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie no i mam 1 problem z syntą;) próbuje spojrzec 1 raz tym teleskopem ale nic nie widze troche biały , troche szary obraz i jest on odwrotny nie moge żobaczyc księżyca kręciłem ostrością ile można i nic męczyłem się 3 godziny i mam następujące pytanie może jest ktoś w toruniu albo okolice torunia i by mi pomógł go jakoś ustawic? bo sam nie dam rady bardzo prosze o pomoc pisaliście mi że za dużo pisze na forum i mam pisac jak będe miał naprawde duży problem a dla mnie to właśnie jest duży problem z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zrób fotkę teleskopu gotowego do obserwacji, wtedy zobaczymy co jest nie tak. Powody mogą być różne- choćby brak okularu...

 

zrobie zdjęcie po 14stej a okulary ogólnie mam dwa super 25mm i super 10 chyba tak więc okular był zamontowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze jeden problem - kolega włożył w wyciąg przedłużkę do okularów 2", następnie redukcję 2" -> 1,25" i dopiero okular... w ten sposób nie wyostrzy, ale może zacząć używać znaków przestankowych w zdaniach :-)

 

Paweł

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Newtonie masz obraz odwrotny :D
Może jest tak mega rozkolimowany ze widzisz tylko odcień szarości Księżyca a ostrości brak.
Choć Paweł też może mieć racje, z tą przedłużką na 2" a póżniej dopiero na 1,25"

Edytowane przez matti_94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie no i mam 1 problem z syntą ;) próbuje spojrzec 1 raz tym teleskopem ale nic nie widze troche biały , troche szary obraz i jest on odwrotny nie moge żobaczyc księżyca kręciłem ostrością ile można i nic męczyłem się 3 godziny i mam następujące pytanie może jest ktoś w toruniu albo okolice torunia i by mi pomógł go jakoś ustawic? bo sam nie dam rady bardzo prosze o pomoc pisaliście mi że za dużo pisze na forum i mam pisac jak będe miał naprawde duży problem a dla mnie to właśnie jest duży problem z góry dzięki

 

Tu inny kolega z mozołem przeszedł już początej drogi na której Ty utknąłeś. Mam przeczucie że masz podobne problemy.

http://astropolis.pl/topic/40692-pierwszy-teleskop-do-2000-z

 

Andrzej

ps. swoją droga co to będzie się działo jak nadal na "macajewa" pojawią się pytania o astrofoto DS.... :flirt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta część jest do okularów w oprawie 2" . Jeżeli nie masz takich na razie nie jest Ci potrzebna i jej nie montuj. Na zdjęciach widać, że w wyciąg włożyłeś wszystko co trzeba, zaczni od okularu 25mm. Jeżeli nie możesz wyostrzyć możliwe, że teleskop jest strasznie rozkolimowany (ja tak miałem) musisz ustawić oś optyczną (kolimatorem) i problem powinien zniknąć. O kolimacji jest sporo watków na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.