Skocz do zawartości

Przejście Wenus - Obserwacje z terenu Planetarium Śląskiego!


Marek Substyk

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem już gotowy. Sprzęt (wg. innego forum "złom") jutro pakuje w auto i rano we wtorek zaczynamy. :D

 

Przypominam wszystkim. Zbiórka pod Planetarium o 6.30

 

Można podjechac pod same Planetarium. Ostatnim zakazem proszę się nie przejmować.

 

Ostateczna lista (podzielona wg. przyjazdu)

 

Kto / sprzęt i akcesoria / Miasto

 

1. AstroCD, Marek Substyk - Newton 203/800, mylar, ekran, kilka lornetek, aparat cyfrowy 5MPix, zegar DCF z SOPiZ / Chorzów

2. Tedi / monookular 20x60, lornetka 12x50, mylar + cos tam jeszcze kombinuje, aparat cyfrowy 2MPix / Świętochłowice

 

3. Tomasz Janik - aparat cyfrowy 3MPix / Świętochłowice

4. Irena Janik - bez sprzętu / Świętochłowice

 

5. Kopeć / Newton 153/750, mylar / Piekary Śląskie

6. Łukasz Schendzielorz / bez sprzętu - ale dostanie odemnie pokrowiec na swoją lornetkę / Bytom

 

7. Mardudus / Newton 114/900, mylar, aparat cyfrowy 2MPix / Katowice

 

8. Pitrek / coś tam będzie + ekran ? / Sosnowiec

9. Harnaś / coś tam będzie + ekran ? / Sosnowiec

 

10. Paweł Schmidt / Newton 170/900 + filtr / Chorzów

 

Admiral / 3 refraktory ZRT do rzutowania obrazu na tarczę, dwa reflektory po 15cm., aparat cyfrowy, dwa aparaty Zenit i teleobiektyw 300mm / Sopotnia Wielka + 2-5 osób towarzyszących (Polaris)

 

 

Jak ktoś chce się spóźnic :? niech poda na forum numer na swoją komórkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mój dziadzio 8) , który nas przetransportuje na miejsce mógłby ewentualnie się przyłączyć ? :roll:

 

[ Add: Nie Cze 06, 2004 23:51 ]

Aha harnaś może załatwi jakiegoś średniego newtona, a ja postaram się z tym ekranem :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mój dziadzio 8)  ,  który nas przetransportuje na miejsce mógłby ewentualnie  się przyłączyć ?  :roll:

 

Ja ustaliłem z dyrekcją maksymalną ilość osób na 10 + grupa z Polarisu (własne ustalenia). Chciałbym być w porządku wobec tych wytycznych. Ponieważ sam nie wiem jak to będzie wyglądało, osobiście sam nic nie mogę gwarantować. Jedna osoba w tą czy tamtą zapewne nie będzie robiła problemu lecz nalezy pamiętac, że wchodzimy poza kolejnością i bez biletów (prawdopodobne jest to że Planetarium będzie chciało coś dorobić). Podobno Mardudus się spóźni. Tyle o tym

 

Pamiętajcie żeby zabrać coś do picia i jedzenia, a przynajmniej to pierwsze. Co prawda jest na terenie mały bufet, ale jak ktoś woli zaoszczędzić, niech sobie wezmie coś ze sobą.

 

Aktualnie w Chorzowie na 24 godziny przed zjawiskiem prawie bezchmurnie. Słoneczko świeci, a Wenus jeszcze ponad 1,5° od tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przypominam. Jutro, najpóźniej 6.30 pod Planetarium Śląskim

 

O 6.3...?... idę zgłosić naszą grupę do dyrektora Planetarium. Potem każdy w własnym zakresie będzie wnosił sprzęt (niestety kawł drogi i na dodatek cały czas do góry). Kto będzie sam otrzyma oczywiście pomoc. Kto się spóźni będzie miał trochę gorzej, bo jak będzie pogoda, zaczną od 7-mej schodzić się "parafianie" i będzie może zadyma.

 

Na tarasie obserwacyjny rozbijamy się na końcu prawej strony, ale tak aby nie być w konflikcie z innymi przyrządami (trzy wystawione przez Planetarium).

 

Dobrze by było aby do 7.00 sprzęt juz był gotów i aby przez te 20 minut do początku rury się już nagrzewały :oops:

 

Samochody parkujemy w zalezności od sprzętu. Kto go nie ma, niech parkuje na parkingu obok Planetairum (na końcu aleji po lewej stronie). Kto ma sprzęt niech parkuje przed samym planetarium, tam gdzie stoi "Kopernik"

 

Ważne

 

Plinować aby żaden ew. osioł z odwiedzających nie zdjął filtra mylarowego lub podczas prokekcji próbował patrzeć w okular. Każdy pilnuje swojego sprzętu i bezpieczeństwa osób, które korzystają z waszego sprzętu

 

Ostateczna lista (podzielona wg. przyjazdu) - z kolejną poprawką

 

Kto / sprzęt i akcesoria / Miasto

 

1. AstroCD, Marek Substyk - Newton 203/800, mylar, ekran, kilka lornetek z filtrem (7x10, 10x50, 12x50), aparat cyfrowy 5MPix, zegar DCF z SOPiZ / Chorzów

2. Tedi / monookular 20x60, lornetka 12x50, mylar + cos tam jeszcze kombinuje, aparat cyfrowy 2MPix / Świętochłowice

 

3. Tomasz Janik - aparat cyfrowy 3MPix / Świętochłowice

4. Irena Janik - bez sprzętu / Świętochłowice

 

5. Kopeć / Newton 153/750, mylar (pod znakiem zapytania, ze względu na transport) / Piekary Śląskie

6. Łukasz Schendzielorz / wycofuje się :(

 

7. Mardudus / Newton 114/900, mylar, aparat cyfrowy 2MPix / Katowice

 

8. Pitrek / coś tam będzie + ekran ? / Sosnowiec

9. Harnaś / coś tam będzie + ekran ? / Sosnowiec

 

10. Paweł Schmidt / Newton 170/900 + filtr / Chorzów

 

Admiral / 3 refraktory ZRT do rzutowania obrazu na tarczę, dwa reflektory po 15cm., aparat cyfrowy, dwa aparaty Zenit i teleobiektyw 300mm / Sopotnia Wielka + 2-5 osób towarzyszących (Polaris)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Schmidt

Ludzie i jak wrażenia ?? :D

Było pięknie!

Szkoda tych pierwszych kontaktów ale mimo to było super!!! Nie będę tu pisać relacji bo nie mam zbytnio talentu do tego typu rzeczy. Poznałem w masę ciekawych ludzi. Kurcze exstra! Wielkie Wam dzięki za wspólne przeżycia! Dzięki wielkie też drogiemu Panu Markowi za zorganizowanie takiego cuda! Kliknąłem Zenitakiem kilka fotek i po 17 będę już miał odbitki, oczywiście od razu tu je zamieszczę. Nie będę tu pisać relacji bo nie mam zbytnio talentu do tego typu rzeczy. Aha, właśnie zaprosiłem na forum dwie osoby z którymi się dziś trochę zżyłem. No, to na razie finito.

 

P.S. Ładny był nalocik pscółek, no nie?? :mrgreen: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka.

Fajnie było was poznac na żywo. Jest nas tak wielu na śląsku. musimy czesciej sie spotykac na obserwacje. Oczywiscie podziekowania dla ciebie marku. To ze bylo to w planetarium to potroiło emocje. Było naprawde super. Jak wrocilem do domu to luknolem przez mego optisanka na klare jescze było. Pokazałem sąsiadom byli w szoku. Dawajcie jakies pomysly na kolejny wypadzik tylko teraz nocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

Po pierwsze podziękowania dla Marka za organizację tego "zlotu" :lol: no i oczywiście za sam pomysł, który był cudowny. Proszę o więcej takich spotkań tylko, że tym razem (jak zaproponował mardudus) w nocy. Z tym, że istnieje mały problem (który miejmy nadzieję rozwiąże się w moje urodzinki, tj. w listopadzie - dopiero w listopadzie) z powodu braku teleskopu dla mnie. Ale chyba zabierzecie tego sępa - Harnasia :?:

Pzdr dla wszystkich dzis obecnych. Także Pawła który do nas się nie chciał przyznać :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Schmidt

Ludzie fotki prosto z laboratorium KODAKA!!! Jeszcze ciepłe! Mimo moich niedowieżań co do powodzenia którejkolwiek z klatek, wszystkie klatki, na wszystkich ekspozycjach WYSZŁY!!! Jestem HAPPY jak ta lala!!! Jest tylko mały problem:/ druga klisza zaklionowała się w obudowie i finito, czyli mam tylko do maxsimum foty porobione;/ ale i tak jest git!!!!

 

Pozdrowienia dla K.G. co trzymała kciuki za pogode!:D

 

Oto kilka z fotek: :D

(więcej na stronce-już w krótce.)

maly._vt2004._vc.__01_thumb.jpg

 

vt1_213_thumb.jpg

 

oznakowany_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Schmidt

Harnaś dziąki! :D

Jeszcze się troche dziś w nocy nad nimi pomęcze.

 

Też się siesz że w Gliwicach było na co popatrzeć! U nas też "kropli" nie było i właśnie, bo wiem tylko tak z rozmów z konta ucha co to jest, ale nie ma ktoś jakiegoś linka z info o tym zjawisku, czy może nie wytłumaczył by to ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.